Impresije o filmovima

Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
MookieBlaylock
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Ned Dec 02, 2012 5:53 pm
    Windows XP Chrome
Status: OffLine

Re: Impresije o filmovima

Postod MookieBlaylock » Pon Maj 06, 2019 8:57 pm

Oz je dobar prve 2 sezone, čini mi se.
GOT nije up my alley. Nekako me nije ničim kupila.
Trenutno gledam Ozark S02. Zanimljiva priča, odlična gluma i predivno okruženje. Preporučujem je ljubiteljima serija Breaking Bad, Better Call Saul, The Wire.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Ball don't lie.

surda
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Ned Maj 11, 2014 1:09 pm
    Windows XP Chrome

Re: RE: Re: Impresije o filmovima

Postod surda » Pon Maj 06, 2019 10:11 pm

MookieBlaylock napisao:Oz je dobar prve 2 sezone, čini mi se.
Trenutno gledam Ozark S02. Zanimljiva priča, odlična gluma i predivno okruženje. Preporučujem je ljubiteljima serija Breaking Bad, Better Call Saul, The Wire.

Ajde podijeli utiske kad pogledas drugu sezonu.
Prva je bila odlicna, ali nikad se ne zna sta nosi sledeca.

Korisnikov avatar
Pavac
6. igrač ABA ligaša
6. igrač ABA ligaša
Pridružio se: Sre Avg 05, 2015 9:06 am
    Windows XP Chrome
Zodiac: Taurus

Postod Pavac » Pon Maj 06, 2019 10:14 pm

MookieBlaylock napisao:Oz je dobar prve 2 sezone, čini mi se.

Nemam pojma, meni je oz bio bruka svih 6 sezona.. jedna od najjacih scena koje sam ikad video je cini mi se u 3. sezoni kad Bicer sanja da je izasao, budi se i tu je kraj sezone..

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
djokonda
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 10:39 pm
    Windows 10 Chrome

Postod djokonda » Uto Maj 07, 2019 8:08 am

Ja sam od Ozark odustao u prvoj sezoni jer mi se učinila kao Breaking Bad sa lepšim pejzažima...gotivim Bejtmena, ali mi je nekako delovala već viđeno. Takođe, sama serija nema baš mnogo veze sa The Wire jer je narativno mnogo drugačija (The Wire je unikatna serija jer svaka sezona ima posebnu centralnu priču, a sve povezuje grad Baltimor kao univerzum u kojem se priče događaju - 1. sezona je oko Barksdale bande, 2. sezona je oko lučkih radnika, 3. sezona je nastavak priče o Barksdale bandi i o Hamsterdam-u, 4. sezona je o deci iz geta, 5. sezona je senzacionalističko novinarstvo), dok se radnja Ozarka vrti oko jedne porodice u problemu.
Meni se čini da je ''zlatno doba'' tv serija prošlo i da je sve manje kvaliteta...nema više serija koje su kvalitetom približne The Wire, Sopranos, Mad Man...Ono što je meni trenutno najzanimljivije jesu mini-serije...u pitanju su pratkično filmovi od 7-8 sati, gde postoji jasna priča koja treba da se ispriča...priča ima početak i kraj (za razliku od serija poput Lost ili Prison Break ili Homeland ili X Files, koje počinju sa dobrom idejom kako da navuku gledaoce, a kraj pokušavaju da smisle usput...u ovu kategoriju bih ubacio i Counterpart, koji ima odličnu 1. sezonu, ali baš lošu drugu ili Battlestar Galactica, koju su krajnje nepotrebno razvukli) i postoji dovoljno vremena da se priča ispriča (za razliku od filmova gde celu priču morate da spakujete u 2 sata)...The night of, Big little lies, Escape at Dannemora, sve odlične mini-serije koje preporučujem...mnogo mi je krivo što Denis Vilnev ne radi Dinu u formatu mini-serije...čini mi se da je 3 sata suviše kratko da se ta priča kvalitetno ispriča. Skoro sam gledao Bodyguard (glavni lik je Richard Madden - Rob Stark iz GoT), mini-serija od 6 epizoda...odlična gluma, vrlo zanimljive 4 epizode i onda žestoko sranje u poslednje dve.

Korisnikov avatar
milanezija
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 12:13 am
    Windows XP Chrome

Postod milanezija » Pon Maj 13, 2019 4:13 am

Kakvi idioti rade seriju, jedva cekam kraj...

Spektakl ali bez grama mozga

Sto je najgore epizoda kao epizoda sjajna, ali imam bas ozbiljnih zamerki

SPOJLER
-Zasto Deneris nije razbucala flotu prosli put nego odjebala na dragonstone
-I kako jebene baliste rade kao svajcarci a danas vola u dupe ne mogu da pogode. Kao Mitrogola da gledam

A Arja kao Talicni Tom

I kako mi je zao Šandora bilo, jedinu zelju za zadnju epizodu imam da Tirion pretekne, svi ostali nek se poubijaju do mile volje. Crva smrdljivoga prvog po mogucstvu
ABA FANTASY kosarkars.jtd 2018/19

Korisnikov avatar
Lucky
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 4:23 pm
    Windows XP Chrome
Zodiac: Leo
Status: OnLine

Postod Lucky » Pon Maj 13, 2019 8:09 am

Brate, gdje si požurio sa pisanjem.
Sreća pa sam postao ravnodušan prema GOT i gledam po inerciji.

Послато са Redmi 4 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
The Answer
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 3:32 pm
    Windows XP Chrome
Zodiac: Sagittarius

Postod The Answer » Pon Maj 13, 2019 8:47 am

Baš užasna sezona i užasne odluke za rasplet. Tirion se na kurac popeo više sa nevinim narodom jebo ga nevin narod, to sve govna, najveća bagra u Vesterosu. Uopšte nemam problem sa Deneris što se toga tiče, mada mi se ne sviđa šta je bio okidač. I nisam ja čekao godinama za ovako mlak kraj ove gamadi u pretposlednjoj sceni...

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
"Let's go shock the world!

Korisnikov avatar
milanezija
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 12:13 am
    Windows XP Chrome

Postod milanezija » Pon Maj 13, 2019 12:08 pm

Lucky napisao:Brate, gdje si požurio sa pisanjem.
Sreća pa sam postao ravnodušan prema GOT i gledam po inerciji.

Послато са Redmi 4 уз помоћ Тапатока
Gledao u 3
ABA FANTASY kosarkars.jtd 2018/19

Korisnikov avatar
djokonda
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 10:39 pm
    Windows 10 Chrome

Postod djokonda » Uto Maj 14, 2019 10:56 am

Ok je meni ovo sa Deneris, ali ne ovako, kroz jednu epizodu...jbg, 7 i po sezona ona je jedno, a onda, samo zato što su glavu odrubili njenoj služavki ona postaje ludi tiranin. Mnogo me podseća na 3. epizodu Ratova zvezda, kada Anakin Skajvoker postaje Dart Vejder, s tim da je tamo, iako nekako zbrzano ipak taj prelaz iz dobra u zlo bolje odrađen. Morali su ovo suptilnije, morala je transformacija duže da traje. Naravno, Migel Sapočnik opet je jako dobro režirao, ali epizoda narativno ima previše rupa.

Korisnikov avatar
Lepus
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Sub Dec 01, 2012 4:17 pm
    Windows XP Chrome

Postod Lepus » Uto Maj 14, 2019 5:48 pm

Ne bih se složio da je samo glava služavke u pitanju.

Na slavlju poslije pobjede nad WW skontala je da ju običan narod nikada neće gledati istim očima kao npr. Johna. Slično je i po dolasku u Kraljevsku luku gdje ju običan narod gledao kao okupatora.

Izdali su je savjetnici, prije svega Varys, ali i patuljak. Poslije smrti Jorah-e, a kasnije i Missandei, sve manje ima svojih ljudi.

Pogibija zmaja za nju je kao pogibija djeteta.

I na kraju, izdaja Johna. Možda ne izdaja u našim očima, ali u njenim sigurno da. Nakon što je rekao sestrama, za nju je to bio znak da je odabrao porodicu/sebe ispred nje.
Prins je sutercina,a to sto se njegovo ime nije naslo na guglu prilikom objavljivanja Knofijeve liste nije moja greska.

Povratak na “Razno”