Teme vezane uz regionalnu ligu
Korisnikov avatar
By djordjino94
MileBL napisao:Zex, pusti Grobare nek nesto napisu za pojacanja
Sto se mene tice, ovaj centar im je smjesan, njega nasi krilni centri mogu nositi u zubimaSlika
Bas tako, posebno Faje, da im ne ispopadaju zubi... pri nosenju.
Korisnikov avatar
By Zex88
Kori Valden, američki košarkaš koji igra na pozicijama plejmejkera i beka, novo je pojačanje Partizana NIS. U protekle dve sezone, 188 centimetara visoki Valden je branio boje izraelskog tima Hapoel Holon, u čijem dresu je ove godine stigao do priznanja za najkorisnijeg igrača šampionata te zemlje.

Na 35 utakmica u izraelskoj ligi, Valden je prosečno postizao 18,4 poena uz 5 asistencija i 3,6 skokova.

Pre dolaska u Izrael, Valden je jednu sezonu proveo u Ostendeu, sa kojim je 2017. godine osvojio prvenstvo i kup Belgije. Godinu dana ranije, Valden je igrao u NBA G ligi za razvojni tim Boston Seltiksa, a nastupao je i za čuvene Seltikse u NBA Letnjoj ligi 2015. i 2016. godine.

Tokom koledž karijere, Kori Valden je igrao za Stetson i Istern Kentaki u čijem dresu je tokom seniorske sezone beležio 18,6 poena, 4 skoka i 3,8 asistencija po meču.
Samo jako.. :snooty:
Korisnikov avatar
By Zex88
Znači u pravu sam

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Korisnikov avatar
By Antoine
Cccc, nema me tri godine i šta vi uradite - dozvolite maleru da nam otvori temu! I to da bude najaktivniji na njoj!!! Moramo malo da okadimo..
E, neću da se zadržavam, bio sam u blizini pa samo svratio da vas vidim. Pa kad sam već tu... Obećao sam Liki da ću da bacim par reči o novim igračima, nema to veze sa smeštajem na Jadranu, to mi onako drugarski... Pa da počnemo. Trilogija "Znam šta radimo ovog leta"

P.S: Nisam se vratio, ovo je samo incident. Napisaću tri posta za tri igrača. Pišite na PP ako nešto treba. I meni je drago što vas vidim.

RASHAWN THOMAS

Thomas je imao zapaženu srednjoškolsku karijeru, odrastao je u Oklahoma Sitiju i 2013.g. je došao do najboljeg srednjoškolskog tima države Oklahoma. Čak je nominovan za McDonalds All-American-a u širom izboru. U prevelikoj konkurenciji, desilo se nešto što će mu se još nekoliko puta dešavati u karijeri - provukao se ispod radara i potpisao za univerzitet živopisnog imena The Texas Agricultural and Mechanical University Corpus Christi, najpoznatiji po tome što ga apsolutno niko poznat nije završio. Od starta je Thomas imao zapaženu ulogu, što možda i nije toliko teško s obzirom na to da su vam konferencijski rivali McNeese State, Abilene Christian ili Sam Houston State.

Otkriću vam nešto jako važno, kada pratite statističke podatke bilo kog koledž igrača obratite pažnju na kolonu SOS (strength of schedule) kako biste mogli da poredite statistiku. SOS u najkraćem pokazuje sa kakvim protivnicima je igrač igrao, 0 je prosek na nivou NCAA, što je SOS veći, protivnici su teži. Thomas je u proseku imao SOS oko -6. Što će reći, malo naduvane brojke. Ali opet, veoma respektabilna statistika. Rashawn je na koledžu oborio ukupno 18 školskih rekorda, uključujući i najviše poena u istoriji, najviše skokova, blokada i dabl-dablova. Poslednju sezonu je završio sa 22.5 poena, 9 skokova, 3 asistencije, 2 blokade, 1.5 asistencije. Kako tvrde ažurni ljudi sa Sports-reference-a, samo tri igrača u istoriji NCAA su sezonu završila sa 22 poena, 8.5 skokova, 2 blokade i 1.5 asistencije - prvi je dugogodišnji NBA igrač Kurt Thomas, a treći je naš Rashawn. Drugi igrač koji je isto uspeo je posebno zanimljiv, možda ga se neko i seća - Tunji Awojobi. Rashawn je seniorsku godinu završio kao najbolji defanzivac i igrač konferencije i finalista Lou Henson nagrade za najboljeg igrača NCAA u mid-major konferenciji. Ponovo se provukao ispod radara na NBA draftu 2017.g i zaigrao je u rodnom Oklahoma Sitiju za franšizu Thundera OKC Blue. Dobre igre u razvojnoj ligi i kasnije u Italiji donele su mu i zvanje reprezentativca USA u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Sad nešto što vas verovatno najviše zanima. Ako ste zaboravili ili nikad niste čitali moje „analize“, kompletno mišljenje o igračima je zasnovano na njihovim koledž karijerama, svi elementi koje su kasnije dodali u svojoj igri mogu biti falinka ovog predstavljanja. Da krenemo od mana.

Šta nam Rashawn ne donosi:

Stretch četvorku. Ako gledate highlightse, a gledate ih sigurno, videćete sigurno gomilu šuteva za tri poena i, neverovatno, svaki put pogodi! Oni racionalni među vama shvataju da su highlightsi najveća zamka za formiranje realnog utiska o igraču. Rashawn nije šuter. Broj njegovih šuteva van linije za tri poena po meču na koledž nivou meri se prstima jedne ruke, i to one u kojoj držite konzervu piva. To doprinosi i solidnom procentu od oko 40%, ali razlog je jednostavan - velika većina tih šuteva je onda kada je defanzivac udaljen od njega barem za dužinu senke. Po tome, ni procenti nisu najbolji. Može da pogodi, nije to preterano loša mehanika, ali ne očekujte rafalnu paljbu. Pre svega, previše mu treba vremena da se uopšte namesti na šut, čitavo podizanje lopte je proces koji traje, predugo za bilo kakav šut preko ruke. Ne daj bože iz driblinga.

Sigurnost. Rashawn je igrač energije, a takvi znaju da zbrzaju, mnogo više nego što bismo želeli. Pisaću još o napadačkom arsenalu, što mu je u koloni „+“, ali videćete već gomilu situacija u kojima se zabija na dva igrača i baca loptu u aut.

Smirenost. Ne, Rashawn nije Duncan, daleko od toga. Kao što rekoh, igrač velike energije koji je u isto tako velikom problemu ako je ne kanališe na najbolji način. U odbrani će često poleteti da preseče pas i ostaviti svog čoveka, zaleteće se na blokadu i napraviti bespotreban faul, jednostavno, to je ono što od njega možete i morate očekivati.

Šta nam Rashawn donosi:

Energiju. Mnogo, mnogo energije. U odbrani, igrač koji će se podjednako energično gurati sa centrom pod košem i skakati na floutere bekova. Bacanje po parketu, atraktivna zakucavanja, energične skokove, proslavljanje svakog koša sa kopom, sve to očekujte od Thomasa.

Raznovrsnost u napadu. Rashawn je fantastičan napadač. Ono što je meni recimo bitno, veoma je sklon improvizaciji u najboljem mogućem smislu - „read-react“ tip igrača koji ne forsira po svaku cenu plan A, već oportunistički koristi svaku prednost. Jako brzo razmišlja, jako brzo se prilagođava situaciji i reaguje. Koristi apsolutno svoje prednosti. Više i jače će napasti licem, vrlo dobrim driglingom za poziciju, eksplozivnošću i nizom različitih načina za napadanje obruča. Niže će napasti direktno na obruču, dovoljno je snažan, energičan i dugačak za to. Leva ruka, desna ruka, horog, poluhorog, poludistanca, pivot, zidanje - sve zna mali.

Atletiku i tranziciju. Thomas je jako dobar atleta, usudio bih se reći i odličan za naš nivo. U odbrani može da pokrije više pozicija, neće biti rupa ako ostane na poziciji ispod ili iznad njegove u preuzimanju. Brz je i snažan, skočan i eksplozivan. Izuzetan je u odbrani pika. U tranziciji je fenomenalan, ne samo kada treba da se istrči, nego i kad treba da se povuče driblingom. Blokade i zakucavanja sam već najavio. Nešto kao recimo Drew Gordon, sa slabijim osećajem za skok ali mnogo boljim napadačkim arsenalom.

P&R. Možda i najvažnija stavka, s obzirom na to ko nam je trener. Thomas je odličan u igri 2 na dva. Veoma dobro sarađuje sa bekovima, odlično se otvara, čita reakciju čuvara, diže se na pop, spušta na rol ili slip-uje po potrebi. Dobra je meta za lob pasove, dobro se snalazi kada se spusti pod sam obruč. Lično mislim da je igra u napadu i odbrani P&R bila ključna za njegovo angažovanje.

Konačno mišljenje je svakako pozitivno. Da se ne lažemo, da ima dobar šut, Rashawn bi bio u NBA. Mislim da je već zreo za evroligaški nivo i veoma sam zadovoljan njegovim potpisom i pre svega činjenicom da čitave karijere nije preskakao stepenice nego je išao korak po korak. Mali znak pitanja može biti njegova fizička sprema, jer je na koledžu u jednoj od pauza nabacio skoro 20 kilograma, ali je uspeo vrlo brzo da se dovede u red. Nikada nije imao problema sa radnom etikom, želi da uči i napreduje, nije egoista i mislim da će biti pravo osveženje za tim.
Poslednja izmena od Antoine u Pet Jul 26, 2019 6:38 am, izmenjeno 3 puta ukupno.
Korisnikov avatar
By Antoine
WILLIAM MOSLEY

Jedna od stvari na koje je naš coach verovatno najponosniji je to što je izmislio mnogo dobrih igrača, među prvima Kyle Hinesa, napravivši od trojke jednu od najboljih petica Evrope. William Mosley već dolazi kao gotov proizvod, Kyle Hines sa aliexpressa. Kada bi košarka bila rukomet, a sve više liči na rukomet (Billy Baron likes this), Mosley bi bio zasigurno među onom ekipom koja igra samo sa svojoj polovini. Ali znate šta, bio bi najbolji među njima. Defanzivna koledž mašina. Neke od njegovih defanzivnih partija su prosto poetske, koliko god košarkaška destrukcija može biti poetska. Mosley je godinama bio poznat kao jedan od najboljih defanzivaca lige. Dve uzastopne godine je upadao u Mid-Major All-America defanzivni tim. 2012. godine je proglašen za najboljeg koledž igrača države Louisiana. Možda vam to ne znači nešto, ali će imena nekih od dobitnaka značiti - nekada Chief Parish, Joe Dumars, Shaquille O’Neal, pa dobro poznati Bo McCalebb i Andrew Wisniewski ili skorašnji Elfrid Payton i Ben Simmons. A sama nagrada se zove po velikom Pistol Pitu. Najznačajnije u celoj priči - dodeljuje je udruženje košarkaških trenera države Louisiana, što znači da se ne možete izvući na čistu statistiku. Krenimo sa pričicom.

Šta nam Mosley ne donosi:

Napadačka produkcija. Nema akcije za Mosleya, nema spuštanja na niski post, nema pop-a, pobogu, nikako nema pop-a, ali nema ni mnogo brige - Mosley radi šta Mosley ume. Nećete ga videti da pokušava da se ugura na silu, da šutira iz neizgrađene akcije. Biće prilike za brzo odmotavanje iz pika i lob pas, kao i za istrčavanje kontre. Njegovi bread and butter poeni su oni najjeftiniji, iz otpadaka, spuštanja na zicer, cutt-a, drugog ili trećeg napada. Znate onaj osećaj kad naletite na sniženje pa kupite patike koje koštaju 60E za 15E? E tako će nam biti sa Mosleyevim poenima - retko ali najslađe. Napad jednostavno nije njegov posao.

Šut. Not gonna happen. Random komentator: Nikola Janković je najslabiji šuter Partizana sa linije penala. Will Mosley: Hold my beer.

Šta nam Mosley donosi:

Zaključan reket. 456 blokada u karijeri. Na 124 meča. 5. najbolji bloker svih vremena. Odmah iza Duncana i ispred Mourninga. Ne treba pominjati da je Mosley najniži igrač među 20 najboljih na listi. Dobili smo igrača koji je znao da zabeleži 11 blokada na meču i to ne jednom, nego dva puta. Probajte to na basketu, ali je uslov da budete jedni od nižih na terenu. Nisu to samo blokade. Skoro 2 ukradene po meču na 40 minuta je više nego dobro za centra. Mosley zna da iskoči u odbrani pika, zna da isprati nižeg igrača. Isto tako se odlično snalazi protiv visokog igrača koji igra leđima, znate već onu priču o niskom težištu. Ne zaleće se, ne pravi glupe faulove. Igra jako pokretljivu i racionalnu odbranu. I pipa vrh table iz mesta.

Atleticizam. Jedan od najeksplozivnijih skakača koje sam pratio. A pratio sam ih dosta. Nije sve u dužini visini. Brzina odraza je jedna od najvažnijih stavki prilikom analize skoka, a to nećete videti u podacima sa merenja. Mosley igra iznad obruča, učestvovao je u Denny's Slam Dunk Challenge, koledž takmičenju u zakucavanju i imao je šta da pokaže. Imaće i nama.

Skok. The Human Elevator. Dovoljno je samo napisati njegov nadimak. Iz mog nekog iskustva, dobar skakač je dobar skakač, dobar bloker je dobar bloker, bez obzira na kom nivou košarke igraju. Što se otprilike i pokazuje u praksi, te statističke kategorije se najuspešnije prenose iz koledž u profesionalnu košarku.Ako gledamo čisto statistički, po 40 minuta na koledžu Mosley je beležio 13 skokova, dok je prosek za 100 najboljih igrača na njegovoj poziciji bio 8.9. Izuzetna skočnost, osećaj, brzina reakcije, dužina ruku, građenje i konačno nešto što mnogi naši igrači često zaborave, osiguranje lopte u skoku.

Nažalost, ne možete igrati košarku samo na svojoj polovini. Zato Mosley danas nije u NBA. Da je malo viši, možda bismo sada pričali o Ben Walace verziji 2.0. Ovako, ostaje nam da na najbolji način iskoristimo njegove mogućnosti. A ima se šta iskoristiti.
Korisnikov avatar
By Antoine
COREY WALDEN

Corey Walden je svoj košarkaški pedigre gradio od nule. Ili čak od minusa. Nije bio zvezda srednjoškolske košarke, nije dobio ponude vrhunskih programa. Morao je da krene od malenog Stetsona, da bi došao samo do malo većeg Eastern Kentucky-ja. Ni tu nije imao neverovatnu freshman sezonu, proboj na draft niti bilo šta slično. Walden je dosta tražio sebe u NCAA karijeri. Prvo geografski - nakon Stetsona prelazi u rodnu Floridu i Eastern Florida State, ali pauzira celu godinu zbog povrede, pa menja tim bez ispaljenog metka u dresu Titansa i konačno stiže u Eastern Kentucky. Zablistao je kao junior na završnom turniru konferencije, a u seniorskoj sezoni dobija i novu poziciju - prebačen je sa dvojke na plejmejkera. I tu konačno pokazuje klasu - 19 poena, 4 skoka i asistencije, dovoljno za Mid-Major All-America tim. U prethodnom tekstu sam pisao o Trinkijerijevoj opsesiji igračima tipa Hajnsa. Ima on još jednu opsesiju - igrači tipa Andrew Goudelocka.

Šta nam Walden ne donosi:

Plejmejkera. Pozicija plejmejker i osobina plejmejker su dve različite stvari. Amerikanci su ih fino razdvojili baš zbog ove zabune, pa tako imate point guard-a kao našeg pleja i igračku karakteristiku playmaker, koju moće imati i centar, ako je taj centar recimo ljubitelj somborskih ergela. Walden nije plejmejker po svojim karakteristikama. Nije razigravač niti organizator u meri u kojoj se očekuje od jedinice. Ne donosi baš najbolje odluke u jedinici vremena, što bi bila definicija dobrog pleja, a i sama dodavanja su mu često rizična. Osim toga, Walden ima ono što Ameri nazivaju tunnel view, odnosno, često ima samo jednu putanju i jedno rešenje pred sobom, ne razmišljajući o alternativama.

Sigurnost u odbrani. Verovatno ste, kao i mnogi, tražili informacije o Waldenu kada je potvrđen njegov dolazak, pa ste recimo našli i to da je bio defanzivni igrač Ohio Valley konferencije, što bi značilo da je vrhunski defanzivac sa skoro 2 ukradene po meču. Ali na Wikipediji ne piše koliko su te dve krađe po meču koštale njegove ekipe. Walden je foul prone. Previše agresivan, previse hirovit, previse često ispada u odbrani, takođe previše ispada iz same igre zbog faulova. Često je propuštao najvažnije trenutke mečeva, March Madness 2014 i duel protiv Wigginsovog Kansasa je odgledao sa najboljeg mesta - pored terena zbog brzih faulova. 8 mečeva u svojoj juniorskoj sezoni nije završio do kraja zbog pet penala.

Šta nam Walden donosi:

All Round napad. Walden je podjednako opasan kada probija ili kada igra spolja. Izuzetno dobro koristi kontrolu lopte i brzinu da probije, veoma često i do samog obruča. Gotovo uvek koristi priliku za 2+1 situacije. Izuzetno je probojan, dobar prvi korak koristi da napravi prednost koju najčešće valorizuje napadanjem samog obruča. Ne libi se da napadne višeg čuvara. Ono što ste verovatno videli i na klipovima - mana mu je završnica levom rukom. Opasan je šuter spolja, iako nije čist šuter u pravom smislu. Pomalo čudan i malo sporiji izbačaj kompenzuje velikim samopouzdanjem pri šutu. Igrač je serija, kako šuteva tako i promašaja. Dosta je radio na šutu, pogotovo na šutu iz driblinga.

Poene. Na kraju krajeva, morate imati igrača koji će ubaciti nešto. Walden je skorer. Zna da izmisli poene, zna da trgne ekipu, da povuče, pa makar i u provaliju. Ne postaje se MVP bilo koje lige tako što ćete čekati loptu u ćošku.

Beka. Walden je ono što svaki evropski trener obožava, a svaki američki prezire - igrač između dve pozicije, tweener, kombo, kako god to zovete ovih dana. Tokom karijere je igrao i kao dvojka, i kao prvi plej, zna da se kreće bez lopte, zna da sarađuje sa plejmejkerom. Ima šut iz catch and shoot situacija, koristi blok i bez lopte i sa njom, jednostavno, pokriva podjednako dobro obe bekovske pozicije.

Walden je igrač kojem date ćerku i nadate se da će je vratiti kući pre ponoći. U njega morate imati poverenja i morate mu prepustiti ključeve, nije neko ko će igrati iz drugog plana, čekajući svoju šansu. MVP potencijal, bomba koja može da eksplodira tamo gde treba isto kao što može i u vašim rukama.

Jedna stvar je zajednička svim našim pojačanjima - underdog mentalitet. Odsustvo blještavih reflektora, mali koledži, male pozornice i veliki, ogromni rad kojim su stizali po jedan stepenik dalje, bez ičijeg guranja. Sve što su postigli do sada postigli su radom i voljom. Jako dobar mentalni sklop za jednu fajtersku ekipu.

Toliko u trilogiji „Znam šta radimo ovog leta“. I stvarno znam, posle toliko vremena vidi se neka ideja, vidi se šta se traži, na šta se cilja. To me je i nateralo da se opet oglasim. E, morao bih da krenem. Doviđenja i hvala na svim ribama.
Korisnikov avatar
By Zex88
Iz ovog što sam pročitao, došao sam do zaključka da Zex ne greši kad piskara
Pozdrav A..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 38