Teme vezane uz sve reprezentacije
Korisnikov avatar
By Peja
Dati 3 miliona za organizaciju kvalifikacija (uz nadu da ćemo se i plasirati, a onda zasijati na OI) i tako mlade privući sportu a odvući od ulice, rizikujući da se ne plasiramo i tako smučimo svima košarku kao 2005, potpuno je manje logično nego dati taj novac (ako se već ima i želi dati sportu, odnosno košarci) u obezbeđivanje uslova da se deca bave košarkom.

Dakle, ulagati "od dole" pa na tim temeljima praviti neke nove šampione (činjenica da je to dug ali sigurniji proces) a ne davati taj novac za OI turnir i rizikujući da nas pritisak pojede i ispadnemo baciti tolike pare.
Naročito kad imamo na umu da ćemo izbeći ove najjače ekipe i da smo mi pritom negde najjača ekipa i da bi (u normalnim uslovima) trebali da obezbedimo plasman pa makar igrali u Zadru protiv Hrvata.

EDIT: Zar nisu baš Hrvati roknuli Italiju (kao domaćina) za OI 2016?
Korisnikov avatar
By Duka85
Pejo izgleda da si optimista i idealista. Sve je to u tvojoj glavi lepo poslozeno ali u praksi imas 6 meseci novogodisnju rasvetu, put koji posle metar dana koriscenja propada, sredjivanje skadarlije itd itd.
U nasem sistemu bi to spustanje para u bazu bio dobar plen za podobne.

Dakle nije situacija da drzava daje pare pa KSS bira gde ce da ih ulozi... vise je uzmi sta ti se pruza.
Ima jos jedna cinjenica koju si prenebregnuo a to je da uspesi muske kos. repr su motor koji pogoni ceo kosarkaski svet Srbije... vise klinaca krece da trenira, KSS dobija bolje sponzore, igraci su vise cenjeni pa i vise zaradjuju, vise se cene nasi treneri...

U ovoj zemlji sistema nema, mi smo plod improvizacije

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By Peja
Duka85 napisao: Uto Sep 17, 2019 6:34 pm Pejo izgleda da si optimista i idealista. Sve je to u tvojoj glavi lepo poslozeno ali u praksi imas 6 meseci novogodisnju rasvetu, put koji posle metar dana koriscenja propada, sredjivanje skadarlije itd itd.
U nasem sistemu bi to spustanje para u bazu bio dobar plen za podobne.

Dakle nije situacija da drzava daje pare pa KSS bira gde ce da ih ulozi... vise je uzmi sta ti se pruza.
Ima jos jedna cinjenica koju si prenebregnuo a to je da uspesi muske kos. repr su motor koji pogoni ceo kosarkaski svet Srbije... vise klinaca krece da trenira, KSS dobija bolje sponzore, igraci su vise cenjeni pa i vise zaradjuju, vise se cene nasi treneri...

U ovoj zemlji sistema nema, mi smo plod improvizacije

Tačno je sve što si napisao, bez sumnje.

Mada mi svakako ostaje neka mučnina kad pomislim da mi (koji sebe smatramo košarkaškom zemljom, koji smo toliko raširili trenere, igrače i menadžere po svetu) ne možemo evo 4. put uzastopno da regularnim putem obezbedimo učešće na OI turniru i da građani evo 2. put uzastopno svojim novcem treba da potmognu košarkaše, koji inače zarađuju milione po svetu od 2005 pa na ovamo, a koji uvek "zaseru" to prvenstvo pred Olimpijske igre.

Počev od 2007. i istorijskog najlošijeg rezultata u istoriji,
preko 2011. koja je trebala biti kruna te Dudine generacije i tog OI ciklusa koji je on tako često spominjao,
preko kraha 2015. kad smo "trebali" da igramo bar finale,
pa do 2019. kad smo opet, po nekim košarkaškim merilima, trebali da igramo bar finale (a ispada da bi nam i 1/2 donelo OI).

EDIT: Rizikujući da se sada teško proseravam, spomenuću opciju da igrači sami to finansiraju, da kažu pojeli smo govno ponovo (hvala vama što ste pomogli 2016 kad smo isto zasrali) pa ćemo sada mi to popraviti.
Kad su mogli Argentinci da plate 2002. sve troškove i da stignu do finala SP.

Ono što je činjenica, a što tek primećujem iz ove perspektive, da mi svako najvažnije prvenstvo pred OI zaseremo a odigramo najbolje ona nebitnija, a to neko mora da plati :lol:
Korisnikov avatar
By Duka85
milanezija napisao:Ne postoji nebitno prvenstvo
Danas EP nema karakter kvalifikacionog ni za sta, samim tim je manje bitno od SP. OI su najbitnije takmicenje u svim sportovima osim u fudbalu i neolimpijskim sportovima ;)

Koncepcijski EP moze da bude iskorisceno za eventualno uvodjenje mladjih i mozda treba istrpeti neku rezultatsku zrtvu ali naravno ne konstantno.... nikako ne 2021, vreme je za Au

Edit: ma i ja kenjam, sve sto mozes da osvojis, OSVOJI

Korisnikov avatar
By milanezija
Taman sam hteo da odgovorim ali editom si sam rekao :D

EP je realno jedino gde ozbiljno mozes napasti zlato, ovakvo SP pitanje koliko ce se cesto ponavljati, a OI su Amerima ultrabitne i plasim se da nakon 2004. ko zna kad ce ih neko tu preveslati
By Mulder
Pa deo od tih 3-4 miliona bi se pokrio kroz ulaznice i sponzore. Plasman na Ol je važan radi održavanja kulta košarke i reprezentacije.

Kad si domaćin onda te i sudije malo guraju pred 10-15 hiljada ljudi.
Korisnikov avatar
By BogdanB
Ako ep nije bitno, onda nemojte da se salo napada sto ga nije osvojio :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By Duka85
Bogdane,
Nisam ni jedan predjasnji rezultat kritikovao.
Moje prve kritike su napisane vece nakon Spanije i one su imale odredjeni optimisticki prizvuk jer sam verovao. Licno NIKADA nisam kritikovao kada smo nesto igrali, trudili se imali volju pa izgubili... jbg to je sport ali one 2 tekme su...

Sve i da verujem da greske koje je imao nece ponoviti ipak mislim da se sa reprez ne moze uciti.

Kao da je za ovaj turnir smislio kako treba da se igra i forsirao to a ne video sta ima medju 12 ihraca pa prema tome postavljao igru.

Korisnikov avatar
By Peja
Danas je 10 godina od srebra u Poljskoj.
Da smo ga uzeli, a po svemu smo trebali i 2010. bila bi lepa brojka, 5 medalja u deset godina.

Inače, skoro je izašla neka lista reprezentacija koje su uzele najviše medalja u 21.veku, mi smo na drugom mestu (iza Španije pretpostavljate :D).
  • 1
  • 813
  • 814
  • 815
  • 816
  • 817
  • 819
ABA fantasy

Dva igrača, dva invalida, imaju 0 (slovima nula) i[…]

Svaštara

Uf, baš deru.. Možda misliš na Star[…]

Fudbal