Teme o ostalim sportovima
Korisnikov avatar
By The Answer
Bogdan je iz Kragujevca, u Kragujevcu dve najveće Fiat i Namenska sa jedno 6000 radnika rade od 6, pre su decenijama radile od 7, ove nove izmišljene kinesko-korejske fabričice koje se otvaraju da pretvaraju naše ljude u robove za bednih 30 hiljada ne računam.

Znam da je ćale 35 godina radio od 7, kad su mu promenili od 6 hteo je da uzme ono što pravi u Namenskoj i popriča sa nadležnima 😀

Ja sam par godina u fazi ustajanja između 8 i 9 i tvrdim da se sada najbolje osećam. Mogu da ustanem i ranije ali onda dremnem kasnije u toku dana jedno pola sata-sat, ne više. Jedno vreme na faksu sam ustajao i posle 1 jer sam učio noću, šlogiran, sav nikakav, zimi ti dan traje 3 sata, ne daj Bože ponovo.
Korisnikov avatar
By Pavac
To sto si sad rekao nema nikakve veze sa bilo cim. Moja keva radi jace od 20 godina u jednoj firmi koja je nekad imala skoro 5000 radnika, doduse sad dal' ima 500 no dobro.. njoj smena pocinje od pola 6..
Zatvor je nekad imao skoro 10 soma zaposlenih..
Brodogradiliste, Mitros... isto par hiljada

Jeste da si rob u korejsko kineskim fabricicama, doduse si rob za 45 000.. moj brat od tetke je rob za 65 000 ali dobro.. generalno ima posla i dobija se lako tako da nije za sprdnju.. da vidis da od 10ak mitrovackih ili 15ak rumskih fabrika i firmi prebacis nekoliko u razne Vrsce Zajecare Pirote i Uzica, kako bi se tamo narod otimao za posao..

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By The Answer
Ne razumem baš šta sam rekao što nema veze sa bilo čim. U Fijatu ljudi nemaju 45 000 a tek te Jure, Janfengovi Pingpongovi ili kako se već zovu te nove fabrike, tamo se prijavljivalo da ljudi u pelenama rade, to poniženje nema cenu. Meni su u tom Kuperu pre par godina nudili da fizikališem za 33 odjebao sam ih bez razmišljanja ali ima naroda koji ne može da odbija, koji mora da radi za te pare nažalost. Napravili od radničke klasu robovsku snagu da im radi za bedne pare i još da im bude zahvalna na tome i onda se još nađe neko da odobrava to... a bogati neradnici iz države sve bogatiji.
Korisnikov avatar
By Pavac
Hteo sam da kazem da ako si mislio na broj zaposlenih pa si uporedio Fiat u Kg i neku manju fabriku negde drugde.. nema to veze, imas svuda fabrike koje broje mnogo radnika
Meni je zao sto je zatvorska industrija u Mitrovici oslabila.. mada i dalje je ogroman broj ljudi tamo zaposlen. Samo u sklopu zatvora imas hotel, restoran, salu za izdavanje.. paviljoni sa pandurima.. kancelarije.. farmu svinja.. racunovodstvo i jos mnogo toga, ni ne mogu sad da se setim

E sad, ja ne podrzavam ping pongove i ostala sranja iz inostranstva ali naglasavam da je bolje i 35 soma u ping pongu nego da nikad ne nadjes posao..

Nekada je Mitrovica imala jako brodogradiliste koje je propalo vremenom kao i sve komunjarske firme ( fun fact, stara zgrada brodogradilista je pre oko mesec dana izgorela ..) . Onda su uleteli Holandjani i otvorili novo, premestili ga u obliznje selo ( Zasavica ) i cujem da su uslovi sjajni.. malo mi deluje kao bajka ali kazu da cistacice imaju najmanju platu a ona je oko 60 000..

Sto se tice kupera, ovako su si bile plate, bar od momenta kad sam ja zavrsio srednju i kad me to pocelo zanimati
Jun 2018 - oko 35 000 ( radnik sa srednjom skolom )
Avgust 2018 - oko 38 000
Februar 2019 - oko 41 000
Leto 2019 - oko 44 000
Pocetak 2020 - oko 46 000

Da se ne lazemo, 46 soma nije malo. Nije mnogo ali nije ni malo.
Za jace strucne spreme ne znam, brat od tetke ima neki faks ( ne znam tacno koji ) i radi u kuperu u kancelariji i ima oko 65 000 platu..

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By BogdanB
Nemoj answer molim te da mi malerises da radim od 6 :D
Meni je radno vreme od pola 8,nego da pozavrsavam neke stvari, zato tada ustajem

Drugarica radi u namenskoj, ustaje u 20 do 5 (ja tada dodjem iz grada Slika), posao krece u 6 kao sto answer napisa

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By skeske
Ja radim od 8, nije lose ali bolje je od 7, posebno ljeti, dodjes kuci oko pola 4, rucas, odmoris i dan je pred tobom...
Korisnikov avatar
By MileBL
Kad sam prva smjena radim od sest, meni to odgovara i to je jedan od aduta sto se zadrzavam na ovom poslu, rano se zavrsi pa ostane vremena za jos ponesto da se odradi

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By Pavac
MileBL napisao: Čet Feb 27, 2020 9:02 pm Kad sam prva smjena radim od sest, meni to odgovara i to je jedan od aduta sto se zadrzavam na ovom poslu, rano se zavrsi pa ostane vremena za jos ponesto da se odradi

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
To ti je ekstra, ako radis od 6 do 2.. ne znam koliko vremena gubis u prevozu, da li ti je daleko posao itd ali to je svakako odlicno.. verovatno zavrsis sve do najkasnije 3 i opet je dan pred tobom, mozes i da odremas, prosetas, treniras.. bilo sta
Korisnikov avatar
By Zex88
Ozbiljne fudbalske analize

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

• 1
  • 1684
  • 1685
  • 1686
  • 1687
  • 1688
  • 1738

Evroliga objavila saopštenje sa smernicama […]