Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
By Heisenberg
@Dovlimir nemoj da lazes, tvoja prognoza je bila i Majstorovic u 12 ;)
Ova sezona ce za neke nase mlade igrace biti od ogromnnog znacaja:
1. Micic, Radicevic, Miljenovic, Peno
2. Jaramaz, Marinkovic
3. Zagorac, Guduric
4. Jokic, Tejic, Jovanovic
5. Milutinov, Ristic
Ovde treba traziti upgrade za reprezentaciju, sveza krv, a mislim i da je vreme kao sto neko napisa pre neki dan da polako krenemo sa ubacivanjem nekog mladog plejmejkera makar na pripreme koji nece biti nikakav specijalac vec neko ko ce biti sposoban da kreira igru i bude prvi plej jednog dana, moj prvi pik je Stefan Peno, ko zna mozda mali dobije i neku minutazu u Barsi ove sezone.
Korisnikov avatar
By Mikoni
rudonja napisao:Ne bi trebalo precenjivati Kalinica uprkos, objektivno, vrhunskoj sezoni. On ce imati problema sa svakom fizicki zrelom evro-trojkom tipa Maciulis, dok ce imati priliku protiv raznih dzokera tipa Perperoglu. Ima on mnogo nedostataka. I opet je tu varka turske lige, u kojoj pljuste poeni i u kojoj se statisticki cveta.

Sumnjam u svadju sa Saletom, jer je svaki put kada je zamenjen zamena bila zasluzena.

Celu pricu oko Kalinica, nedostatka Marjanovica itd, dodatno podgrejavaju novostvoreni kosarkaski navijaci CZ.

Mikoni napisao:
Sad, jedan je problem što beli čovek ne može biti kao Gober, koliko god dobar bio. Mislim da osim njega i možda Dejvisa, niko ne bi mogao dohvatiti onaj Teov pokušaj loba...pa ti kreni posle na ulaz..
Te price o rasi pripadaju dvadesetom veku. Gober stvarno ima osecaj za skocnost, ali je tehnicki potskolovan igrac totalno. U toj konkretnoj situaciji, procitao ga je mnogo pre nego sto je ovaj izbacio loptu.
Mislim da belac nikad nije istrčao sto metara ispod 10 sekundi. Isto tako, dosta su eksplozivniji, brže skaču... Ne znam mnogo o anatomiji ili koja nauka već izučava mišićna tkiva, ali sigurno postoji neki biološki razlog. Možda zvuči primitivno, ali to je tako.

U konkretnoj situaciji jeste pročitao Tea, ali lopta je kad ju je dokačio bila baš visoko.

Neškolovan ili ne, svi naši su ga se plašili. Bjelica je, kad ostanu jedan na jedan, posle pika, davao loptu na stranu. To obično ne radi protiv centara.

Bobi je daleko ozbiljnija napadačka opcija od Raduljice. Meni se čini da bi dosta značio.
Korisnikov avatar
By Zex88
Istrčao je onaj Francuz-Lemetre(ili tako nešto) ispod 10s..

Послато са HUAWEI G700-U20 уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
By dovlimir
:think:
Heisenberg napisao:@Dovlimir nemoj da lazes, tvoja prognoza je bila i Majstorovic u 12 ;)
Ova sezona ce za neke nase mlade igrace biti od ogromnnog znacaja:
1. Micic, Radicevic, Miljenovic, Peno
2. Jaramaz, Marinkovic
3. Zagorac, Guduric
4. Jokic, Tejic, Jovanovic
5. Milutinov, Ristic
Ovde treba traziti upgrade za reprezentaciju, sveza krv, a mislim i da je vreme kao sto neko napisa pre neki dan da polako krenemo sa ubacivanjem nekog mladog plejmejkera makar na pripreme koji nece biti nikakav specijalac vec neko ko ce biti sposoban da kreira igru i bude prvi plej jednog dana, moj prvi pik je Stefan Peno, ko zna mozda mali dobije i neku minutazu u Barsi ove sezone.
brat mi je def. dužan neko piće ili nešto...
inače, čitam Šotru u Žurnalu koji je opleo po selektoru i igračima, i u moru "pametovanja" počinje jedna rečenica, sjetite se 1973... tu sam prestao da čitam :roll: sad još fali Žeravica da kaže kako smo mi ped Olimpijadu 68 imali pripreme od 100 dana po Kinšasi i Aziji...
Korisnikov avatar
By Em..
@dovlimir

Imas li ti konkretne dokaze da prasine nema? :D

Salu na stranu, imam problem da razumem sta zelis da mi kazes, ali se potrudih i dodjoh do (mozda pogresnog zakljucka) da zelis da kazes da smo atmosferu u ekipi narusili mi navijaci, pisanjem o sukobu. O sukobu se masovno prica tek sada kada je sve gotovo, pa ne vidim kako smo mi navijaci mogli da narusimo atmosferu. Tek neki redak o Kalinicu u tom kontekstu, napisala sam ja (ponavljam, daleko pre svega ovoga i bez osude bilo koga) i to je bilo sve sto se moglo cuti na tu temu. Ostali kometari koji su se bavili njegovim partijama, nisu se doticali odnosa sa selektorom. Dakle, tokom priprema i samog takmicenja, nije bilo nikakvih histerija koje bi im narusile atmosferu, naprotiv, pucalo se od euforije i vere u finale. Sto recimo prosle godine nije bio slucaj. Ispraceni su uz prilicne skepse posle slucaja Micov, pa im ta prasina (a nije bila mala) nije pokvarila atmosferu. Nemam dokaze, jer je tema obrisana, ali sam tada stala uz selektora, doslovno rekavsi da je doneo pravu odluku, za sta takodje nisam imala dokaze :D ali sam duboko verovala, sluzeci se psihologijom koju cesto zanemarujemo, ponekad i dozivljavamo kao palanacke price. Ispostavilo se kao tacno i pokazalo da oni mogu da funkcionisu uprkos komentarima po internetu, cime takodje isticem neslaganje sa tvojim stavom, ako sam ga uopste dobro shvatila. Mogu i moraju, odrasli su ljudi. Sale je tada uspeo da sacuva autoritet, uprkos masovnim kritikama, ali je to upravo posledica odlucnosti koju je tada pokazao, a sada nije (utoliko i strahujem za njegov autoritet u buducnosti; ne zbog kritikovanja kao kritikovanja, vec sto je do toga ovaj put ipak doslo zbog njegove neodlucnosti, ali to sad nije tema).

Dalje... najpre kazes da prasine nema (tj. da je ne treba dizati tamo gde je nema, dakle - nema sukoba), a potom kazes da ce na krilima masovne podrske Kalina da se naljuti na selektora. Zasto da se naljuti ako sukoba nema, ako su u dobrim odnosima? Zato sto tamo neki Paja i Zile s interneta govore "matori najbolji si, onaj tamo nema pojma"? Na stranu sad da li imas konkretne dokaze da li bi Kalina zbog toga digao nos, ali ako ti poverujem, ozbiljno cu se zapitati (nevezano za eventualni sukob sa Saletom) da li momka koji ne moze da podnese podrsku (jer ti govoris o podrci) zelim da gledam u reprezentaciji. Srecom, necu u to poverovati iz razloga koje sam vec objasnila.

Zaista imam problem da razumem sta si tacno hteo da mi kazes, pa se unapred izvinjavam ako sam izvela pogresne zakljucke. :)
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Nemojte biti lakoverni i misliti da NBA igraci nece igrati u kvalifikacijama. Nema tog coveka koji moze da zabrani Novickom i Parkeru da igraju za svoju zemlju. Oni se sami pitaju da li ce da igraju ili nece.
Korisnikov avatar
By mmarko28
Koliko rasprave o Kaliniću i Djordjeviću. Razumeo bi raspravu, čak i dilemu o ulozi Kalinića u reprezentaciji da čovek nije šutirao penale 6/18 na prvenstvu. To je previše tragično i za Dwight Howarda, a ne za Kalinića. Ne znam kakav doprinos u igri treba da ima igrač pa da tolerišeš takav šut sa penala. A Kalinić nije imao nikakav doprinos. Samo je u jednom delu meča sa Nemačkom ličio na onog igrača od prošlog SP. Ostalo što je odigrao, ne zaslužuje čak ni komentar.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Korisnikov avatar
By MileBL
Djordjevic bi morao znati da je Kalinic igrac za 30+ minita, ko moze pogoditi bacanje nezagrijan:D
Ostaje cinjenica da ga nije znao koristiti, mogao je samo iskopirati ono sto je igrao u Zvezdi.
Takodje nijedan drugi igrac koji je igrao na trojki nije imao ulogu u napadu, osim u sitacijama kada smo igrali sa tri beka.
By Grobi
Da je Djordjevic vodio najbolje igrace za Kalinica ne bi imalo mesta i onda se ne bi polemisalo ni o kakvom sukobu.Dosta mi je vise i necu da gledam u reprezentaciji Teodosica,Markovica,Kalinica,Simonovica,Ercega,Milutinova...necu na sirem spisku Jovica,Keselja,Dangubica,Mitrovica,Stimca...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 843
ABA fantasy

I kad starta "cvajta" ? PRIJEDLOG: tr[…]

Rukomet

Na jedvite jade. Sad, u polufinale naravno nećemo[…]

Reprezentacija Srbije