Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By Pavac
Valderama napisao: Uto Avg 04, 2020 12:52 pm Slobo nadam se da truneš u najgorim ćoškovima pakla.
Isto se nadam, samo za tita
Korisnikov avatar
By Zex88
Valderama napisao:Što mrzim ovaj datum, i tako svake godine.
Ne znaju ljudi kako boli.. Najgore mi je kad gledam ova obeležavanja, pa pogledam svoje uplakane roditelje..

A što je najgore, gomila naših će naći opravdanje za sve što se nama kao narodu dešavalo.. Svuda..

Ovaj auto se slike je bombardovan dok je u koloni išao za Srbiju.. Teča, tetka i dve sestre su bile u njemu.. Sam Bog ih je spasio..
Slika

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Korisnikov avatar
By Valderama
Znam kako ti je, taj rat je direktno istumbao sudbinu tvoje porodice, a i ja se teško emotivno nosim sa ovom tragičnom godišnjicom iako u bližoj rodbini nemam nikog rodom iz Krajine. Ova godišnjica nije tužan datum samo za Krajišnike, već za čitavu srpsku naciju, za integralno srpstvo.

Licemerno je previđati patnje naših ljudi iz Hrvatske, a po potrebi se dičiti Nikolom Teslom, Milutinom Milankovićem, Peđom Stojakovićem, Patrijarhom Pavlom...

Najviše me deprimira osećaj konačne poraženosti u jednovekovnom i iznuđenom nacionalnom obračunu sa hrvatskom nacijom.

Svake godine, slaveći taj završni udarac srpskom narodu (Prvi svetski rat 1914-1918, NDH iJasenovac, i na kraju tzv. Domovinski rat 1991-1995), oni bilduju svoju inače mlohavu istroriju insistrajući na večnoj civilizacijskoj i vojnoj supermaciji u odnosu na "barbarske Srbe". Leče komplekse već četvrt veka. Njihovo bahato orgijanje, ruganje, podsmevanje, pljuvanje u facu čitavom našem narodu moramo trpeti dok smo živi i to zbog...zbog Tita? Zbog Slobe? Zbog...? Ma, nije ni važno.
Poslednja izmena od Valderama u Uto Avg 04, 2020 11:35 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
By Pavac
Zex, ides li u Hr nekad? Kakve su ti emocije kada odes tamo?
Misljenja su uglavnom podeljena, znam ljude koji svaku priliku koriste da odu u svoja mesta, gradove .. dok nekima svaki odlazak u Hr predstavlja napor i izbegavanje .. poznajem ljude koji ni dan danas, posle toliko godina nisu mogli da se naviknu na nove gradove, na nov komsiluk... sve novo.. jedan dobar drugar iz srednje, oni su 1993. dosli u Mitrovicu iz Osijeka.. i posle toliko godina, odlazak u Hr im je samo kada moraju da obnove Hrvatske pasose.. i nista vise.. Dok naprimer, jedan drugar ciji su roditelji izbegli iz Karlovca, oni su porodicno koristili svaku priliku da idu tamo, vikend, raspust, leto, zima..

Moj cale je od kako se preselio bio samo par puta u Sarajevu, ne vezu ga neke lepe uspomene za Sarajevo, pa ni nema neku zelju.. meni je nudio da idemo par puta, ali ne ide mi se
Korisnikov avatar
By Zex88
Bio sam dva puta tamo.. Prvi put sam išao na indetifikaciju posmrtnih ostataka dede 2007, a drugi put pre 4 godine išao kod tetke i sestara u Rijeku, nisam ih bio video od kad su se vratile čini mi se 97..
Bio sam proveo 10 dana u Rijeci, iskoristio sam priliku da odem do Karlovca i vidim braću, njih nisam video bio od 95..Tada sam svratio da vidim i stan gde sam živeo od rođenja do svoje 3 godine.. Napušten, drvo raste ispred ulaza..Svratio sam tad i do Zagreba..U Rijeci sam se našao sa @Lika i popio pivo sa njim i ispričao lepo..
Nisam imao neprijatnosti, oni koji se druže sa mojima, nemaju problema što su Srbi, pa nisu imali i sa mnom.. Međutim bilo je malo pogleda u prevozu, nisam se nimalo lepo osećao kad naiđeš na grafite protiv Srba, kad na Kantridi vidim navijače Rijke sa ustaškim tetovažama. Jbg, ne osećaš se slobodno.. Stvarno ne bih mogao da živim tamo i prosto se negde divim ljudima koji se tamo bore za bolje sutra.. Moja sestra je završila srednju pravoslavnu gimnaziju u Zagrebu, ozbiljnih problema je imala tamo.. Sad je doktorirala na medicinskom fakultetu, pa joj je dosta lakše bilo za posao..
Ono što mi je želja jeste da obiđem tatino i mamino imanje na selu i voleo bih da obnovimo porodične kuće. Obe su srušene do temelja...Međutim, to je toliko zapušteno i potreban je novac koga nemam. Voleo bih da očuvam porodično nasledstvo..

Korisnikov avatar
By Zex88
Ovde smo živeli do 91..

Slika

Korisnikov avatar
By Pavac
U kom smislu problema u prevozu? Ja u Hr skoro da nisam ni bio ( bio sam, ali kao da nisam ) .. kada smo isli 2016. godine na ekskurziju u Sloveniju i Italiju.. plan je bio da u putu za Sloveniju obavimo i kratak obilazak Slavonskog Broda ili Vinkovaca.. ne znam ni ja, neki grad u slavoniji, koji nam je usput na auto putu.. profesori su predlozili da agencija to izbaci iz putovanja i oni su tako uradili.. stali smo naravno na nekim pumpama i slicno u Hr.. i nismo imali nikakvih problema
Korisnikov avatar
By Zex88
Pa kad progovorim jbg, oseti se odmah odakle sam.. I tad krenu ljudi da se okreću, vidim da komentarišu.. Naravno nije to svaki put bilo, ali osetiš se neprijatno..

Ono što mi je bilo zanimljivo, pitanja Hrvata u vezi Beograda.. Nisam toliko pratio vesti, ali mislim da imaju predstavu da su kod nas vesele 90 i dalje u modi.. Pitali su me kako idem kući kad padne noć i da li smem sam da se krećem?

Korisnikov avatar
By Pavac
Moguce da im se svasta servira preko medija... e sad, ne verujem bas da svi misle da su 90te i dalje kod nas.Mada mozda je ono klasicno, neko rekao, rasirila se prica i slicno...

Meni je uvek bio zanimljiv odnos 2 naroda... Srbi izbegavaju Hrvatsku, cesto imaju losa iskustva tamo dok nesto nemam utisak da Hrvati imaju takav tretman kod nas.. zivimo normalno, ne lajemo svaki cas o njima, mediji ih ne spominju... Eto primera, pre par godina sam bio kod drugara u Ns, vikend uvece i mi u blizini katedrale odlazimo ka nekoj diskoteci i prilaze nam 2 momka i kazu, izvinite ljudi, jel znate gde ima neki dobar disko, nismo odavde, iz Osijeka smo... naravno, rekli smo im.. a verovatno bi im svako pomogao.. dok nesto ne verujem da bi se lepo proveo bilo ko od nas da kaze u Zagrebu, Osijeku ili ne daj boze Splitu da je Srbin i da trazi neki ,,diskac"

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

• 1
  • 3524
  • 3525
  • 3526
  • 3527
  • 3528
  • 3549

Nikako ne mogu naci ko prenosi francusku LNB ligu,[…]

Svaštara

Poslanici DF-a, predvođeni Kneževićem, ušli[…]

ABA fantasy