Teme o mladim igračima i reprezentacijama
By forfang
Kadeti ostvarili drugu pobedu na EYOFu. Srbija-Hrvatska 102:57( Djurisic 15 poena, Radovanovic i Jovic po 14). Fino deluje ova generacija zasad, videcemo kako ce to izgledati na EP.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
By Bojdo
Za dva dana počinje EP do 18 godina. Igramo bez trojice bitnih igrača, a to su: Tanaskovic, Popovic i Živanovic. No, uprkos toj činjenici, mislim da ova ekipa može da napravi solidan rezultat.

Pripremni period je protekao relativno dobro, od jačih reprezentacija deklasirali smo Španiju (Pokusevski nadigrao Garubu), zatim smo pobjedili Njemačku(egal utakmica) i Sloveniju(egal utakmice). Jedino sa kim imamo negativan skor jeste Francuska, dva poraza i jedna pobjeda. Treba naglasiti da nas je prvu utakmicu Francuska sokirala presingom, na koji se nismo brzo snasli, što je rezurtiralo njihovom laksom pobjedom. Vec sljedece dvije utakmice smo igrali egal zahvaljujuci mnogo boljem odgovoru na presing što je rezutrtiralo i jednom pobjedom.

Falice nam čvrstine pod kosem, jer sem Langovica, fizički jakog igrača dolje nemamo, tako da bi nam Tanaskovic dobro dosao, ali sta je tu je. Pavicevic (207cm) je odigrao odlicno pripreme,dobro se kreće, ima solidan sut sa poludistance i neke finese u igri, ali mora poraditi na snazi, jos uvijek je mekan. Langovic standardno, čvrst i jak u duelu, ide u ljevu stranu često, ponekad opali trojku. Jako bitan u odbrani.

Pokusevski i Pažin ce nam biti glavne uzdanice na prvenstvu. Pokusevski igra trojku i četvorku, uglavnom voli da bazira igru sa tehnikom koja je karakteristična za spoljne igrače. Lako se diže na sut iz svih pozicija, a vrlo je opasan iz tranzicije kada vuče kontru, jer ima fantastičan pregled igre a ne fali mu ni driblinga.

Pažin standarno voli da prangija iz svih pozicija i naginje solo igri, što ne prolazi lako. Morace Klipa da ga usmjeri vise na kolektivnu kosarku jer je zaista upadljivo njegovo "ignorisanje" nekih otovrenih pozicija.

Bekovi su vrlo problematični kad se igra prema njima presing. Karpandzic izlazi iz povrede pa se njegovo lose izdanje na pripremeama moze donekle gledati i kroz tu prizmu, ali sto se tiče Vasica, on je totalno nazadovao u Zvedi. Vrlo tanko izdanje na pripremama i nadam se da nece počinjati kao starter. Najbolji ili najmanje los na tim pozicijama se pokazao Andric(2002), mnogo je bolji na prenosu lopte od pomenutog dvojca, vise vica u igri i bolji pregled igre. Mana je sto je sklon indijanskoj kosarci pa se nekad zaigra, ali mislim da ce Klipa moci to da iskontrolise.

Sve u svemu, solidna ekipa imajuci u vidu situaciju.
Korisnikov avatar
By Zex88
Izgubili smo od Velike Britanije posle produzetka.. Imali smo napad za jos jedan produzetak ili pobedu ali za 15s nismo uradili nista,sutnuli smo dugu dvojku preko dvojice igraca..

Stvarno se blamiramo posteno ovo leto..
Korisnikov avatar
By Lika
forfang napisao:Kakav je majstor igre Aleksej Pokusevski. Uzivanje je gledati kako cini da najteze stvari na terenu izgledaju kao najlakse :clap:
Mene neodoljivo podsjeća na Kukoča u nekim segmentima, mali je zbilja veliki potencijal.
Korisnikov avatar
By Zex88
Na kraju smo prvi u grupi, VB ispala..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By djokonda
I idemo na Litvance...

Mene kod Pokuševskog fascinira defanzivni potencijal, fantastičan je rim protector...po stilu igre me najviše podseća na Durenta.

3,3 ukradene i 5,0 blokada po utakmici u prve 3 utakmice...nadrealno...uz to 9.7 defanzivnih skokova po utakmici i 5.7 asistencija...procenat šuta mu je loš, ali to su manje više sve contested shots, to će se radom popraviti...bitno je da ima dobru, brzu mehaniku šuta. Ne pamtim da smo imali većeg talenta od njega.
Korisnikov avatar
By Lepus
Talenat do talenta, a ne mogu dati 30 poena za tri cetvrtine. Treba tu jos puno pure da bi od njih nesto bilo.
  • 1
  • 320
  • 321
  • 322
  • 323
  • 324
  • 326
Reprezentacija Srbije

Šarenac tizuje Duška Ivanovića na tw[…]

KK Crvena Zvezda 2019/2020

To ce nam biti najveci poraz ove sezone, steta je […]

https://youtu.be/d1IhwcYd89Y