Putopisi

Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
Karaburac
Global moderator
Global moderator
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 1:45 am
    Windows 7 Chrome
Zodiac: Aquarius
Status: OffLine

Re: Putopisi

Postod Karaburac » Sre Avg 10, 2016 3:27 pm

milica napisao:Trst je kulinarski skroz čudan grad, na moru, a glavni specijaliteti su im od mesa, i to ne obične šnicle, već neki jezici i mozgovi...

Sta bre neki, nista bolje od toga :D
I kad ne budes prvi ti...

Korisnikov avatar
Lika
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 6:29 pm
    Macintosh Safari
Zodiac: Aries

Postod Lika » Sre Avg 10, 2016 3:54 pm

Samo trazi Eurospin ducane I pastu po 30 centi :-)

Korisnikov avatar
Pavac
6. igrač ABA ligaša
6. igrač ABA ligaša
Pridružio se: Sre Avg 05, 2015 9:06 am
    Windows 7 Chrome
Zodiac: Taurus

Postod Pavac » Sre Avg 10, 2016 4:14 pm

Pa ono, ćale će mi valjda dati oko 100 evra, keva 20-30 i ako još nakrpim malo od rodbine i iz mog šteka ali mislim da će plafon biti 160-170 evra... Voleo bih ja da mogu da ponesem oko 300 ali nema se baš toliko.
Ne planiram da se bahatim kako pijem kafu u Italiji, dovoljno mi je da nakupujem svega što mi treba u prodavnici dok naprimer imam druga koji samo vrti priču da smo mi vojvođani darežljivi i da nismo stipse ko' srbijanci i bice u stanju da 20 evra da za kapucino u kaficu... :o
Bice nekih diskoteka, ne bas svako vece ali sigurno 1-2 noci. Prosle godine je moj drug isao na slicnu ekskurziju ( doduse sa drugom skolom ) i njima nisu dali u diskotekama da kupuju alkohol jer su se profesori bojali da se ne podnapijaju pa da ne naprave neku glupost, ali opet, onda su oni otišli u prodavnicu i nakupovali sve što im treba, pa ne moš' im sad ruke svezati... :doh:
Nosicu verovatno neke sendice od kuce, mozda nesto da se pogricka usput, cisto da se nadje
Inače, a koje su cene otprilike piva i tako to, soka i nekih slatkisa? :D Gde god da idem volim da kupim dosta cokolada i toga svega sto nema kod nas, pa da donesem kuci pa da sve isprobavam :lol:

Korisnikov avatar
BogdanB
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 6:43 pm
    Windows 7 Chrome
Status: OnLine

Postod BogdanB » Sre Avg 10, 2016 4:44 pm

Mnogo trazis sa pitanjem koje su cene slatkisa :D

Korisnikov avatar
Pavac
6. igrač ABA ligaša
6. igrač ABA ligaša
    Windows 7 Chrome

Postod Pavac » Sre Avg 10, 2016 5:21 pm

Nije to problem, otprilike, koliko je limenka piva? Svi nešto pričaju da je mnogoooo skuplje nego ovde, ne bih baš rekao
Mislim na prodavnice, ne na kafiće

podgorica
6. igrač ABA ligaša
6. igrač ABA ligaša
Pridružio se: Pon Jul 20, 2015 4:18 pm
    unknown Firefox

Postod podgorica » Sre Avg 10, 2016 6:41 pm

Nije mnogo skuplje, samo jbg nema tamo Lava i Jelena, pa je onda mozda njima u odnosu na to skuplje. :-)

Korisnikov avatar
MILOS OBILIC
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 4:42 pm
    Windows 10 Spartan

Postod MILOS OBILIC » Sre Avg 10, 2016 11:48 pm

Realno i ne treba ti vise od 150 evra. Takvu neku cifru bih i ja dobio od mojih, ali bih poneo i nesto svojih para, koje naravno ne bih trosio :D, ali bih ostavio tu za svaki slucaj. Ako ne kupujes stvari, trenerku, majicu, patike, onda ti je to sasvim dovoljno para. Cena stvari u Nike, Adidas i ostalim radnjama je nesto veca nego u Srbiji. Otprilike za 5-10 evra.

Ja sam bio u Lidu di Jesolu, ali se sem diskoteke ne secam nicega sto je za forum :D. Odatle sam isao u Veneciju. Ako te zanimaju gradjevine, dobar grad, ali je meni realno zestoko sranje. Sve skupo, u restoran ne mozes da sednes ako ne narucis i pice uz sendvic ili picu. Jos me je neki golub posrao tamo. Inace golubova ima previse, nemoj se naslanjati na neku zidinu jer ce te posrati. Nigde nema klupe da se sedne, sem na pristanistu, tako da cete zaboleti noge od duge setnje. Kupatila takodje nema, tako da moras ici u restoran u WC, a da bi ga koristio moras nesto da kupis.

Hrana im je losa. Za dorucak kifla i dzem, sva sreca soka ima u neogranicnim kolicima, preko aparata za sipanje. Za veceru neke bezveze makarone sa mesom. Ipak fora je da sacekas da te makarone oni odnesu, jer u Italiji donesu jednu hranu, sacekaju da pojedes i odmoris, pa ti onda donesu drugu. Tako sam ja u nekoj banji u Italiji odustao od makarona, ali sam ostao sa jos desetak drugova i devojaka za stolom. Neki ludaci cekali da im se razmuti afrodizijak pa ostali za stolom :D. Posle toga konobari donose meso sa krompirom, posle pola sata opet meso, samo sada piletinu, sa krompirom. Tako da treba cekati. U toj banji na severu Italije je najbolja hrana bila, bilo je i onih sendvic sladoleda sa keksom i valilom, mogao si uzeti 10 komada ako hoces. A najbliza kuca od naseg hotela 5 km :D.

U Meku je cena cizburgera jedan evro, sto i nije toliko skupo, mada su mi onaj luk, krastavac i povrce u cizburgeru odvratni, da povratis na sta lice. Kola i kropmir, kao i sladoled i milk sejk odlicni. Ja sam bio u severnoj Italiji, a Mek je bio u Firenci, Pizi. Picu sam jeo na plazi u Riminiju. Zanimljivo da majstor prvo ispece jednu picu, velicine veceg tanjira, nesto malo vecu, i donese za sto, pa onda ode da napravi drugu pa cekas da ti donese. Tako da ako odes sa drustvom nacekaces se.

Sto se tice piva cena je oko 1,5-2 evra. U diskotekama pivo i kokteli 5 evra. Nastro azzuro sam pio, nije lose. Mozes pivo kupiti i na pumpi pre ulaska u Italiju. Pivce u Sloveniji je oko 10 evra za 6 limenki, sto i nije puno. Italijanski koktel neki Limuncino, ako sam dobro napisao i ako se secam pravog naziva, je oko 12-15 evra. Ako budete imali frizidere u sobama, nakupujte se tog piva u Sloveniji.

Ne znam dal pijes zestinu, ali preporucio bih ti da poneses jednu flasu od kuce, bilo da je rakija, bilo votka, bilo viski. Ponesi sendvice makar da imas za prvi dan u putu i sutradan u Italiji. 3-4 sendvica obavezno ponesi, najbolje kulen, pavlaka i tvrdi sir. :dance: Pivo ne bih nosio u putu, jedino ako hoces da na pocetku puta stuces 2-3 komada, pa da pravis ludosti vec u Srbiji.
CIMANJE NASILJE
SIPURSKE LIVADE

Korisnikov avatar
Pavac
6. igrač ABA ligaša
6. igrač ABA ligaša
    Windows 7 Chrome

Postod Pavac » Čet Avg 11, 2016 4:15 pm

Hvala Obilicu
Nisam baš planirao da idem po buticima, eventualno ako naletim na neku dobru majicu. Rekao sam da mi je najveći cilj da se dobro najedem, popijem sve što vidim, dobro da se zezam, i naravno da se vratim sa telefonom punim idiotskih slika :lol: :D
Ne znam stvarno šta imamo od obroka, mislim da sigurno imamo večeru, za ostalo ne znam niti sam se nešto mnogo raspitivao.
Mek sam rekao jer u ex yu još uvek nije toliko zaživeo, ima samo u većim gradovima, sećam se kad sam bio mali išao sam na more u Budvu, mislim da je on bio jedini u cg tad iz scg. Cepao sam milkšejk kao lud. :dance: Kontam da za neku siću možeš fino da se naždereš, bolje mi je i to nego da jedem tamo neke paste koje ću platiti ko svetog Petra kajganu i još ne znam da li će mi se svideti...
Žestinu pijem ponekad, uglavnom moram sa nečim da je gasim ( vodku fantom, vinjak sokom od narandze itd... ) Ne bih ništa da nosim od kuće, možda jedan fraklić vinjaka i bojim se malo na granici da mi ne naprave neki problem.
Ludost ne mogu da napravim sa pivom, prvo što nisam slab na alkohol a drugo što je nama Vukovar pred nosom tako da i da hoću da se napijem, teško da mogu. :D
Inače, kakvi su na granici? Jel hoće da oduzimaju? Verujem da će dosta njih poneti mnogoo cigara, sigurno više nego što sme. I ja sam planirao da ponesem piva ali mi se sve čini da bolje da ne rizikujem. Inače, palo mi je na pamet da nakupujem neke sportske suplemente tamo, kažu da je to tamo mnogo jeftinije, navodno u Srbiji su najskuplji u Evropi. Jel bi mi oduzeli na granici nešto od toga?
I šta mislite, oće nam dati da se malo kupamo u moru? Mi smo pitali razrednu, ona je rekla da nije da sigurno nećemo ali postoje šanse i da nam neće dati...

Korisnikov avatar
BogdanB
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 6:43 pm
    Windows 7 Chrome
Status: OnLine

Postod BogdanB » Čet Avg 11, 2016 4:43 pm

Trebalo bi da imas dorucak i veceru. Na ekskurziji sigurno ne bi jeo u Meku,volim to ali meni trebaju ogromne kolicine toga :D
Nabij alkohol u ranac,torbu, nece da teraju da otvaras da vide sta ima.
Ne vidim razloga da vam ne daju kupanje. Stvarno je glupo. Kao da ce oni da znaju kuda ce vi da idete iz hotela,tako da ih ne slusaj ako kazu ne moze kupanje. To vam je isto kao kod mene sto je bilo,nemoj neko da je duvao ovo ono,a drugari iz odeljenja svaki dan bili naduvani i plus jednog murija nahvatala u Francuskoj.

mnogo ti razmisljas o tome,idi, udari na zezanje i ne misli nsita :)

Korisnikov avatar
Pavac
6. igrač ABA ligaša
6. igrač ABA ligaša
    Windows 7 Chrome

Postod Pavac » Čet Avg 11, 2016 5:44 pm

Okej, hvala :)
Naravno, kad se vratim biće slike i tekst, ali otom potom :D