Teme vezane uz regionalnu ligu
Korisnikov avatar
By Zex88
Ostali smo bez snage.. Vuklo 3 4 igrača koji su crkli krajem treće..Gavrilović opasno grešio ponovo..
Zadovoljan sam posle ovog meča.. Vidim napredak..
Nadam se da je Senior video da fali plej jer će Lorenzo crknuti..

Bili se vratio

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By Zex88
Ali ekipa koja je sudila.. Znači zlo šta su radili.. Pogotovo u prvom..

Korisnikov avatar
By djokonda
Napredujete to je više nego jasno i to ima najviše veze sa boljom formom L. Brauna, ali su značili i povratak Kuzmića, a i verovatno odlazak Tomića...ali je više nego jasno da morate da nađete rezervnog pleja...Posebno mi se sviđa forsiranje Simanića jer on šutem može da stvori prostor ostalima (nešto poput Simonovića kod Radonje)...čini mi se da će ovde Davidovac izgubiti ulogu u rotaciji, bar u EL...prespor je za trojku, a fizički preslab za četvorku - klasičan tweener u negativnom smislu.

1. L. Braun i još jedan plej, 2. Beron i Đenka, 3. Stratos i Dobrić/Lazić, 4. Simanić i Faje i 5. Gist i Kuzmić - takođe, mislim da je ekipa dobro reagovala na promenu trenera tako da bi verovatno bilo pametno da zadržite Gavrilovića za sada.
Korisnikov avatar
By Zex88
Kuzmić nam mnogo znači.. I ovakav van forme, sa dosta usporenim reakcijama je suvo zlato u odnosu na ono što je Odžo radio..

Korisnikov avatar
By MileBL
Pitanje je da li se trazi plej i da li se u tom pravcu razmislja

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By Peja
Sad da mi neko objasni sledeću situaciju:
Prošla sezona, ključni mečevi plejofa ABA i borbe za EL a kasnije i domaće prvenstvo, tadašnji trener Tomić i njegov pomoćnik (sadašnji trener) daju šansu mladim domaćim igračima (Dobrić, Davidovac, Simanić pa i Ristić) i oni to opravdaju, mi dobijemo uglavnom sve te mečeve. Pored njih ogromnu ulogu je odigrao i Faje.
Onda dolazi ova sezona pa se izbace svi ti igrači iz rotacije, stave stranci koji odigraju očajno, onda se "zameni" trener (dođe njegov zamenik) i vrati sve kao prošle sezone, vrati minute Dobriću, Simaniću i Fajeu.. i mi opet na nešto ličimo a oni opet dobro igraju????

Jedina poenta što smo u ovih mesec dana uspeli da napravimo priličan zaostatak u svim takmičenjima i svoje najviše ambicije svedeno na teoriju!!
Korisnikov avatar
By djokonda
Peja napisao:Sad da mi neko objasni sledeću situaciju:
Prošla sezona, ključni mečevi plejofa ABA i borbe za EL a kasnije i domaće prvenstvo, tadašnji trener Tomić i njegov pomoćnik (sadašnji trener) daju šansu mladim domaćim igračima (Dobrić, Davidovac, Simanić pa i Ristić) i oni to opravdaju, mi dobijemo uglavnom sve te mečeve. Pored njih ogromnu ulogu je odigrao i Faje.
Onda dolazi ova sezona pa se izbace svi ti igrači iz rotacije, stave stranci koji odigraju očajno, onda se "zameni" trener (dođe njegov zamenik) i vrati sve kao prošle sezone, vrati minute Dobriću, Simaniću i Fajeu.. i mi opet na nešto ličimo a oni opet dobro igraju????

Jedina poenta što smo u ovih mesec dana uspeli da napravimo priličan zaostatak u svim takmičenjima i svoje najviše ambicije svedeno na teoriju!!
Samo pogledaj koga ste dobijali to krajem godine i koji je to bio kvalitet...vi sa prošlogodišnjom ekipom ne bi imali nijednu pobedu u EL ove godine. Pa jbt vama je Čović bio praktično ključni igrač u tim pobedama...toliko o tome. EL je totalno drugi nivo po pitanju kvaliteta.
Korisnikov avatar
By Peja
djokonda napisao: Sub Nov 09, 2019 12:07 pm
Peja napisao:Sad da mi neko objasni sledeću situaciju:

Samo pogledaj koga ste dobijali to krajem godine i koji je to bio kvalitet...vi sa prošlogodišnjom ekipom ne bi imali nijednu pobedu u EL ove godine. Pa jbt vama je Čović bio praktično ključni igrač u tim pobedama...toliko o tome. EL je totalno drugi nivo po pitanju kvaliteta.
Ne bih se složio, bila je jaka ta Budućnost pa i Partizan, svakako ne u rangu Barselone ili CSKA ali to se i ne poredi.
Suština je da su ti domaći igrači pokazali da u jakim, takmičarskim i napetim utakmicama pod pritiskom mogu da daju veliki doprinos a onda su bez razloga zakucani za klupu a sada još nelogičnije vraćeni.

Prosto je nelogično, jer ako je ove sezone problem bio u treneru (Tomiću) a ne u igračima, onda bi taj novi trener trebao igrati sa istim igračima kao Tomić samo na drugačiji način.
Ali ako trenera zameniš njegovim zamenikom, onda on izbaci neke igrače a tim ponovo počne na nešto da liči i da pobeđuje onda je problem valjda bio u igračima?!

Što se tiče Čovića, svakako da dečko nije rang EL, naročito ne za prvog pleja, ali nikako ne treba omalovažavati njegove partije s kraja prošle sezone koje su bile sjajne, naročito imajući u vidu iznenadnu povredu glavnog pleja pred odlučujuće utakmice.

Noris Kol, Alex Renfroe su ozbiljna imena za evropske a naročito ABA standarde a Čović je upravo protiv njih odigrao najbolje utakmice.
Korisnikov avatar
By djokonda
@Peja

Noris Kol i Renfro koji su jedva čekali da idu kući, a i nije baš da daju sve od sebe u odbrani...plus, u ABA Zvezda nema isti kriterijum suđenja kao u EL, tako da Čovićevi prodori u EL rezultiraju izgubljenom loptom dok u ABA, a posebno u KLS-u to budu dva slobodna bacanja. Budućnost je bila pretposlednja u EL sa -320 koš razlikom (gora bila samo raspala Darušafaka) dok je Partizan bio ispodprosečna EK ekipa...to je kvalitet protiv kojeg ste igrali prošle godine.
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 55
KK Partizan 2019/2020

Koliko sam video,dosta je bilo na gornjem delu, ip[…]

ABA fantasy

Kad sam se upoznao sa sistemom Blno (basketball le[…]

Svaštara