Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
U BGu je definitivno najskuplji taksi i dranje putnika. Novi Sad je isto skup, svaka voznja jedno 300 dinara po gradu.
U Sapcu je slicno kao i u KG I Sremskoj Mitrovici po onom sto ste pisali. Kod nas ako je voznja manja od 100 dinara taksisti naplacuju 100 dinara. Srecom u zadnje vreme nema puno divljih taksista. Ali u zadnje vreme se deseva da izadjes na Stari grad ili negde, a ono nema taksija, cekas bas dugo. Jednima za Novu godinu sam rekao da ugase firmu, ako nemaju vozila. Cekali smo sat vremena taksi da nas prebaci od restorana na zaobilaznom putu do grada.
Ja uglavnom idem taksijem od autobuske stanice u Sapcu do centra i voznja je otprilike 120-150 dinara. Deluje da su podigli cenu u zadnje vreme, odnosno sad svi naplacuju start.
Korisnikov avatar
By Pavac
Obi, koliki je start u Sapcu?

Kad sam bio u Zrenjaninu pre oko 2 ipo godine, tamo nije bio skup taxi. Voznja od poljoprivredne skole do centra je bila oko 200 dinara ako se dobro secam, nema startne cene odnosno krece se sa 0 a taksimetar pici na 1 dinar

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By djokonda
Nije taksi toliko skup koliko ljudi ovde nemaju para...ali to je manje više slučaj sa svim uslugama...da je taksi ''skup'', taksisti bi se useravali od para što, u principu, nije slučaj...samo uporedi sa cenama taksija u bilo kom bogatijem gradu. Ne možeš cenu usluge da upoređuješ kao da je proizvod...za proizvod je npr. logično da bude skuplji u nekom malom mestu nego u velikom gradu jer je u velikim gradovima promet veći pa prodavac može dobro da prođe sa nešto manjom maržom po jedinici jer proda veći broj jedinica, plus su i transportni troškovi po jedinici niži jer se mnogo veća količina transportuje na tu lokaciju (zato su npr. neki proizvodi skuplji kod nas nego npr. u Njujorku). Kod usluga je suprotno...najznačajniji deo usluge čini ljudski rad tako da cena usluge zavisi od cene rada u mestu gde se usluga pruža, tako da njena visina zavisi najviše od očekivane zarade pružaoca usluge. Tamo gde su zarade veće i gde su troškovi života veći biće i veće cene usluga...u većini gradova u Srbiji plata od 80.000 dinara se smatra sasvim solidnom platom, dok je ta plata neki minimum za Bg za iole pristojan život (pod prepostavkom da se ne plaća kredit za stan npr.). Zato se npr. muško šišanje od 10 dolara u Beogradu smatra skupim , dok u Njujorku za te pare ne možeš da očekuješ ni nekog Ruju da te obradi mašinicom...ili zubari...šta misliš, odakle ekonomska logika medicinskog turizma.
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Pavac napisao:Obi, koliki je start u Sapcu?

Kad sam bio u Zrenjaninu pre oko 2 ipo godine, tamo nije bio skup taxi. Voznja od poljoprivredne skole do centra je bila oko 200 dinara ako se dobro secam, nema startne cene odnosno krece se sa 0 a taksimetar pici na 1 dinar

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
30 do 50 dinara je start u Sapcu

Poslato sa ATU-L21 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By BBBbbb
djokonda napisao: Pon Okt 07, 2019 6:29 pm Nije taksi toliko skup koliko ljudi ovde nemaju para...
Delimicno se slazem s tobom. U onom delu da ovde ljudi nemaju para...

Pre nekih 4-5 godina sam cesto zbog posla isao do Pariza (4-5 puta godisnje) i za neke deonice uzimao taxi (o trosku firme ;) ) i iz radoznalosti sam uzeo da poredim cene po km tamo i u BG. Oko 5% je bila razlika. Ruku na srce iz BG sam referencu imao samo nocnu tarifu (ne vozim kad pijem nikad), ali opet uzmi u obzir da taj taksista tamo ako je ispod 2k eur mesecno prihoda nece se previse leba najesti. Drugo, vozila su firmina sa odredjenim modifikacijama za potrebe taksiranja. Relativno novi modeli, do nekih 4 godine starosti klasa tipa Touran gde komotno staju 4 osobe. Kod nas je sve uglavnom 10+ godina starosti, sa upitnim stanjem unutrasnjosti, a cesto ti dodje model iz B segmenta (punta ima solidno, jbte pa cak i jedan crveni stojadin patrolira po NBG, ej bre jebeno zovnes taksi i dodje ti stojadin i naplati regularnu cenu...).

E sad iz ovoga sto sam napisao ispade da BG taksisti ubijaju pare, ali kao i mnoge usluzne delatnosti ovde i oni su reketirani i to od svojih maticnih udruzenja. S vremena na vreme izleti neka prica o obracunima nekih od vlasnika taksi udruzenja ili "biografije" tih vlasnika. Da stvari budu gore i sami taksisti to prihvataju kao modus po kom drustvo treba da funkcionise.
Jedno od najboljih objasnjenja za taksiste koje sam cuo: "Prejak za regularni posao, preslab za kriminal". To onako lepo opisuje najcesci mentalni sklop BG taksista. Vidojkovic ih je dobro skinuo u poslednjoj epizodi DLZ-a.

Ja sam inace jedan od prvih koji je za vece naplacivanje usluga (BG taxi izuzet). Pre nekih pola godine jedan kolega se zalio sto mu je vodoinstalater uzeo 2.5k rsd za malo manje od sat vremena posla. Na ulazu cevi u zid je spoj bio slabiji i curkalo je, vodoinstalater dosao, demontirao, dodao teflon trake i zategao spoj. A taj kolega (kome pri tom nije egzistencijalni problem da da 2.5k rsd) je bio spreman da obija plocice jer je mislio da curi u zidu... Ja rekoh da sam ja na mestu tog vodoinstalatera da ne bih ispo 40eur dosao to da mu uradim, gde je njegov odgovor bio u fazonu - ma ti si Beogradjanin, ne mozes u NS toliko uzimati. Rekoh brate i taj covek ima decu i on bi da ih salje na letovanje, na fakultet... Ne moze raditi za kikiriki, niti on ima 5 poziva dnevno, niti se dzabe teleportovao do tebe. Ti niti si imao alat niti si imao znanje, hteo si da obijas plocice, a sad ti puno 20eur...

S druge strane ja ne zelim da mi dodje majstor sa raspalim papagajkama i zardjalim francuzom, niti elektricara da vidim da gura glinericu u steker, niti da sedam u punta ako sam zvao taksi i placam po ovim cenama. Takvih je mnogo... To im je alat od kog zive...
Korisnikov avatar
By BogdanB
Koliko je ocajna pozicija kamere u renoviranom pioniru, kao da su je za plafon zakacili. Ocajan ugao snimanja, stalno zumiranje i odzumiranje. Goran vesic gde kroci, mora da zajebe nesto :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By milanezija
Meni je ok pozicija ali zoom in zoom out me ubijaju
Korisnikov avatar
By BogdanB
Golubovi su jos u pioniru :D

Korisnikov avatar
By Zex88
Pa jeste skoro na plafonu.. Arena je na tviteru objavila da će vratiti na staru poziciju..

Ne diraj golubove, oni su simbol pionira.. Kao i one mačke

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By The Answer
BogdanB napisao: Pon Okt 14, 2019 1:10 pm Golubovi su jos u pioniru :D

Grobari su ti koji su otišli, gro ba ri, ne golubovi.

Vratiće kamere na staro.
  • 1
  • 3394
  • 3395
  • 3396
  • 3397
  • 3398
  • 3408

Svaka čast GM-u ekipe Negro za jučerašnji[…]

Reprezentacija Srbije

Domaci teren je nas realni uticaj u okvirima svets[…]

Svaštara