Teme vezane uz nacionalnu ligu Srbije
Korisnikov avatar
By zola
milanezija napisao:Mega ide u Krusevac, rekli Tegi i Grba, potvrdjeno od Miska.
A od kog Miska, Raznatovica ili ovog Vucicevog ljubimca? :D i on je odande

To je odlicna vest ako je tacno
Korisnikov avatar
By zola
Karaburac napisao:Uf, dobro pitanje.
Vojvodina se ove godine bas i nije usrecila sa plejmejkerima. Napustili su ih Dundjerski i Vujosevic. Dok za Dundjerskog razumem da nisu mogli da ga zadrze, pustanje malog Vujosevica mi je totalno nerazuman potez, decko je i prosle godine igrao korektno, a ove godine je medju najboljim plejevima u kls-u. Pesakovic i Osmokrovic po mom misljenju nisu dovoljno kvalitetni za Jadran, a cak i u KLS-u imaju cesto problema protiv malo boljih plejeva. Znaci plej je po mom misljenju pod obavezno za Vojvodinu ukoliko bi htela da se nosi sa Jadrancima. Takodje po mom misljenju Vojvodina je slaba na centru. Otisao im je Bunic koji im je davao snagu u reketu, a ostali su sa Marojevicem i Djumicem na toj poziciji. Ni jedan ni drugi nisu kalibar za visi nivo takmicenja. Mozda bi mogli da prodju kao rezervna varijanta, ali ni jedan ni drugi nemaju kvalitet za prvo resenje. Na pozicijama 2-4 su solidno popunjeni. Eto, dva bas dobra pojacanja na poziciji pleja i na poziciji centra mislim da bi cuda ucinila za ovaj tim Vojvodine.

Sto se Mege tice, njihov tim je sastavljen od veoma interesantnih i polivalentnih igraca. Milojevic dosta rotira i vrsi ceste izmene, a opet uglavnom odigra utakmicu sa rotacijom 9 igraca. To mu polazi za rukom jer skoro svi mogu da igraju na dve pozicije Dangubic (1-3), Micic (1-2), Reljic (1-2), Krstic (2-3), Avramovic (2-3), Lukovic (4-3), Bojic (4-5), Cakic (4-5) i Marjanovic je jedini koji igra iskljucivo na poziciji pet. Ostala tri igraca imaju izrazito malu minutazu ako uopste i igraju. Sad, postavljaju se dva veoma bitna pitanja. Prvo pitanje je kako ce se Mega snaci protiv ekipa koje mogu da pariraju Marjanovicu. Jednostavno u kls-u Marjanovic nema konkurenciju, jedino Pantic moze donekle da se nosi sa njim. Zato me zivo zanima kako ce da izgledaju Megini mladici kad ne budu mogli da upucuju centarsuteve u reket na Bobija koji posle samo prikuca (vecina asistencija Dangubica i Micica su bukvalno centarsutevi na Bobija u sred reketa). Drugo pitanje je da li ce svi ovi igraci i na visem nivou takmicenja moci da igraju na po dve pozicije ili ce morati da se odluce za jednu koja im najvise odgovara. Ukoliko budu morali da se odluce za po jednu, onda ce im faliti igraci u rotaciji. Mislim da bi u toj situaciji, a i bez toga, Mega bila najtanja na poziciji krila i da im tu fali neko atletskije i skocnije krilo, kao recimo sto je Braca Milosevic. Momci su jako talentovani, ali im ozbiljno fali mesa za neke snaznije ekipe. Znaci po mom misljenju 1-2 pojacanja minimum na krilnim pozicijama i Mega bi mogla fine partije da pruza sobzirom na mladost ekipe.
Mislim da je Mega bolja ekipa od Vojvodine i da ce se plasirati u Jadransku ligu.

Ako zadrze sve igrace iz ove ekipe za sledecu sezonu, sto mislim da je realno, smatram da ce im trebati dva igraca za Jadransku ligu i to na trojci (kao sto rece atletski jaku, ali i sa poenima u rukama) i na cetvorci (nekog jakog). To moraju biti igraci sa iskustvom, koji ce praviti razliku. Za Miska nece biti problem da nadje dva takva igraca, on ima mnogo igraca na lageru. Ovakav tim bi po imenima bio najslabiji na Jadranu, ali bi uz veliku borbenost i domacinski teren (ako je stvarno tacno da se sele u Krusevac) mogao da se bori za pretposlednje mesto u prvoj sezoni, a kasnije bi taj tim rastao, nesto po uzoru na Siroki
Korisnikov avatar
By zola
MILOS OBILIC napisao:Osmokrovic se vratio iz Vojvodine u Radnicki BKK tako je juce Tegi rekao.
Vizuri ce makar po mom misljenju trebati makar 3 iskusna igraca za Aba ligu.Ne moze se sa decom 93-94 u Aba ligu
Meni fascinira Siroki brijeg. Oni su klub iz gradica od 10000 ljudi. Igraju modernu kosarku, stalno afirmisu nove klince, koje nalaze po Hercegovini ili po nekim manjim klubovima po Hrvatskoj. Dali su treneru odresene ruke. Nemaju u ekipi neke umisljene klince koji misle da su zvezde, ali zato svaki od njih ima muda da krene na ulaz, opali trojku... Imaju odlican domaci teren, a poslednjih godina ni na strani ne skidaju gace. Mislim da bi Mega trebala da sledi taj put, pogotovo ako predje u Krusevac. Mlada, poletna ekipa uz dva iskusna igraca. Meni se smuci zivot kad vidim mrtvi Radnicki, za koji igraju sve neki beskrvni chichovani koji jedva idu po terenu, a Muta svaku utakmicu prica o nekoj ratnickoj kosarci. Siroki je 100 puta bolje selektirana ekipa, a Radnicki iako ima 2, 3 puta veci budzet meni izgleda selektiran s brda s dola
Korisnikov avatar
By Karaburac
@Zola slazem se sa tobom po pitanju Mege, jedini je problem sto su menadzerski klub pa ne znam kolike su im ambicije, mada, sigurno da je Misku lakse da nabije cenu igracima kroz Jadran nego kroz KLS i da zbog toga ima interes da pokusa da se plasira na Jadran. Isplatilo bi mu se to debelo. Mogao bi onda i svoje amere da ubaci tu da odigraju kad nemaju bolji angazman da nabiju cenu pa da ih proda. Mogao bi lakse da rehabilituje neke igrace koji se nisu proslavili u inostranstvu, afirmacija mladih bi bila jos laksa... Imao bi mnogo vise opcija u svakom slucaju.
Korisnikov avatar
By zola
Isplati mu se u svakom slucaju da igra Jadransku. Nek nadje nekog sponzora da mu plati 150 000 za ucesce, a ostali troskovi su mu manje-vise isti, cak su u Jadranskoj pokriveni troskovi gostovanja. To bi bilo odlicno i za reprezentaciju i za Partizan i za Zvezdu i za Krusevac i za samog Miska
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Smatram da ce se borba voditi upravo izmedju Vizure i Vojvodine,a Vosa moze do 4 mesta ako pokrajina bude imala koristi od toga, u suprotnim ulazi Miskova Vizura koja ima dosta mladih igraca pa je Ok da igraju Aba ligu,ali van kruga Beogradskog pasaluka.
Metalac bi mogao da 4 mesta samo uz neko dobro pojacanje.
Ali i Vojvodina i Vizura po meni su slabiji od nasih Jadranaca makar za dva igraca.Vizura za krilo i jednog na centu tipa Lazmi i Robertc,a Vosa za centra i pleja
Korisnikov avatar
By Karaburac
Obilicu kada izreknes nesto kao ''Beogradski pasaluk'' onda se barem informisi sta sve ulazi u to. Posto je i tvoj rodni grad deo te bivse upravne jedinice, koja se uzgred budi receno tako zvanicno nikada i nije zvala.
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
OK.Mada se zna na sta sam mislio.Dosta su dva jaka tima u Beogradu,a pored Kragujevca nemamo kosarkaski grad.
Beogradski pasaluk se veze sa teritoriju Srbije pocetkom 19 veka u vreme I i II Srpskog ustanka.
Korisnikov avatar
By Karaburac
Ljudi unapred se izvinjavam na duzini ovog posta, ali ovo je bio jedan moj pokusaj da sva moja zapazanja o ovoj ligi stavim na jedno mesto. Izdelio sam na pod naslove, tako da se nadam da je pracenje i pored duzine relativno lako.

Kosarkaska liga Srbije- pregled polusezone

Dosao je i taj dan kada je zavrsena polusezona i na Jadranu i u kosarkaskoj ligi Srbije. Posto sam svestan da nasu ligu malo ljudi prati, resio sam da napravim jedan potpuni pregled desavanja u nasoj ligi iz mog nekog ugla onoliko koliko mi je vreme dozvoljavalo da gledam. Trudio sam se da svaku ekipu odgledam barem jednom i odmah moram da priznam da sam i ja nekim ekipama posvetio vise, a nekima manje paznje. Najvise sam pratio ekipu Mege, a nakon njih ekipe OKK Beograda, BKK Radnickog i Vrsca. Najmanje sam pratio ekipe Konstantina, Jagodine, Sloge iz Kraljeva, Tamisa i Smedereva. Ekipe Metalca, Borca, Vojvodine, Slobode i Radnickog FMP-a sam pratio na solidnom broju utakmica. Broj zanimljivih igraca je uticao na mene da napravim ovakav raspored pracenja.
Sigurno da ova liga nije preterano kvalitetna, ali zaista ima veliki broj zanimljivih mladih igraca pred kojima stoje dobre karijere. Mislim cak da cemo neke igrace iz ove lige gledati u EL, a ako se bas sve kockice posloze oko njihovog razvoja, mozda neko ode i preko okeana. Ove mlade igrace i analize cu posloziti u rang listu koja je pravljena po mom nekom vidjenju koliki je njihov krajnji domet. Znaci poslozicu ih po rednim brojevima po potencijalu koji oni pokazuju. Moram da priznam da sam se oko prve trojke najvise dvoumio kojim redom da ih poredjam i siguran sam da se mnogi nece sloziti kako sam to uradio. Ove talente cu ostaviti za sam kraj pod podnaslovom prospekti, tako da ako nekog ne zanima sve ovo da cita, moze odmah da skokne na kraj posta i vidi igrace koji ga zanimaju.
Pre nego sto se dotaknem mladih talenata zbog kojih je ova liga najzanimljivija pozabavicu se tabelom, mojim utiskom o klubovima i njihovoj igri po onome sto sam odgledao, dacu ponekad i neki meni zanimljiv statisticki podatak vezan za timsku igru i navesti nosioce igre. Potom cu u jednom od podnaslova staviti po mom misljenju najbolje igrace lige po pozicijama i to igrace starije od 92 godista jer cu igrace do tog godista razvrstati u temi ’’Prospekti’’.
Mislim da je vreme da krenemo sa opisom ekipa, pa da pocnemo.

Tabela:
1) Mega Vizura 11-2
2) Vojvodina 10-3
3) Sloboda 8-5
4) Metalac 8-5
5) Vrsac 8-5
6) Konstantin 7-6
7) BKK Radnicki 6-7
8) Radnicki Fmp 6-7
9) Borac Cacak 6-7
10) Tamis 5-8
11) OKK Beograd 5-8
12) Smederevo 4-9
13) Jagodina 4-9
14) Sloga Kraljevo 3-10

Klubovi

Mega Vizura je tim koji je po mom misljenju najvise pokazao na ovoj polusezoni sto i opravdava prvo mesto na tabeli. Imaju jedan veoma perspektivan mlad tim, popunjen velikim talentima. Svidja mi se nacin na koji Dejan Milojevic vodi ove momke. Treba istaci da je Milojevicu ovo prva sezona kao glavnog trenera i ja sam prezadovoljan nacinom na koji on vodi ovu ekipu. Sto bi rekao Sale Banjac ova ekipa ima i glavu i rep i deluje mi da vladaju dobri odnosi u ekipi i da je hemija dobra. Ukoliko to nije slucaj, onda im cestitam jos srdacnije jer se to uopste ne primecuje na terenu. Mega je dobro startovala, potom kiksnula u Nisu, a nakon toga ostvarila 9 vezanih pobeda pre velikog derbija sa Vojvodinom.
Mega je izgubila u velikom derbiju sa ekipom Vojvodine rezultatom 88-76. Dobro su se drzali tri cetvrtine, ali je u poslednjoj cetvrtini poludeo Pesakovic uz standardno dobre Markovica i Zekovica i Mega nije imala pravi odgovor. Dogodilo se ono cega sam se pribojavao, a to je da Mega ima veliki problem kada Marjanovic ne uspe da izdominira (ista prica kao sa Konstantinom). Spoljna linija Mege isto nije bila na nivou, nisu bili dovoljno agresivni u odbrani, a u napadu dosta slab sut spolja. U poslednjoj cetvrtini su gotovo svi stali i to je bio kraj. Izdvojio bih Lukovica i Bojica koji su odigrali bolje nego sto sam ocekivao, dok Dangubic, Micic i Marjanovic nisu bili na svom nivou. Avramovic je bio standardan.
Milojevic igra u principu sa 9 igraca u rotaciji od kojih svi sem Marjanovica mogu da igraju na minimum dve pozicije tako da ima mogucnost, a to i cesto radi, da vrsi ceste izmene i time odrzava tempo igre, a da opet svojim najtalentovanijim igracima da prilicno veliku minutazu i da ih drzi relativno odmorne. Micic igra 1 i 2, Dangubic sve od 1 do 3, Krstic 2 i 3, Avramovic 2 i 3, Reljic 1 i 2, Lukovic 4 i 3, Cakic 4 i 5, Bojic 4 i 5 i Marjanovic je suveren na petici.
Sto se same igre tice Mega se oslanja na Marjanovica koji im je velika snaga u reketu i puno asistencija nizih igraca ide na njega sto on uglavnom zavrsi zakucavanjem. Sem mozda Pantica sa kojim se jos nije sukobio u direktnom duelu (dosao u Borac nakon 3 odigrana kola, a Mega je prvu utakmicu igrala sa Borcem) u ovoj ligi jednostavno ne postoji centar koji moze adekvatno da mu odgovori bez obilate pomoci ostalih svojih igraca. Osim Marjanovica koji je velika pretnja u reketu velika snaga Mege je i tandem plejmejkera koji su cesto i zajedno na terenu, a to su Micic i Dangubic za koje mislim da imaju sjajnu karijeru. Oni cesto probijaju ili igraju pik&rol sa Marjanovicem nakon cega ide asistencija Bobiju u reket ili povratna lopta na stranu odakle uglavnom Avramovic odlicno kaznjava mada su i Reljic i Krstic imali par odlicnih suterskih rola. Takvu ekipu sjajno povezuje Lukovic koji nije najatletskiji igrac, ali je veoma inteligentan i odlicno se uklapa u ovakvu postavku. Dominantna figura u reketu Lukovicu takodje pomaze da sakrije neke svoje nedostatke i da do maksimuma iskorsisti svoje prednosti. Cakic i Bojic odradjuju svoje minute gde odmaraju Lukovica i posebno Bobija sasvim korektno i igra uglavnom ne trpi previse, mada se svaki izlazak Bobija sa terena sigurno oseti.
Sad malo timske statistike... Mega je najefikasniji tim u ligi sa 89,5 poena po utakmici uz najbolji timski procenat u sutu za 2 poena sto trebaju Bobiju da zahvale ponajvise. Po sutu za tri poena nalaze se na trecem mestu sa okruglo 34%. Kada se gleda ukupan procenat suta iz igre Mega je prva sa 54,2%. Mega je najbolja skakacka ekipa sa 37,6 skokova u proseku. Interesantan podatak je da je Mega ubedljivo najlosiji tim lige kad su u pitanju ukradene lopte i da je druga na listi iza Jagodine po broju izgubljenih lopti, ali zato vode u ligi po broju asistencija (18,2) i treci su na listi timskih blokera.

Vojvodina, tim koji vodi Sinisa Matic je tim kojem nedostaju neki prilicno bitni igraci iz prosle sezone kao sto su Bunic (glavna snaga u reketu), Strahinja Milosevic (atletsko krilo koje je odradjivalo veliki posao) i Dundjerski (plej koji je odlicno vodio ovu ekipu), uz njih ekipu je napustio i Bogic Vujosevic sto se sve vise pokazuje kao veliki promasaj uprave. Pojacanja koja su dosla umesto njih su ipak na nizem nivou. Neki se nisu snasli u novoj sredini, oko nekih transfera su ispali i odredjeni problemi tako da mi Vojvodina deluje sve neubedljivije. Ipak delovali su dominantno sve do utakmice sa Slobodom iz Uzica koja je i bez Otasevica uspela da nanese Novosadjanima prvi poraz u prvenstvu. Nakon toga su valjda i drugi videli kako Vojvodina nije nepobediva tako da su Vojvodjane izazvali i igraci Metalca koji su izgubili u Spensu na jednu loptu. Posle toga dve glatke i ubedljive pobede protiv OKK-a i FMP-a su zavarale da je kriza premoscena, a nakon toga dva bolna otreznjenja. Poraz u Pancevu i odmah u sledecem kolu poraz u Cacku. Tako je Vojvodina i usla u derbi sa Mega Vizurom koju je docekala u svojoj hali, a ciji tok utakmice sam opisao u delu u kom sam se bavio Megom.
Ova ekipa Vojvodine ima ozbiljan problem sa organizatorom igre i klasicnim centrom. Na obe pozicije cesto uskoce igraci kojima po vokaciji ta pozicija nije primarna, pa tako cesto Zekovic igra na centru, a napade organizuju Kuzeta, Strahinja Stojacic i Radovan Markovic. Vojvodina u sustini igra dobro timski, ali mi deluje da im fali atleticizma i suvog kvaliteta da bi opet dominirala kao prosle sezone. Zekovic je prilicno dominantna figura, ali ne moze on sve sam u reketu. Kalinic je startovao dobro, ali kako vreme odmice ne pokazuje napredak koji sam licno ocekivao od njega. Marojevic i Djumic su ipak prosecni centri i ne prave razliku. Marojevicevo cisto iskustvo jos i znaci ekipi, ali Djumic je em zelen, em mi ne deluje preterano talentovan. Najveca snaga ove ekipe je izuzetno suterski potentna i veoma inteligentna spoljna linija koju sacinjavaju Stojacic, Kuzeta, Markovic i kojima pomaze mladi Petkovic. Ipak i njima pravi problem odsustvo pravog plejmejkera posto Osmokrovic i Pesakovic uopste nisu opravdali ocekivanja. Osmokrovic je u medjuvremenu napustio klub i vratio se u BKK. Mada treba priznati da je Pesakovic odigrao odlican mec sada u derbiju sa Megom, ako je ovo naznaka da izlazi iz kanala Vojvodina ce biti mnogo opasnija ekipa.
Vojvodina je drugi tim u ligi po efikasnosti sa 87,6 poena postignutih po mecu. Vojvodina je druga ekipa u ligi po procentu suta za dva poena i ubedljivo prva u procentu suta za tri poena sa fenomenalnim timskim sutom od cak 42,4 posto za tri poena. Poredjenja radi prva sledeca ekipa ima tek 34,8. U ukupnom sutu iz igre Vojvodina je druga sa 53,1%. Vojvodina je peta na listi po broju skokova sa 30,1 u proseku na utakmici. Vojvodina je treca po redu medju timovima koji najmanje lopti gube prosecno na utakmici. Interesantno je da je Vojvodina pretposlednja na listi po broju iznudjenih faulova sto moze da se uzima i kao dokaz njihovog oslanjanja na sut.

Konstantnin je pravi hit ove sezone sa pozitivnim skorom iz 13 utakmica. Sta reci za ovu ekipu? Mislim da su ubedljivo najnizi tim u ligi sa izuzetno niskim igracima na svim pozicijama od plejmejkera do centara. Za plejmejkere Dumica i Velickovic, svima dobro poznati, Tori Tomas je pravi gorostas. Ipak tim koji vodi Bosko Djokic igra jako lepo timski i ginu drug za druga na terenu. Timska odbrana i nesebican napad uz ocigledno dobru hemiju u ekipi i poverenje u trenera pokazuju da mogu da nadomeste ozbiljne fizicke nedostatke i da i pored njih ekipa moze da bude konkurentna. Sto se igraca tice ne bih imao sta mnogo da izdvojim. Dosta se forsira centralni pik nakon kojeg se otvara sut za tri poena. Niski bekovi su im dosta probojni tako da cesto umeju da naprave visak i izbace povratni pas na sut. U odbrani dosta pomazu jedni drugima i pune reket. Vodja ove ekipe je Petar Despotovic mada ni on ne forsira mnogo, a uz njega dva najbitnija igraca po mom misljenju su Cvetkovic i Gudzic koji iako su niski drze odbranu na niskom postu, a u napadu neretko umeju da kazne sporije igrace koji ih cuvaju. Nislije puno zavise od suta za tri poena i od toga koliko su u mogucnosti da iskontrolisu defanzivni skok i da onemoguce protivniku da im igra u reketu. Najvazniji skalp koji su skinuli je definitivno ekipa Mege u trecem kolu, koju su prilicno ubedljivo pobedili u Nisu.
Sto se tice neke kratke timske statistike ne bih da ulazim u sve detalje, ali ima par zanimljivosti vezano za klub iz Nisa. Najzanimljiviji podatak je sigurno taj sto od svih ekipa u kls-u postizu najmanje poena u proseku (72,2) i primaju najmanje poena u proseku (68,4) tako da se za ovaj klub moze reci da igra najtvrdje utakmice u ligi. Jos jedan podatak koji ilustruje cinjenicu da ekipa Konstantina igra verovatno najbolju timsku odbranu u ligi je cinjenica da su prvi po broju ukradenih lopti u ligi. Statisticki gledano moze se reci da je jedna od odlika dobre timske igre i selekcija faulova jer je Konstantin najbolja odbrana lige i pored cinjenice da su treci na listi napravljenih faulova na ovoj polusezoni.

Vrsac je jedna od meni omiljenih ekipa ove sezone u kls-u. Nekoliko je razloga za to, ekipa je mlada i talentovana, trener ih lepo vodi, deluje mi da se dobro radi i na posletku ovaj tim je uspeo da vrati Vrscane na tribine i da dovede do toga da se cak i cuju kada gledam snimak utakmica. Koliko sam primetio tim vise ne igra u Milenijumu vec u sali one srednje skole u kojima su im igrale mladje kategorije kad sam ja bio klinac (gostovao tamo pre 8 godina), tako da ta publika koja dodje da ih isprati mnogo vise dolazi do izrazaja. Drago mi je zbog toga.
Ekipa igra lepo timski i disciplinovano. Trude se da odigraju snaznu odbranu, a iz nje vole da trce, kada ih krene forsiraju tranziciju i sut za tri poena direktno iz kontra napada. Iako prilicno mladi ne deluju fizicki inferiorni i zbog toga mislim da je lepa buducnost pred njima. Trener im je Oliver Popovic, a koliko sam cuo pomocnik mu je Zare Vucurevic koji je vecinu ovih klinaca i vodio u mladjim kategorijama.
Unutrasnju liniju Vrsca sacinjavaju Vuksanovic, Radovic, Cvetkovic i Maravic koji je jedini pravi centar. Posto Maravic ne pokazuje dovoljan kvalitet njegova minutaza nije prevelika, a Vuksanovic uglavnom cuva protivnicke petice sto i nije toliki problem jer i ostale ekipe imaju problem sa nedostatkom kvalitetnih petica. Radovic drzi prakticno unutrasnju liniju sa svojim sjajnim ateltiskim sposobnostima (za ovaj nivo takmicenja) kojim nadomescuje realan manjak kilograma. Na spoljnim pozicijama Mitrovic se odlicno pokazuje na krilu i njegov razvojni put mene mnogo podseca na Sinoveca, jer su obojica u jednom trenutku bili u Partizanu gde se nisu snasli, a nakon toga krenuli da se dokazuju kroz domacu ligu. Osim njega vredan pomena na pozicijama beka i krila je Milosevic koji ima i najvecu minutazu u ovoj ekipi Vrsca, a decko je 93 godiste. Na pleju je mladi tandem Niksa Nikolic i Jovan Novak koji po mom misljenju pokazuje nevidjenu zrelost za svoj godine (94).
Voleo bih mnogo da se ova ekipa plasira u superligu jer mislim da zasluzuje i licno bih voleo da vidim neke od ovih igraca u sudaru sa ekipama sa Jadrana.
Vrsac je treci napad lige (ispred su samo Mega i Vojvodina) koji postize prosecno 82,3 poena po utakmici sto se savrseno poklapa i sa procentom suta iz igre gde su takodje treci iza Mege i Vojvodine sa 48% timskog suta iz igre. Vrsac je ponajvise zahvaljujuci sjajnom Nemanji Radovicu i druga skakacka ekipa lige. Ne kradu mnogo lopti jer su predzadnji na toj listi, ali malo lopti i gube posto su treci na listi timova sa najmanje izgubljenih lopti sto sigurno ide u prilog njihovim mladim organizatorima igre Niksi Nikolicu i Jovanu Novaku. Jos jedna stvar koja puno pokazuje je cinjenica da je Vrsac drugi tim po broju asistencija, sto uz mali broj izgubljenih lopti pokazuje koliko ovi mladi momci igraju zrelo. Vrsac takodje moze da se pohvali da je drugi na listi po broju timskih blokada jer u proseku lupe gotovo 3 blokade.

Radnicki FMP kao sto je znano mozemo nazvati i Crvena Zvezda 2. U odnosu na proslu godinu definitivno imaju slabiji tim. Sa jedne strane su mi interesantni jer imaju 4 igraca 95 godiste u svom sastavu (Ristic, Rebic, Cvorovic i Djukanovic), ali sa druge cisto navijacki moram da priznam da navijam protiv njihovog ulaska u super ligu. Nadam se da mi se to nece zameriti mnogo. E sad, posto imaju ova cetiri momka, od kojih je Ristic sigurno najveci biser, ocekivalo bi se da se oni malo vise forsiraju jer osim njih nema leba da ce neko od ostale osmorice postati igrac koji ce biti koristan Zvezdi. Ipak u vecem delu sezone to forsiranje je izostajalo i time nisam zadovoljan. Rebic od ova cetiri igraca ima najkonstantniju minutazu jer je jedini koji je na svakom mecu dobio priliku i ima prosecno 18 minuta po mecu. Nakon njega ide Ristic koji u pocetku nije dobijao uopste minutazu, a kasnije je krenuo da dobija malo vecu tako da je njegova prosecna minutaza 11minuta po utakmici, stim sto valja istaci da na 3 utakmice nije parket ni video. Cvorovic je dobio sansu samo na 4 utakmice i na njima je imao prosecno 9 minuta da se pokaze. Djukanovic je igrao na 7 od 13 utakmica i uglavnom imao mizernu minutazu sve do utakmice sa Konstantninom gde je dobio 24 minuta i tako svoj prosek na tih 7 utakmica gde je igrao popravio na 9 minuta prosecno.
Sto se tice same igre FMP-a, ona je krajnje prosecna. Ne znam prosto sta bih i koga bih posebno istakao. Djokic je solidan plej za ovaj nivo, ali nista vise od toga. Maksim Sturanovic je korektan centar i na ovom nivou jedan od boljih, ali mislim da nema kvalitet za visi nivo. Nikola Markovic, Stojadinovic i Stamenkovic nisu nikakav poseban utisak ostavili na mene. Bljesnu ponekad, ali nista vise od toga. Dzakovic je isto korektan igrac, ali mislim da se ni on ne moze nadati nekom kvalitetnijem takmicenju. Znaci deca su im pravo blago, a ovo ostalo popunjava prostor i ceka da oni odrastu. Po mom misljenju klinci su trebali da budu standardniji. Minutaze u proseku su im ok onda kada igraju, ali se cesto dogodi da ne dobiju ni sekund na terenu i mislim da im to ne valja. Verovatno se boje da ne ispadnu u nizi rang u kojem bi ti momci imali slabije utakmice, posto nemam drugo objasnjenje.
Radnicki FMP je ekipa koja najbolje blokira svoje protivnike i u toj kategoriji su vodeci. Uz to je zanimljiv podatak da su ekipa koja ima najmanji broj izgubljenih lopti u ligi. U ostalim statistickim parametrima se ne isticu posebno.

Metalac je sobzirom na ulaganja najvece razocaranje ove lige. Doveli su u prelaznom roku za trenera Gagija Nikolica koji je prosle sezone u super ligi sa ekipom BKK Radnickog bio pravi hit. Odvojen je solidan novac i za pojacanja, ali losa atmosfera se pokazala odmah na pocetku kada je jedan igrac napustio klub. Nakon toga veliko pojacanje na centru Kimani Frend se poneo kao najveci magarac i zelim mu da istrune u zatvoru jer je pijan usmrtio kolima devojku u samom centru Beograda.
Kada zanemarimo te stvari van parketa i pogledamo situaciju na parketu vidi se da je Metalac od samog starta imao velikih problema. U prvom kolu su se provukli protiv Krstasa, onda su savladali Slogu, a onda su dobili samar u Uzicu. Medjutim, to u Uzicu nije bilo nista u odnosu na debakl koji ih je zadesio u Cacku gde su ubacili samo 39 poena i izgubili sa vise nego ponizavajujcih 30 razlike! Potom su se u Valjevu provukli protiv OKK, a zatim potop u Zelezniku od skoro 20 razlike. Tek od 7-og kola se moze reci da Valjevcani pocinju sa boljim izdanjima. Prvo je usledila pobeda protiv neugodnog Tamisa, a zatim dva poraza na jednu loptu, prvo protiv Vojvodine u Novom Sadu, a onda protiv Mege u Valjevu gde im je Vasa Micic presudio ulazom u poslednjim sekundama meca. To je valjda popravilo samopouzdanje Metalcu koji je zaredjao pobede protiv Vrsca, Konstantina i Smedereva i u poslednjem kolu protiv Jagodine.
Dosta su menjali sastav, neki igraci nisu odigrali u skladu sa svojim renomeom. Na primer Filip Vukosavljevic, koji komotno moze da ponese titulu najistetoviranijeg igraca u nasoj ligi, je jedini dobar mec odigrao u Novom Sadu i on je kako sam cuo napustio klub. Ono sto je takodje upadalo u oci je da se Metalac muci da postigne kos te je sa tom idejom verovatno i doveden Bojan Bakic nakon nekoliko kola.
Ekipa ima bolji sastav nego sto to rezultati pokazuju. Spoljna linija im je po mom misljenju daleko jaca od unutrasnje kojoj bi valjalo neko pojacanje za superligu (mozda se obnovi saradnja sa Miletom Ilicem?!). Spolja su iskusni Pera Bozic, zatim takodje iskusni Bojan Bakic, pa potom veoma korisni po ekipu Mitrovic i Kruscic i po mom misljenju najbolji igrac ove ekipe Metalca Stefan Zivanovic koji osim sto je dobar u odbrani sve vise pocinje da biva i resenje u napadu. Izdanak FMP-ove skole ukoliko se ne varam generacija je 89. Unutrasnja linija po mom misljenju nije dovoljno dobra. Vukosavljevic nije opravdao ocekivanja, a Marojevic je losiji centar od svog brata koji igra u Vojvodini. Na krilnom centru su solidni Balmazovic i Mijovic, ali ni jedan ni drugi nisu igraci koji prave razliku. Mislim da ce uprava Valjevcana nastojati da obezbedi neku solidniju peticu, pogotovo ako izbore plasman u Super ligu.
Valjevcani su ekipa koja pravi najvise faulova, a uz to su ekipa sa najlosijim procentom suta iz igre. Valjevcani su drugi na listi ekipa po broju primljenih faulova, tako da se moze reci da su utakmice koje igra Metalac ’’najgrublje’’.

Sloboda je pocela prvenstvo jako dobro sto i ne cudi sobzirom da imaju korektan sastav, koji je bio mnogo bolji dok je u njemu bio i Otasevic. Otkad je Otasevic otisao Sloboda je u blagom padu, ali su ipak i bez njega pobedili Vojvodinu. Ono sto vazi za gotovo sve ekipe izuzev Vojvodine i Mege jeste da su pretezno domacinski timovi, a to se posebno ogleda i kod Uzicana. Uzicani su neporazeni kod kuce u prvom delu prvenstva, ali su na strani izgubili od OKK, Tamisa, Mege, Jagodine i Konstantina. Ipak dobar start sezone i pobede protiv Sloge i Borca u gostima su ih poslali u gornji dom.
Sto se ekipe koju vodi Vladimir Djokic ona jeste oslabljena odlaskom Nikole Otasevica, ali i bez njega ima tu igraca koju su interesantni i koji pogotovo kod kuce igraju dobro. Nakon odlaska Otasevica prvi plej koliko sam video ja Vasic. Na spoljnim pozicijama sem njega bitni igraci u rotaciji su Arnautovic, Andjic, Kutlesic (94’ !) i Ljubojevic. Pod kosem su tanki i mislim da ce im to biti veliki problem ako se plasiraju na Jadran. Od Bogdana Obrenovica koji je ponikao u Hemofarmu sam ocekivao vise nego sto prikazuje na poziciji 4, ali barem Jevtovic pruza konstantno dobre partije. Na centru igra iskusni Slavko Stefanovic, ali i za njega je prica kao za mnoge pre njega. On je zapravo cetvorka koju su godine usporile i onda je pomeren na poziciju pet sto je cesta pojava u ovoj nasoj ligi. Fale njemu centimetri da bi odigrao kvalitetno protiv neke prave petice. Zanimljiva je ova ekipa Slobode i mislim da Uzicani imaju cime da se ponose.
Sto se tice neke zanimljive timske statistike Sloboda je druga iza Metalca po broju nacinjenih faulova i treca ekipa po broju izgubljenih lopti, a uz to su i treca najgora skakacka ekipa. Solidni su po broju ukradenih lopti (5. Mesto), a ono sto im je sigurno obezbedilo pozitivan skor u ovoj polusezoni je dobar procenat suta iz igre (4. u ligi) i to pogotovo za dva poena posto za tri gadjaju ispod 30 procenata.

BKK Radnicki Uf, sta reci za njih? Po meni uz Metalac najvece razocarenje. Ocekivao sam mnogo bolje partije od ove ekipe. Nemaju toliko los skor na ovoj polusezoni koliko su mi u nekim trenucima delovali kao razbijena banda na terenu. Nemaju srece ni sa rosterom, svaki cas dolazi do nekih izmena. Posto su sakupili dosta mladih talenata hteli su da zadrze i nekog iskusnijeg igraca koji bi im pomogao. Tako je sezonu poceo Boltic i poceo je veoma dobro, ali je zbog povrede ledja morao da napusti parket. Potom je posle nekoliko kola doveden Branko Milisavljevic, ali koliko cujem i on je ubrzo napustio klub. Sad je u klub vracen Osmokrovic iz Vojvodine, valjda ce se bar on zadrzati.
Sam tim je zanimljiv jer su sakupili kvartet veoma interesantnih mladih i talentovanih igraca i to su Bogic Vujosevic, Luka Igrutinovic, Nemanja Bezbradica i Nikola Siladji. Uz njih i ove iskusnije koje sam vec naveo da su prodefilovali kroz tim znacajniju minutazu imaju jos Negosav Gacic u spoljnoj liniji i Kosanovic na centru za kojeg ne mogu nista lepo da kazem. Ima tu jos igraca koji su relativno poznati, ali niti dobijaju neku preteranu sansu niti sta pametno pokazu kada tu sansu dobiju. Takav primer je Tapuskovic, a jos gori i grdji primer je Bogdan Riznic koji je mene u mladjim kategorijama Partizana strasno podsecao na Tripkovica, a sada je totalno zapusten. Nisam zadovoljan nacinom na koji Icelic vodi ovaj tim. Svaka mu cast sto daje Vujosevicu i Igrutinovicu veliku minutazu, ali on sa visokim igracima ne zna da radi. Bezbradica i Siladji nemaju prakticno nikakvu ulogu na terenu. Pogotovo to vazi za Siladjija koji dobije pas od svojih igraca svake prestupne godine i uglavnom poentira nakon skoka u napadu. Jednom prilikom sam kod Radnickog video napad na zonu u kojem svih pet igraca stoji van linije za tri poena?! Pa gde to ima? Nisam zadovoljan nikako i nadam se da ce sledece godine doci drugi trener umesto Icelica. Potpuno me je razocarao.
Radnicki ima najgori procenat za 2 poena u celoj ligi i mislim da za to mogu najvise da se zahvale Kosanovicu, to kazem po onim utakmicama na kojima sam ih gledao. Kosanovic forsira pop posle pika i sut sa poludistance, a promasuje prilicno redovno. U sutu za 3 poena su takodje jedni od najgorih u ligi (3. od pozadi) sa mizernih 29% timskog suta. Kad se sabere ukupan sut iz igre jedino je Metalac losiji od Radnickog. Direktno povezano sa ocajnim procentima suta jeste i cinjenica da su ekipa koja ima najmanje asistencija kao tim. Vec sam govorio da ova ekipa u napadu cesto deluje kao razbijena vojska i mislim da to ovakav procenat suta i nizak prosek asistencija samo potvrdjuju. Skakacki su sa druge strane prilicno dobra ekipa i nalaze se na trecem mestu iza Vrsca i neprikosnovene Mege. Takodje su dobri po broju ukradenih lopti jer su i po tome 3. u ligi. U prilog da nije sve bas potpuno crno kod ove ekipe sa Krsta jeste i cinjenica da su posle FMP-a ekipa koja najmanje gubi lopti na polusezoni.

Borac Mocart Sport iz Cacka je definitivno najcudnija ekipa ove sezone u ligi. Zasto to kazem? Pa zato sto igraju sa 6 (slovima sest) igraca! Pocetna petorka im je Prolovic na pleju, Trtic na beku, Sljivancanin na krilu, Todorovic na krilnom centru i Pantic na centru. Jedina izmena koju zaista koriste je Drasko Radovic i u zavisnosti od toga umesto koga je na terenu pretumbaju pozicije. Nesrecna okolnost po njih je sto Pantic nije igrao na 5 utakmica (prva tri kola propustio jer je kasno angazovan, a nakon toga propustio jos 2 utakmice valjda zbog povrede). Sljivancanin i Pantic su zaista igraci klase za ovu ligu. Sljivancanin je po meni uz Mitrovica najbolje krilo prvenstva, a Pantic uz Bobija najbolji centar. Ono sto im je veliki problem i zbog cega ne bih voleo da prodju u superligu je sto imaju tanku klupu i sto ne mogu da se pohvale forsiranjem mladih talenata. Kljucni igraci su im ipak vec oformljeni igraci sa solidnim igrackim stazom.
Ova ekipa moze da se pohvali da je uzela skalp Vojvodini i svaka im cast na tome. Gledao sam mec i bio je jako dobar u kojem je Pantic razbio njihove centre, Sljivancanin igrao sve pozicije od 1 do 4, a Trtic pogodio cini mi se 7 trojki.
Misljenja sam da se ova ekipa nece plasirati u super ligu i da ce igraci iz startne petorke najverovatnije pojacati one timove koji se budu plasirali u super ligu, pogotovo mislim da ce to biti slucaj sa Panticem i Sljivancaninom koji zaista imaju vrlo slabu konkurenciju na svojim pozicijama. Mada moze da se desi vrlo lako i da odu u inostranstvo, pogotovo se za Pantica to sve jace suska.
Borac je posle Konstantina najnefikasnija ekipa. Medjutim, ni ne primaju mnogo poena. Ove sezone su postigli rekord po najmanjem broju primljenih poena u utakmici sa Metalcem (39). Skakacki su solidni, nalaze se na cetvrtom mestu, a kada bi se gledale samo utakmice na kojima je igrao Pantic sigurno bi se pomerili znacajno gore, mozda cak i na drugo mesto. Zanimljiv podatak je da su poslednji po broju nacinjenih faulova sto i nije cudno jer igraju sa 6 igraca u rotaciji i moraju da se cuvaju licniih gresaka.

Tamis ovu ekipu jednostavno nisam dovoljno gledao da bih mogao nesto ozbiljnije da kazem. Moj utisak je slican kao za ekipu Konstantina, da je to ekipa koja igra timski, koja dosta zavisi od suta i da je Jereminov njihov ubedljivo najbitniji igrac sto se i vidi iz cinjenice da je najbolji asistent celog prventstva. Osim Jereminova igraci koji donekle iskacu su Buric i Lalic, a uz njih igraci koji igraju sasvim solidno i popunjavaju ekipu su Majstorovic, Perak, Pejovic i Miceta.
Tamis mi statisticki nije preterano zanimljiva ekipa. Jedini interesantan podatak je da su pretposlednji po broju skokova u ligi.

OKK Beograd je meni posebno zanimljiv tim jer sam grobar, a na pozajmici u ovom timu igra Ivan Marinkovic za kojeg smatram (mada sam poprilicno usamljen) da moze da bude veoma koristan igrac. Po mom misljenju rezultati koje OKK postize nisu u skladu sa sastavom ekipe, a i imali su neke ozbiljne pehove sa par igraca. Filip Sepa nekada veliki talenat koji je bio i clan Zvezde, a protiv kojeg sam igrao dok je jos u Zemunu trenirao, je dobio tumor na mozgu i ja mu zelim svu srecu u oporavku. Jovan Koprivica isto poznato ime od kojeg sam ocekivao da ce imati ozbiljan efekat na igru me je totalno razocarao kada sam ga video. Znao sam da ima godine, ali nisam ocekivao da je postao totalno bure. Vidim da ga na poslednjih utakmica i nema u sastavu pa tako pretpostavljam da je raskinut ugovor sa njim.
Na pleju je iskusni Aleksej Nesovic kojeg ne treba posebno predstavljati. On je dobar i konstantan, ali mislim da su u upravi OKK ocekivali da ce biti dominantan na ovom nivou sto on svakako nije. Tome treba zahvaliti velikom broju mladih igraca koji jure afirmaciju, a uglavnom igraju na spoljnim pozicijama i to pogotovo na poziciji pleja. Tako da je Nesovic daleko od dominantnog pleja u ligi. Osim njega na spoljnim pozicijama najvise minuta uzimaju Vladimir Popovic, Vuk Malidzan i Sutulovic sin poznatog sudije. Pod kosem je na pocetku startni centar bio Marinkovic, mada je on po meni cetvorka, a nakon dovodjenja u klub Milosa Pavlovica on je postao rezerva. Krilni centri su im Jeftic i Stanoje Knezevic.
Deluje mi da imaju problem sa hemijom u ekipi, pogotovo mi deluje da Sutulovic tu kvari ekipu. Spoljna linija ocajno po mom misljenju saradjuje sa unutrasnjom linijom i tu krivim trenera. Losi su razigravaci i samo gledaju kos. Jeftic mi se dopada na krilnom centru i mislim da je on korektan igrac za ovaj nivo takmicenja. Pavlovic nije toliko los ni fizicki ni tehnicki koliko je lud. Na nekoliko utakmica sam ga gledao kako igra pik i onda se otvara u pop i palija trojku. Ok, nema los sut ume nekad da pogodi, ali desavalo mu se cesto da tri suta za redom njegova budu za tri poena. Pa nije to normalno. Jeste da ovo nije najozbiljnija liga, ali ozbiljan centar se tako ne ponasa. Marinkovic ima umanjenu minutazu od dolaska Pavlovica i uglavnom poentira iz ofanzivnog skoka dok u odbrani ima zadatak da drzi reket prilikom zone. Zonu igraju takodje previse cesto za moj ukus sto mi se nikako ne dopada, a njihovi pokusaji presinga su ocajni.
OKK ubedljivo vodi na listi ekipa po broju iznudjenih faulova, a solidni su i u asistencijama (4 mesto) i po broju datih koseva (takodje 4 mesto) u svemu ostalom su prosecna ili ispod prosecna ekipa.
Jagodina - Nije fer prema momcima sto cu ovoliko malo napisati o njima, ali zaista sam ih malo gledao i sem toga da Seferovic ima zanimljivu statistiku i da im je Kljajevic solidan pod kosem, prosto ne znam sta bih vise rekao. Jednostavno mi nisu bili zanimljivi za pracenje.

Smederevo ista prica kao sa Jagodinom samo sto bih ovde istakao Strahinju Stojacica i Stefana Djordjevica kao glavne igrace. Kao sto se jedan forumas vec zalio, jako slabo Smederevo gura ove sezone.

Sloga – prava je tuga na sta je Kraljevo spalo kad je klupska kosarka u pitanju. Gledao sam samo jedan mec Sloge i to protiv OKK Beograda i zaista mi ni jedan igrac nije zapao za oko. Od igraca u poslednje vreme pocinje interesantan da biva Marelja (92’), pa bi ga valjalo ispratiti ubuduce. Inace dva najbitnija igraca Kraljevcana plej Popovic i centar Mijajlovic nisu igrala na pocetku sezone tako da postoji mogucnost da se Sloga i spase ispadanja. Zanimljiv podatak za Slogu sobzirom da su poslednja ekipa na tabeli jeste da su treci po broju asistencija i da su drugi po broju osvojenih lopti. Ono sto ih statisticki ubija je ocajan sut za tri poena (najgori u ligi) i veliki broj izgubljenih lopti (samo Jagodina ima vise).

Statistika igraca

Indeksasi:
1) Boban Marjanovic (Mega) 28, 5
2) Mladen Pantic (Borac) 26,9
3) Nemanja Radovic (Vrsac) 21, 5
4) Marko Popovic (Sloga) 20,8
5) Mladjen Sljivancanin (Borac) 20,3
Poenteri:
1) Mladen Pantic 19,5
2) Mladjen Sljivancanin 18,8
3) Boban Marjanovic 17,5
4) Marko Popadic 16,4 (Smederevo)
5) Nemanja Radovic 16,1
Najbolji sut za 2 poena (preko 40 uzetih suteva):
1) Boban Marjanovic 77,9%
2) Nemanja Krstic (Mega) 71,7%
3) Maksim Sturanovic (FMP) 71,1%
4) Dejan Buric (Tamis) 69,1%
5) Nemanja Radovic 68,9%
Najbolji sut za 3 poena (vise od 20 pogodjenih, izuzetak prvi na listi sa 19):
1) Marko Puzic (Jagodina) 50%
2) Radovan Markovic (Vojvodina) 47% (
3) Stefan Zivanovic (Metalac) 42,1%
4) Nemanja Todorovic (Borac) 41,3%
5) Branko Jereminov (Tamis) 40,9%
Najbolji sut iz igre (Minimum 100 uzetih suteva):
1) Boban Marjanovic 77,9%
2) Nemanja Radovic 61,8%
3) Stefan Djordjevic (Smederevo) 64,6%
4) Dragan Zekovic (Vojvodina) 59,8%
5) Rajko Kljajevic (Jagodina) 53%
Skokovi:
1) Boban Marjanovic 12,2
2) Mladen Pantic 11
3) Nemanja Radovic 9,5
4) Dragan Zekovic 6,5
5) Stanoje Knezevic (OKK) 6,3
Asistencije:
1) Marko Popovic (Sloga) 7
2) Branko Jereminov (Tamis) 6,1
3) Mladjen Sljivancanin 4,8
4) Vasilije Micic (Mega) 4,6
5) Aleksej Nesovic (OKK) 3,8
Osvojene lopte:
1) Stanoje Knezevic 2,6
2) Stefan Zivanovic 2,2
3) Ognjen Kuzeta (Vojvodina) 2
4) Bogic Vujosevic (BKK) 1,8
5) Nemanja Todorovic (Borac) 1,8
6) Mladjen Sljivancanin 1,8
Izgubljene lopte:
1) Mladen Pantic 4,6
2) Marko Popovic (Sloga) 4,3
3) Vasilije Micic 3,4
4) Vasilije Seferovic (Jagodina) 3,2
5) Mladjen Sljivancanin 3,3
Blokeri:
1) Boban Marjanovic 1,3
2) Maksim Sturanovic 1,2
3) Nikola Filipovic (Jagodina) 1,1
4) Nemanja Radovic (Vrsac) 1,1
5) Miroslav Radenkovic (Smederevo) 1
Iznudjeni faulovi:
1) Vasilije Seferovic 7,5
2) Mladen Pantic 7,4
3) Mladjen Sljivancanin 5,8
4) Stefan Djordjevic 5,3
5) Marko Popadic 5,2

Idealan tim po nekom mom misljenju u koji bih uvrstio samo igrace starije od 92 godista jer cu mladje svrstati u prospekte bi izgledao po mom misljenju ovako:
1. Jereminov (Tamis), Bakic (Metalac), Nesovic (OKK)
2. Zivanovic (Metalac), Arnautovic (Sloboda), Radovan Markovic (Vojvodina)
3. Sljivancanin (Borac), Mitrovic (Vrsac)
4. Zekovic (Vojvodina), Radovic (Vrsac)
5. Marjanovic (Mega), Pantic (Borac)
Dosta sam se dvoumio koga uvrstiti na pozicije 1 i 2 i na kraju sam tu stavio po tri igraca. Na poziciji 2 je komotno mogao da se nadje i Despotovic iz Konstantnina, ali sam se ipak odlucio da dam to mesto Radovanu Markovicu jer ipak ima najbolji procenat suta za 3 i kao bek sutera taj procenat mu treba ispostovati. Sto se tice igraca koje sam stavio na pozicijama 3, 4 i 5 tu nisam ni jednog trenutnka razmisljao ko treba da se nadje. Siguran sam da se neko nece sloziti, ali ovo je moje misljenje. Mislim da bi ovakav sastav sa mozda ubacivanjem jednog visokog igraca i izbacivanjem jednog niskog mogao i na Jadranu da se pokaze u lepom svetlu.
Poslednja izmena od Karaburac u Pet Dec 21, 2012 6:20 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 208
ABA fantasy

Zasto se u ovoj sezoni ne pojavi neki prejeftini[…]

Rukomet

Pobeda Danske nad Holandijom i valja i ne. Jer ima[…]

NBA