Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By Pavac
Pa ako imas para za bacanje onda se slobodno vozaj, mada bi mi u tom slucaju bilo logicnije da ulozis u bolji auto sve pare koje ces dati na taxi

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
By Zex88
Ja kad pijem a nemam odgovarajuću vezu za noćni prevoz idem taksijem kući.. Brate mirno me doveze do kuće, ne rizikujem nikakve gluposti..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Korisnikov avatar
By Pavac
E to sam zaboravio.. to je stvarno pametno, sednes i ne mislis ni na sta.. to ili ako nosis nesto tesko ili mnogo stvari ili si jednostavno sprecen da ides peske ili busom, onda taxi da, za bezveze vozikanje mi je totalna glupost i rasipanje..

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
By BogdanB
Valderama,jel si isao na docek makrona cim nista ne pises

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
Korisnikov avatar
By Valderama
Ma kakav Emanuel.

Žak Širak, Nikola Sarkozi, Fransoa Oland i Emanuel Makorn su američke marionete i pudlice. Poslednji francuski presednik koji zaslužuje poštovanje naroda kome pripadam je Fransoa Miteran.
Korisnikov avatar
By djokonda
Ja ozbiljno razmišljam da prodam auto (jedan od dva) i da za potrebe posla koristim taxi i ponekad prevoz. Ja dnevno pređem u proseku 30-ak kilometara čiste gradske vožnje...znači nekih 150 kilometara nedeljno. Auto koji koristim za posao je reno klio benzinac 1.2 koji po gradu troši nekih 8-8.5 litara što znači da nedeljno potrošim, na posao, do 15 litara benzina...dakle negde oko 2.500 dinara...za godinu dana dakle otrpilike oko 120.000...oko 1.000 evra dakle...plus godišnji servis i registracija i gume, troškovi godišnje dođu na oko 1.500 evra. S obzirom da je u pitanju 8 godina star auto računam da bi mogao da ga prodam za 3.500-4.000 evra...tako da bi prodajom uštedeo oko 5.000 evra. S obzirom da bi taxi, ili cargo, koristio 2 do 3 puta dnevno (nekim danima i više, a opet nekim danima bi koristio i gradski prevoz), računam da bi u proseku na taxi dnevno trošio oko 2.000 dinara, dakle nedeljno oko 10.000 dinara, što mu za godinu dana dođe oko 4.000 evra, plus busplus, ali to je jako malo učešće u troškovima i to bi zanemario. Da bi stekao pravu sliku koliko mi se isplati treba uzeti u obzir duži vremenski period...npr. 8 godina. U mom slučaju troškovi automobila bi bili:

nabavka automobila - 12.000 evra (kupio sam nov auto), plus troškovi oko 1.500 evra godišnje, minus prihod od prodaje kola 3.500 evra...za 8 godina mu to dođe oko 20.500 evra.

taxi - 8 godina puta 4.000 evra...dakle 32.000 evra.

dakle razlika mu dođe 11.500 evra za period od 8 godina ili 1.450 evra godišnje ili 120 evra mesečno sam u minusu...i to bi trebalo da bude cena koju plaćam za manjak nerviranja i umora od svakodnevne vožnje po gradu. Samo treba da odlučim da li sam tih 120 evra mesečno spreman da platim za eliminisanje tog maltreta.

Btw, autobus kao redovno sredstvo prevoza ne dolazi mi u obzir iz više razloga, ali pre svega jer je vremenski ekstremno nepouzdan vid prevoza.

Naravno, o ovom nikada ne bih razmišljao da ne posedujem drugi auto, koji uglavnom koristi supruga i koji korisitimo da vozimo dete do vrtića i za putovanja i slično.
Korisnikov avatar
By Lucky
Jesi li razmišljao o ugradnji plina u auto?
Svako ima svoju računicu ali dugoročno se taksi nikako ne može isplatiti, bar ja tako mislim.

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока
Korisnikov avatar
By BogdanB
da li je neko isao na uvac, pa ako moze da pomogne :D

ne bih hteo da lomim auto po onom makadamu da bih stigao do vidikovaca, pa ako ima neka pesacka tura, da mogu auto da ostavim negde i da se popnem na vidikovac? Citam po netu, nije bas nesto objasnjeno, potrebno je da se dodje do kampa markova ravan i odatle pocinje pesacenje u duzini 5km.

ako je neko bio, da malo vise objasni :)
Korisnikov avatar
By djokonda
Lucky napisao:Jesi li razmišljao o ugradnji plina u auto?
Svako ima svoju računicu ali dugoročno se taksi nikako ne može isplatiti, bar ja tako mislim.

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока
Nisu mi problem troškovi, problem mi je što me vožnja po gradu tokom dana jezivo smara...stalno moram da planiram kako sa zvezdare na novi beograd najbrže može da se stigne sada kada je pola grada raskopano...gužve, parking...mnogo mi sve to energije i vremena oduzima. U kolima provedem u proseku 2 sata dneveno i to gradske stani-kreni vožnje...posao mi je takav da promenim često nekoliko lokacija po gradu, obično su to lokacije na kojima je zajebano naći parking mesto...sve to mi oduzima mnogo vremena za rad. Idealno bi bilo da platim vozača, ali jbg, ne zarađujem dovoljno za to.
  • 1
  • 3358
  • 3359
  • 3360
  • 3361
  • 3362
  • 3374
Ostale reprezentacije

Ima vecih cuda od Marselinja, Varexao i Barbosa

Fudbal

Izgleda da Solskjer ove sezone ne računa ozbiljno […]

Ostali klubovi ABA lige