Teme o ostalim sportovima
Korisnikov avatar
By Lepus

Sviđa mi se ovaj desni bek Norveške, opasan igrač.

Korisnikov avatar
By milanezija

I pivot Mirhol je brutalan

Sad vidim da Mirhol ima 36 godina, a nama to matori igraci :doh:

Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC

Nije problem nama sto su matori vec sto su veciti gubitnici i boli ih uvo za reprezentaciju

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By The Answer

Ali ovog što zovu Red

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By Valderama

Ovo je, koliko sam shvatio, drugo uzastopno finale Norveške na svetskim prvensvima. Oni su i muškoj konkurenciji izrasli u rukometnu velesilu. :clap:

Ne znam šta ćemo i kako ćemo mi? Kada su pale sankcije '95 odigran je kvalifikacioni meč naše reprezentacije i tadašnjih aktuelnih svetskih prvaka Francuza predvođenih najboljim rukometašem sveta Ričardsonom. OTKINULI SMO IH! "Pionir" je bio pun, rukomet je imao status kultnog sporta.

Slika

https://www.youtube.com/watch?v=BPvl0GWEvAs

Goran Beli Stojanović, Dejan Perić, Dragan Škrbić, Predrag Peruničić, Nenad Perunićić, Rastko Stefanović, Aleksandar Knežević, Nedeljko Jovanović, Igor Butulija, Veselin Vujović, Žikica Milosavljević

Sledeće godine, 1996, se održavalo EP u Španiji gde smo osvojili bronzanu medalju, što je ocenjeno kao neuspeh.

1. godine u Egiptu, tokom bombardovanja Srbije, se igralo SP u rukometu na kojem smo onako demoralisani sa pola snage osvojili bronzanu medalju.

2. godine odlazimo na OI u Sidneju kao prvi favoriti za penjanje na najveći olimijski tron

3. godine se održava SP u Francuskoj gde osvajamo bronzanu medalju oporavivši se nekako od tragičnog ispadanja u polufinalu nakon primljenog gola u poslednjoj sekundi meča.

4. na SP u Tunisu Dragan Sudžum u poslednjem trenutku meča protiv aktuelnog svetskog i olimpijskog šampiona Hrvatske izlazi jedan na jedan sa Šolom i odlučuje da li ćemo mi u polufinale a strašna Hrvatska kući. Nažalost, Šola je nekim čudom skinuo jebeni zicer.

5. naša juniorska reprezentacija postaje evropski i svetski šampion

I tako dalje...

Škrbić i Šterbik su bili proglašavani za najbolje rukometaše sveta.

Hoću da kažem da smo i posle raspada SFRJ bili prava rukometna sila a to kako smo odjednom propali je veća misterija od Velikog praska i nastanka planete na kojoj živimo.

Korisnikov avatar
By milanezija

Ričardsonov sin je danas bio ponajbolji u Francuzima

Korisnikov avatar
By The Answer

Sagosen je sa 23 godine obezbedio sebi drugu medalju na SP. A proglašen je i za najboljeg igrača 2018.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

By forfang

Danci odigrali perfketan mec, Hansen kao masina. Francuzi bez Omeyera-nista specijalno.

Korisnikov avatar
By Valderama

Da li su skandinavci genetski predodređeni za stanovanje u svetskom rukometnom vrhu?

Danska -sila

Švedska - jedna od najdominantnijih ekipa svih vremena s kraja 90tih sa Olsonom, Vislanderom, Levgrenom, Vranješom i kompanijom

Norveška - dva uzastopna finala SP

Island - država sa 300 000 stanovnika :!: - pre par godina olimpijski vicešampion

By forfang

Nisu, nego se kod njih najvise igra, a ujedno je i najpopularnjji izuzev zimskih sportova. Da Ameri ozbiljno uloze i popularizuju ovaj sport, dominirace kao i u kosarci. Zamislite njihove tamnopute brzance kako gruvaju kontru u boltovom stilu.

• 1
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 109
  • 115
Odbojka

16h rts Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapato[…]

Tenis

nikad gori žreb i trnovitiji put do gren-slem titu[…]

Reprezentacija Srbije