Teme vezane uz regionalnu ligu
milanezija napisao:Ko kaze da nisam cuo za Kukoca, nemojte zajebavati, samo nisam prepoznao coveka
+1
Pravda za milaneziju.
Malo sale nikad na odmet, ali ipak je to neko davno proslo vrijeme za njegovu generaciju. Mada, sa druge strane Kuki je, bar za mene, u top 5 igraca svih vremena sa ovih nasih prostora.
Подршка за Миланезија и од мене, да ми окачите овде слике, не знам да ли бих 5 играча погодио ко је ко. Што не значи да нисам чуо за њих. :)
moram (a teško ću) da zaintrigiram mlađe ljude poezijom - koju danas niko ne čita...
zajebana je košarkaška proza, al još zajebanija deco - jutarnja je loza...

"nema tog čovjeka
kom suza ne kanu
kad čuli smo
što te snađe
u njemačkoj
na autobanu...

bio si mi dobar
bio si mi brate
bio si mi kao sin
jovane, jovane moj...

radili smo zajedno
šest godina i pol
lutali tuđinom
zbog maraka
a eto...

htio si da gradiš kuću
pokraj starog svog
i da bude kad se ženiš
da zna selo svo

kupio si traktor
grundiga u boji
i digo si dva kredita
jovane, jovane moj...

a bio si mlad, budala
volio BMW-eje
kupova si curi šminku
znao sve bifeje

a bio si častan čovik
šta da kažem za te
bio si mi moja Juga
moj prijatelj, brate

sad te više nema
samo si uspomena
radili smo nekad skupa
jovane, jovane moj..."

Dado Topić, 1979.
Slika

Nabasao sam na ovu sliku Stiva Neša na tviteru. Kakav velikan košarke. Njegova igra poezija. Slika je sa utakmice turskog prvenstva Fener - Galatasaraj a Stiv za razliku od nekih naših legendi nije nabacio haubicu; čak mi deluje i mršavije nego u košarkaškim danima. Da li neko zna, šta taj čovek sad radi? Nekako sam zamišljao da su za njega sigurno našli mesto u franšizi Sunsa, ali evo sad nisam baš siguran. A onda, možda je došao zbog Bogdana, čovek je draftovan u Finiks, ili nekog drugog prospekta.

Da ne dužim, voleo bih neku temu, gde bi se pisalo, o svim tim velikanima košarke, ne nužno samo sa naše grude. Gde bi ih predstavili za mlađe generacije, evo ja pikam da bi Vincent Vega to mogao prirediti za mnoge veličine. Nešto kao košarkaška vikipedija. Znam da već postoji prava vikipedija sa zapisima i za košarkaše. Ali ovde bi mogli predstaviti i mnoge zaboravljene ili manje poznate, igrače iz senke, na primer. A takvih je bilo dosta. Plus raduje me, da bi ovo bila naša vikipedija, sa šmekom, opisom i humorom, naših članova. Obavezno bi trebalo i dodati, šta ti igrači, igračine, danas rade, čime se bave, da li ih je ljubav za košarkom ostavila ili ne. To mi se čini jako važnim. Naravno, ako se zna. Najprikladnija mi se činila ova tema za taj predlog, tako da bi se mogla koristiti za to, onda bi se samo morao promeniti naslov. Ili da otvorimo zasebnu temu uz ovu. Ova mi je i ovako prirasla za srce, iako sam je dosad, čini mi se, samo čitao.
Antoine napisao:
kontrabas napisao:
Da li neko zna, šta taj čovek sad radi?
Generalni menadžer kanadske reprezentacije i povremeno radi kao konsultant za razvoj igrača u Warriorsima.

Mislim da je postao i dioničar nekog fudbalskog kluba u Engleskoj. Totanham Spurs čini mi se ....
Нисам баш сигуран за Тотенхем, мислим да је неки шпански тим где је он постао један од власника.
Да, могуће да је Мајорка у питању, а за то док је играо не знам. Ово знам да има неки део неког клуба у Шпанији, али то је од скорије, можда годину дана.
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
Fudbal

Evo i slike.. da je Zander bio malko iza, vrlo mog[…]

KK Crvena Zvezda 2019/2020

Donekle je i logicno, posto nikad nije bio ekstra […]

Svaštara

RT [emoji16] Znam da nisu novine [emoji16] Poslat[…]