NBDL

NBA, NCAA & High School Basketball, NBDL
Korisnikov avatar
Poska
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 6:19 pm
    unknown unknown
Zodiac: Taurus
Status: OffLine

Re: NBDL

Postod Poska » Pet Dec 05, 2014 10:02 pm

Ајде важи. Нисам ни рекао да је ово готово, већ да имамо понуду за њега(мада је могуће да га тражи и нека Ел екипа, видећемо све ускоро) :D
Све ове године,
С тобом увек било где,
Ми смо црно бела деца,
Која броје успехе.
И још добро памтим све,
Памтим и све поразе,
Успомена кад се сетим,
Још кроз тело пролазе!

Korisnikov avatar
mmarko28
Limitirani skakač s klupe
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 9:47 am
    unknown unknown

Postod mmarko28 » Pet Dec 05, 2014 10:03 pm

@Toine Antoine, znam da si expert za NCAA, ali moram da pitam. Zašto toliko ceniš Bryce Cotton-a. Gledao sam ga samo par puta i video sam da je dobar, ali toliko.... Deluje mi fizički jako slab, i da je više bek šuter zarobljen u telu pleja. Ako grešim, ispravi me. Hvala unapred.

Korisnikov avatar
Antoine
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:21 am
    unknown unknown
Zodiac: Libra
Kontakt:

Postod Antoine » Sub Dec 06, 2014 1:21 am

mmarko28 napisao:@Toine Antoine, znam da si expert za NCAA, ali moram da pitam. Zašto toliko ceniš Bryce Cotton-a. Gledao sam ga samo par puta i video sam da je dobar, ali toliko.... Deluje mi fizički jako slab, i da je više bek šuter zarobljen u telu pleja. Ako grešim, ispravi me. Hvala unapred.

Da je fizički snažniji i viši sada bismo o njemu pisali na NBA temi. Evo par razloga zašto cenim ovog igrača:

Prvo, generalno više volim igrače iz mid-major timova od onih iz najjačih ekipa. To mi je fetiš već godinama. Tako sam do pre dve sezone pratio skoro svaki meč Lehigh-a kako bih gledao C.J. McColluma, baš kao što sam pre toga jurio strimove za Weber State zbog Lillarda, ili za Davidson zbog Stepha Curryja. E pa i Cotton se donekle uklapa u takav šablon igrača koje volim da gledam i ima dosta sličnosti sa pomenutima. Dakle prvi razlog je - relativno mali tim Providence-a

Drugo (možda i najvažnije) je to što je Cotton šuter. I to rasan šuter. A za mene je šut osnova i vrhunac košarke.

Treći razlog je taj što sam ispratio čitav razvojni put ovog igrača: od trenutka kada je sedeo na klupi kao rezerva Marshonu Brooksu, pa do ulaska u petorku čisto kao spot-up šuter i konačno do momenta kada je dobio loptu u ruke i postao lider tima, završivši tranziciju iz šutera iz mesta u plejmejkera. Pri tom je jako brzo naučio da bude plej, da prenosi loptu, pravi prostor za sebe i za druge i konačno da asistira. Glavni razlog zašto izgleda kao bek šuter u telu pleja je to što je od njega i traženo aš to na Providence-u: da bude bek šuter u telu pleja. I pored toga što je bio prvi, drugi i treći napadač tima, opet je u seniorskoj sezoni udvostručio broj asistencija i došao do respektabilnih 6 po meču.

Na sve to nije igrač koji se krije samo iza šuta: zna jako dobro da probije i ne beži od kontakta i napadne koš, iako nije vrhunski atleta, niti fizički impresivan. Iako je visok 185cm imao je par spektakularnih kucanja na koledžu. Nije ni neko ko se štedi u odbrani, iako je na koledžu u glavnom igrao 35 minuta zone po meču, pa su individualne odbrambene vrline ili mana dobrim delom maskirane.

Po meni, on ima sve što jedan plejmejker treba da ima, pogotovo na evropskom nivou. Vreme će pokazati kakvu karijeru će napraviti.
Slika

Doviđenja i hvala na svim ribama.

Korisnikov avatar
dovlimir
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pon Sep 15, 2014 7:54 pm
    unknown unknown

Postod dovlimir » Sub Jan 03, 2015 3:52 pm

Toine, pratis li Milisavljevica? meni djeluje dosta dobro, bolje od Nedovica, cvrsci u prodoru, odbrani... evo zadnje tekme: https://www.youtube.com/watch?v=kCpyab9zj9A.
2010- polufinale, 2014- finale, 2019- titula

Korisnikov avatar
Karaburac
Global moderator
Global moderator
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 1:45 am
    unknown unknown
Zodiac: Aquarius

Postod Karaburac » Sub Jan 03, 2015 5:53 pm

Pa na ovoj tekmi koju si okacio nije uradio bukvalno nista...
I kad ne budes prvi ti...

Korisnikov avatar
MILOS OBILIC
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 4:42 pm
    unknown unknown

Postod MILOS OBILIC » Sub Jan 03, 2015 6:01 pm

dovlimir napisao:Toine, pratis li Milisavljevica? meni djeluje dosta dobro, bolje od Nedovica, cvrsci u prodoru, odbrani... evo zadnje tekme: https://www.youtube.com/watch?v=kCpyab9zj9A.

Jedno je igranje u razvojnoj ligi, a drugo u Evroligi i Endesa ligi. Trebao bi Milisavljevic na kraju ove sezone u neki tim u Evropi pa da vidimo sta zna. Zao mi je sto ga nije Metalac doveo umesto Otasevica i Dundjerskog.
CIMANJE NASILJE
SIPURSKE LIVADE

Korisnikov avatar
Antoine
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:21 am
    unknown unknown
Zodiac: Libra
Kontakt:

Postod Antoine » Sub Jan 03, 2015 6:16 pm

Koliko sam ja ispratio, ne igra mnogo, a ni to što igra nije nešto spektakulatno. Desetak minuta po meču, 4 poena u proseku, ulazi uglavnom da promeni ritam meča kao zamena za Aarona Crafta.
Slika

Doviđenja i hvala na svim ribama.

Korisnikov avatar
self-thought man
Pridružio se: Pet Jan 02, 2015 9:59 pm
    unknown unknown

Postod self-thought man » Pet Jan 09, 2015 5:43 pm

sad videh da se vec pominjao, ne obratih paznju. izvinjavam se (pitao za bryce cottona)
"Srećom, iza mene je život proveden s Razijom Mujanović. Formirao sam novu porodicu, zaboravio pakao (čak je angažirala vračara u Beču pod imenom Rašid) i nije birala sredstva sa svojim vračarama da bi došla do cilja – udaje - kaže Brčaninović."

Korisnikov avatar
MILOS OBILIC
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 4:42 pm
    unknown unknown

Postod MILOS OBILIC » Pet Jan 09, 2015 9:48 pm

Antoine napisao:Koliko sam ja ispratio, ne igra mnogo, a ni to što igra nije nešto spektakulatno. Desetak minuta po meču, 4 poena u proseku, ulazi uglavnom da promeni ritam meča kao zamena za Aarona Crafta.

Dva nesudjena pleja KK Partizana
CIMANJE NASILJE
SIPURSKE LIVADE

Korisnikov avatar
Lucky
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 4:23 pm
    unknown unknown
Zodiac: Leo

Postod Lucky » Sre Feb 18, 2015 12:50 pm

http://sport.blic.rs/Kosarka/NBA/267838/Voriorsi-otpustili-Milisavljevica--jer-je-povredjen
Kakve, uopste, ugovore imaju u NBDL?
Kako te neko moze otpustiti zato sto si povrijedjen, i nakon toga zadrzava pravo na tebe?
Antoine, znas li ti kako to funkcionise?

Povratak na “Američka košarka”