Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By Pavac
Iskreno, ne znam bas poentu full body treninga. Ono sto je meni logicno je da se to radi ako nemas vremena ili nesto slicno, znaci 1-2 nedeljno

Napisao sam sve vezbe koje su mi pale na pamet za full body ali sam pretpostavio da je previse :D Juce sam krenuo u teretanu, odradio sve vezbe po malo i 20ak minuta jakog kardia

inace znam kako se sve vezbe pravilno izvode tako da sto se tice toga sam ok
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Sta smo docekali da prvi stomak foruma Antoine, posle povratka na forum, deli lekcije o fitnesu i bodibildingu :D
Korisnikov avatar
By Pavac
Obi kakav si ti sa visinom i tezinom?

Antoine, o cemu Obi prica? Ako je neka transformacija napisi je, takve price me motivisu :mrgreen: :mrgreen: :D
Korisnikov avatar
By MILOS OBILIC
Antoine je bio poznat kao ogroman momak, sa oko 115,120 kg. Sad ja imam toliko, u zadnje vreme sam bas preterao, tu sam oko 115, treba da izbacim gazirano pod hitno i smanjim lebac ...
Korisnikov avatar
By Pavac
Au Obi leb' te jebo.. sta to sebi radis? 115 kg?
Pod hitno se sredjuj, za pocetak jedi sve isto kao do sad, samo manje obroke. Znaci ako si za dorucak cepao 2 pice i 2 jogurta, prebaci se na 1 picu i 1 jogurt. Posle rucka kad ti se jede slatko umesto 2 milke pojedi 1.. umesto 2l soka dnevno, popij 0.5 ... ne znam sta volis a sta ne ali nadam se da me razumes, sa samo tim smanjivanjem ces gubiti kg. Posle nekog vremena kad se malo sredis, ubaci neki sport i znacajnije sredi ishranu..

Ja sam uvek bio protivnik rigoroznih dijeta i naglih promena. Ne mogu ja da veceras jedem pljeskavice i slatkise a sutra ujutru jaja i mladi sir, jednostavno nagla promena me samo slomi i unisti. Znaci polako, da ti udje u naviku i to je to

Ja sam uvek bio slab na sokove ( coca cola i energy mi uvek prijaju, ostali sokovi za divno cudo slabije ) i slatkise ( pod slatkisima mislim na sve, cokolade, napolitanke, bananice, kroasani ) .. fast food nisam nikad nesto previse obozavao, ni pekaru generalno a cipseve i smokije nikad nisam voleo, to mi je bas sranje i neukusno.. u zadnjih mesec i jace skidam kg, cilj mi je da se vratim na starih 85 kg jer sam se previse zapustio ( faks, ucenje, stres, nervoza.. ) i prijatno sam se iznenadio pre par dana kada sam hteo sebe da castim i kupio 2 l coca cole, ceo dan nisam ni kap popio, tek uvece 1 casu i to mi je bilo dosta. Znaci sve je do navike, koja se brzo stice

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By Antoine
MILOS OBILIC napisao: Sub Feb 22, 2020 11:06 pm Antoine je bio poznat kao ogroman momak, sa oko 115,120 kg. Sad ja imam toliko, u zadnje vreme sam bas preterao, tu sam oko 115, treba da izbacim gazirano pod hitno i smanjim lebac ...
Jebeš muško bez tri cifre.

@Pavac
Imao sam ja mnogo više nego što Mo misli, sa 155 sam skinuo na 105, to je neki plafon kad imaš 30+ godina
Korisnikov avatar
By Pavac
Svaka cast za toliki gubitak kg :clap: :clap:

Sad cekamo Obija da se prepolovi pa da ga zenimo :D

Momci, nisu mi jasne 2 stvari. Ako radim u teretani neki program koji traje nekoliko dana u nedelji, naprimer grudi-biceps, ledja triceps, ramena, noge. To je 4 razlicita dana.. da li je bitno da ih u cugu radim, odnosno jedan za drugim pa posle ta 4 dana dan pauze ili mogu da ih razdvojim? Naprimer na ponedeljak - sreda - petak - nedelja ... ??

i još nešto.. da li je istina da se posle treninga u teretani mora jesti? Meni to toliko ne prija, čak šta više mislim da ne gubim kilograme ako posle teretane jedem..
Korisnikov avatar
By Antoine
Pavac napisao: Čet Feb 27, 2020 2:23 pm Svaka cast za toliki gubitak kg :clap: :clap:

Sad cekamo Obija da se prepolovi pa da ga zenimo :D

Momci, nisu mi jasne 2 stvari. Ako radim u teretani neki program koji traje nekoliko dana u nedelji, naprimer grudi-biceps, ledja triceps, ramena, noge. To je 4 razlicita dana.. da li je bitno da ih u cugu radim, odnosno jedan za drugim pa posle ta 4 dana dan pauze ili mogu da ih razdvojim? Naprimer na ponedeljak - sreda - petak - nedelja ... ??

i još nešto.. da li je istina da se posle treninga u teretani mora jesti? Meni to toliko ne prija, čak šta više mislim da ne gubim kilograme ako posle teretane jedem..
Hvala.

Prvo, ovde meni izgleda loša raspodela, kako misliš da radiš samo rame? Već posle 20-ak minuta intenzivnog rada ramena nećeš moći da podigneš ruke, čemu onda prženje mišića? Za noge se slažem, one i treba da se rade posebno. Ono što je bitno je da je odmor još važniji od samog treninga, tada dolazi do hipertrofije mišića, zato gledaj da jednu grupu mišića radiš jednom nedeljno, ali da odradiš kako treba. Znači, odl school, grudi+biceps - pauza - leđa+triceps - pauza - ramena+noge - dva dana pauza, pa opet krug. Ili različite kombinacije, grudi+ramena, leđa+ruke, ramena+noge, gledaj samo da ne radiš dve velike grupe mišića isti dan, to je poenta.

Za rast mišića, dobar trening, dobra klopa i dobra suplementacija i najvažnije, dobar odmor. Ne moraš da jedeš odmah posle treninga, uzmi neki whey, ako ti je cilj masa, a ako hoćeš da smršaš, ne moraš da jedeš nekoliko sati uopšte. E sad, ovo su sve moja neka iskustva, naravno da ima pametnijih...
Korisnikov avatar
By skeske
Dok se ja sjetim da trebam malo posjetiti forum, Pavac je smrsao vec 7 puta :D
Sto se tice nacina treninga, organizacije, sastava, kako god, najbolje je da radis onako kako ti NAJBOLJE ODGOVARA. Niko ovdje nije profi bodibilder, svi pokusavamo da se odrzimo u formi, to je dugotrajan proces ili jos bolje receno, neprestan proces, tako da je najbitnije naci sistem gdje se osjecan dobro i fizicki i psihicki. Ja sam svasta probao, trenirao sam 7 dana sedmicno, 6, 5, 4, 3.... Najbolje mi odgovara 3 do 4 puta sedmicno. takodje svakojake kombinacije, ali najbolje rezultate sam imao sa nekom improvizacijom treninga komplet tijela sa naznakom na jednoj particiji. Slabo ces naci da to neko preporucuje, ali meni to odgovara. Primjer jedan dan akcenat na rame, ukupno 27 serija za prednje, zadnje i srednje rame( (po 3 vjezbe za svaki dio u 3 serije. Uz to, iskombinujem pul vjezbe veslanje i lat, kao i po 2 serije za biceps, triceps, 3 serije cucnjeva i par serija trbusnjaka koje ne brojim u vjezbe, to radis kada se odmaras, kao i listove, kvardicepse i sl.... pa sledeci trening nesto slicno sa akcentom za grudi, srednje, gornje i donje, plus ostalo tijelo, treci trening ledja, sa tim sto ledja ubacis izmedju jer ti prednje rame trpi dosta u vjezbama grudi. Dakle 3 jaka treninga cijelog tijela sa akcentom na tri velike gornje particije. Cucnjeve manje tezine, iscrpice te velike a garantujem da ces noge izvajati i sa manjim naporom., dodas jedan dan kardia sa opet nekoliko manjih particija tipa trapez, podlaktica i sl(to su stvari koje vjezbas samo ako vidis da ti zaostaju, nema potrebe drugacije) i eto, za 4 dana sedmicno imas (U MOM SLUCAJU, NEKOM BI TIJELO REAGOVALO DRUGACIJE) i misicni rast i razvoj kondicije, a i ne izgubis puno vremena. 40-45 serija po treningu ako treniras sa malim pauzama, a ne gledas se u ogledalo, gledas guzice po teretani i listas instagram, te ispadne najvise sat i po vremena, sa tusiranjem i pripremom ide na 2h, to ti je 8h sedmicno, nije puno stvarno, a uradio si posao.
Korisnikov avatar
By skeske
Sto se ishrane tice, opet mi nismo profi, ne ganjas vene na trbusnjacima, tako da zajebi te tajminge jela. Naravno neces sada jesti 4 sata poslije treninga, ali nista ti ne znaci da li jeo odmah ili za sat. Preporucujem prije treninga na nekih sat fin obrok koji sadrzi proteine i sporootpustajuce UH, poslije treninga doza wheya i onda nemas brige, mozes jesti i 2h poslije treninga. Mozes ti dernuti i bananu odmah poslije, nece odmoci, ali ljudi pretjeruju sa detaljima dok im trening lici na igru lastisa desetogodisnje djevojcice, pa onda skontaj sta je bitnije....
Na toliko kilograma recimo da odokativno moras unijeti 160-170 grama proteina i tipa 2200-2300 kalorija dnevno da bi imao ok rezultate. To opet zavisi od metabolizma, tijela, godina, itd itd... tako da nemoj da uzimas 100% za mjerilo.
Eto, mislio sam jos nesto napisati ali sada nemam pojma :D
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
KK Partizan 2019/2020

Valjda mu se nesto uprava mesala u rad? Poslato […]

Hol zvanično.. Hol,Volden, ? Lojd, Lazić Dobrić, […]

Svaštara

To je ono sto i mi znamo kako funkcioniše, […]