Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By BogdanB
Ovo ako ce sve da se postuje, onda totalna izolacija, da ne mozes ni na posao, ni u prodavnicu da ides.

Ja perem ruke tecnim sapunom od pre nekoliko godina kada mi je doktor rekao bolje njega da koristim nego cvrsti sapun.

Neko kaze topla voda za ruke, neko hladna

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By rudonja
Duka85 napisao: Ned Mar 22, 2020 8:00 pm Ljudi ovo je potpuno apokalipticno stanje. Zamislite u kojem paklu su u Zagrebu... gore nego u filmovima..
NEMA ZAJEBANCIJE SA OVIM!!!

Iako sada mozemo citati raznorazna sranja koja zagolicaju mastu tipa virus je kreiran da oslobodi penzione fondove, sve je ovo zbog uvodjenja 5g mreze, rusi imaju lek ma ne ameri imaju lek... NEMOJTE SE ZAJEBAVATI, SEDI KUCI I CEKAJ

Bitne stvari za ovo (sve naucno potvrdjeno)
1. izbegavanje socijalnih kontakata, ako mora distanca 2m i hir maska(traje max 2 h)
2. peri ruke obicnim-cvrstim sapunom (pH 9,5) i hladnom vodom u trajanju od min 20 sek
3. ne diraj lice
4. dezinfekcija
-70% ALK- trajanje 60 sek (za sve povrsine koje alkohol ne ostecuje) za ruke je bolji sapun (rakija ne radi jer je 45% alk)
-0,1% hipohlorit (20ml domestosa u 980ml H2O)-trajanje 10min, koristiti svez rastvor ne stariji od 1 dana (odlicno za potiranje) nikako za odecu
-0,1-0,2% asepsol aerosol, ne umakati krpu u asepsol vec naprskati na povrsinu ili na krpu -trajanje 5min (ovo je za prskalice dobro za kvake i sl)
- povidon jod 1% za kozu ali ne vidim neku preteranu upotrebu NE KORISTITI NESTO UKOLIKO STE ALERGICNI
5. kupujte namirnice zatvorene u kesama npr hleb koji je vec spakovan
6. izbegavajte termicki neobradjenu hranu npr sveze salate jbg...
7. ves ako moze perite na 60C min ako ne sme onda peglajte-56C je temp koja inaktivira virus
8. koristite masinu za pranje posudja na t 60C i vise-56C je temp koja inaktivira virus
9. izbegavajte koriscenej BRUFENA i IBUPROFENA... bolje PARACETAMOL
10. ne idite kod lekara, pozovite
11. KOD STOMATOLOGA JEDINO AKO NENORMALNO BOLI, KRVARI ILI JE OTEKLO, ALI NENORMALNO
12. ne unositi preterano kalorija(narociti ne secera) ali se raznovrsno hranite
13. svi koji su navikli na intenzivne treninge bi trebalo da smanje
14. spavati min 8h tokom noci (idealno 10-06)
15. nadjite nacin kako da komunicirate... bitno je i psihicko zdravlje
16. SEX!? Covid 19 se ne prenosi seksualnim putem ALI treba izbegavati ljubljenje, oralni i analni seks. Oba partnera u izolaciji bez simptoma MOZE. Jedan partner radi vec je zafrknuto. Svaki egzibicionizam u vidu sexa na jednu noc je sada za potpuno izbegavanje, o odlasku u kupleraj ni pomisliti

Mrzi me da vam ostavljam linkove radova iz kojih sam sve ovo citao ali pretpostavljam da je vecini sve ovo poznato i logicno... ima jos nekih cinjenica koje stoje kao hipoteze ali vas time ne bih opterecivao
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

hvala, neke stvari ovde nisam znao
Korisnikov avatar
By Duka85
BogdanB napisao: Ned Mar 22, 2020 10:08 pm Ovo ako ce sve da se postuje, onda totalna izolacija, da ne mozes ni na posao, ni u prodavnicu da ides.

Ja perem ruke tecnim sapunom od pre nekoliko godina kada mi je doktor rekao bolje njega da koristim nego cvrsti sapun.

Neko kaze topla voda za ruke, neko hladna

Cvrsti sapun pH 9,5-10
Tecni 5,5
A drugi problem je u silikonskim aditivima koji se dodaju u tecni sapun koji daju onaj osecaj ljigavosti. DAKLE SADA CVRSTI SAPUN

Hladna voda jer topla otvara pore na kozi.
Korisnikov avatar
By djokonda
BIlo koji sapun je ok...bitno je svojstvo sapuna je da skida mast a omotač virusa je mast (lipid). Takođe u principu nebitna je i temperatura...virusu kao mikročestici je krajnje nebitna raširenost pora.

Nema dokaza ni da se covid-19 prenosi hranom (sigurno ga ubija želudačna kiselina) tako da neki specijalni način pripreme hrane nije bitan, mada je teorijski moguće prenošenje zaraze preko kontaminirane ambalaže...bar tako kažu.
Korisnikov avatar
By Duka85
U vezi sapuna preporuke koje sam izneo su preporuke prof dr Zoran Vujcica. Ko zna o kome je rec, dovoljno je.

U vezi sa hranom apsolutna istina je da ga zeludacna pH ubija ali ipak bi pozeljno bilo da se svede na min sirova hrana... ne znas ko je pipao ni ko je kijao ili kasljao u istu.. isto razmisljanje kao za pricesce u crkvi.

Da budemo nacisto, verujem da je izolacija, pranje ruku i ne dodirivanje lica vise od 95% posla.
Poslednja izmena od Duka85 u Pon Mar 23, 2020 3:30 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
By BBBbbb
Duka85 napisao: Ned Mar 22, 2020 8:00 pm ...
16. SEX!? Covid 19 se ne prenosi seksualnim putem ALI treba izbegavati ljubljenje, oralni i analni seks. ...
OK oral i nekako, ali zasto ovo drugo izbegavati?
Korisnikov avatar
By Valderama
BogdanB napisao: Uto Mar 24, 2020 6:56 am 21.godina od bombardovanja

Da li smo mi mogli učiniti bilo šta da ga sprečimo? Ja mislim da nismo. Politika stranih centara moći prema kosovskom pitanju je krajnje konzistentna 30 godina na našu štetu, bez obzira da li u Srbiji vodi glavnu reč Milošević, Đinđić, Koštunica, Tadić ili Vučić.
  • 1
  • 3467
  • 3468
  • 3469
  • 3470
  • 3471
  • 3493
Fudbal

Masina https://www.instagram.com/p/CA2H4qqpn7H/?i[…]

Svaštara

Isao si da ga podrzis? Poslato sa MAR-LX1A uz p[…]