Teme vezane uz nacionalnu ligu Srbije
Korisnikov avatar
By No4
Pasulj napisao:Čisto da se zna da sam tu i i will watchig you
Dobro dosao.
Problemi su ogromni a niko nije preterano zainteresovan da ih resava.
Korisnikov avatar
By Karaburac
Opa Vojvodina izgubila i u Cacku od Borca. Bravo za Cacane.
Mega sada nakon pobede u protiv Tamisa ubedljivo prva na tabeli sa 11pobeda i 1 porazom, dok Vojvodina ima skor 9-3.
Konstantin se probio na trece mesto. Ovu ekipu sam izgleda nepravedno slabo pratio, moracu to da ispravim u drugom delu sezone.
Vrsac je cetvrti sa istim brojem pobeda kao Konstantnin.
Ovo je naravno samo trenutno posto Sloboda ima utakmicu manje, a posto gostuju u JAgodini ocekujem njihovu pobedu i probijanje na trece mesto.
Bice ove godine jako zanimljiva superliga. Ako se sve zavrsi kako za sada ide od pet predstavnika samo ce jedan biti iz Beograda i to Mega, a i ona ce se preseliti u neki drugi grad ukoliko bude cetvrta na kraju superlige. Mislim da je to odlicna stvar za nasu kosarku.
Sledece kolo ce taman zatvoriti prvi deo sezone pa ce biti idealno za neku rekapitulaciju do sada prikazanog. Takodje poslednje kolo ce obeleziti veliki derbi izmedju Vojvodine i Mege u Novom Sadu.
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Karaburac sta mislis koliko je potrebno igraca Vizuri i Vojvodini da mogu da igraju ravnopravno Aba ligu i da budu tu negde oko 10 mesta?
Korisnikov avatar
By Karaburac
Uf, dobro pitanje.
Vojvodina se ove godine bas i nije usrecila sa plejmejkerima. Napustili su ih Dundjerski i Vujosevic. Dok za Dundjerskog razumem da nisu mogli da ga zadrze, pustanje malog Vujosevica mi je totalno nerazuman potez, decko je i prosle godine igrao korektno, a ove godine je medju najboljim plejevima u kls-u. Pesakovic i Osmokrovic po mom misljenju nisu dovoljno kvalitetni za Jadran, a cak i u KLS-u imaju cesto problema protiv malo boljih plejeva. Znaci plej je po mom misljenju pod obavezno za Vojvodinu ukoliko bi htela da se nosi sa Jadrancima. Takodje po mom misljenju Vojvodina je slaba na centru. Otisao im je Bunic koji im je davao snagu u reketu, a ostali su sa Marojevicem i Djumicem na toj poziciji. Ni jedan ni drugi nisu kalibar za visi nivo takmicenja. Mozda bi mogli da prodju kao rezervna varijanta, ali ni jedan ni drugi nemaju kvalitet za prvo resenje. Na pozicijama 2-4 su solidno popunjeni. Eto, dva bas dobra pojacanja na poziciji pleja i na poziciji centra mislim da bi cuda ucinila za ovaj tim Vojvodine.

Sto se Mege tice, njihov tim je sastavljen od veoma interesantnih i polivalentnih igraca. Milojevic dosta rotira i vrsi ceste izmene, a opet uglavnom odigra utakmicu sa rotacijom 9 igraca. To mu polazi za rukom jer skoro svi mogu da igraju na dve pozicije Dangubic (1-3), Micic (1-2), Reljic (1-2), Krstic (2-3), Avramovic (2-3), Lukovic (4-3), Bojic (4-5), Cakic (4-5) i Marjanovic je jedini koji igra iskljucivo na poziciji pet. Ostala tri igraca imaju izrazito malu minutazu ako uopste i igraju. Sad, postavljaju se dva veoma bitna pitanja. Prvo pitanje je kako ce se Mega snaci protiv ekipa koje mogu da pariraju Marjanovicu. Jednostavno u kls-u Marjanovic nema konkurenciju, jedino Pantic moze donekle da se nosi sa njim. Zato me zivo zanima kako ce da izgledaju Megini mladici kad ne budu mogli da upucuju centarsuteve u reket na Bobija koji posle samo prikuca (vecina asistencija Dangubica i Micica su bukvalno centarsutevi na Bobija u sred reketa). Drugo pitanje je da li ce svi ovi igraci i na visem nivou takmicenja moci da igraju na po dve pozicije ili ce morati da se odluce za jednu koja im najvise odgovara. Ukoliko budu morali da se odluce za po jednu, onda ce im faliti igraci u rotaciji. Mislim da bi u toj situaciji, a i bez toga, Mega bila najtanja na poziciji krila i da im tu fali neko atletskije i skocnije krilo, kao recimo sto je Braca Milosevic. Momci su jako talentovani, ali im ozbiljno fali mesa za neke snaznije ekipe. Znaci po mom misljenju 1-2 pojacanja minimum na krilnim pozicijama i Mega bi mogla fine partije da pruza sobzirom na mladost ekipe.
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Ja sam razmisljao danas o sastavu Mege,inace zaboravio sam bio na Reljica i Cakica.Cakica nisam gledao nikad.Mislio sam da im fali plej,krilo i krilni centar.I to Bojan Popovic kao iskusan plej da pomogne Micicu,zatim krilo moga da biraju koga ce Simonovic,Cakarevic i Borisov i jedan dobar centar amerikanac bi tu dobro legao.
Korisnikov avatar
By Karaburac
Malo je dobrih centara amerikanaca.
Moze Bobi da gura prvog centra, treba mu neka ozbiljnija pomoc. Cakic solidno odradjuje svoje role.
Na pleju im ne treba niko. Istina je da su svi mladi, ali Dangubic i Micic se sjajno dopunjuju, a Reljic preuzme isto ako bas mora.
U pravu si, Cakarevic bi im verovatno dosta dobro legao ili neki takav igrac. Da im pomogne u skoku i da cvrstinu u odbrani.
Ako bi vec uzimali Amera nekog, ja bih im savetovao da dovedu neku atletu na poziciji 4 jer je Lukovic slabasan, a Bojic mi ne uliva poverenje.
U svakom slucaju moje misljenje je da bi im dobro legla pojacanja na obe krilne pozicije u slucaju da izbore prolaz na Jadran.
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Posto smo konsantovali Karaburac i ja da Vojvodini fali centar mozda im nije lose resenje da dovedu otpustenog Dragojlovica.
Korisnikov avatar
By Karaburac
@Obilicu

Mislio sam da im fali dobar centar, a ne Dragojlovic.
Korisnikov avatar
By kostakurta
Karaburac, zaboravio si Zekovića, on najviše vremena i provodi u igri od centara. ;)
Inače, moje skromno mišljenje je da je Vojvodina dosta slabija nego prošle godine (tada sam tvrdio da može da se lagano nosi sa svim ABA-ligašima, što se i ispostavilo da je tačno). Ove godine sumnjam da će moći da im pariraju kad krene Superliga.
Megu nisam gledao, reći ću nešto više kad prođe gostovanje u Smederevu, ali definitivno je da Marjanović dominira, samo je pitanje kako će to da funkcioniše kad nalete na nekoga ko će njega moći da brani.
O Smederevu neću da trošim reči. :) Naša jedina šansa je da Mega uđe u ABA ligu, da se fuzionišemo i da se preseli kod nas, hehehe. :)
Ostali koje sam gledao.. ništa posebno. Zaista imam utisak da je liga mnogo slabija nego prošle godine...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 206
Basketball 3x3

Novi sad pokorio rimini, osvojena titula, a u polu[…]

Svaštara

Dodao bih još Shane, 3.10 to Yuma (obje ver[…]

Reprezentacija Srbije

Mene ništa u sportu ne dotiče kao ova p[…]