Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By The Answer
Zna da piše knjige, mnogi od njegove sorte ne znaju ni da pišu kako treba, ali jbg, nije tu lova.
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Ne znam da li ste primetili, ali sve je više priče o drugačijoj istoriji od one koju smo u udžbenicima za istoriju čitali što se tiče tog perioda između dva rata, baš u ovom periodu od prethodnih par godina ima tu i serija i filmova i knjiga u kojima se piše o tom periodu. Svakako da pobednici pišu istoriju i da mnogo vremena treba da se odobri i omogući iznošenje druge strane i prljavog veša, ali ja se i u tome držim čuvene Arostotelove zlatne sredine, jer istina je tu negde između...

Čitao sam Draškovićev roman Ko je ubio Katarinu i moram reci da je dobar pisac. Nož je remek delo, počeo sam bio i Molitvu njegovu da čitam ali je bila preteška u tom trenutku, Via Romana mi je sledeća na listi njegova, a znam da su ljudi bili oduševljeni nekim drugim njegovim knjigama.

To šta je radio u politici i koliko je dobar,loš ili zao, to je druga stvar. Ali malo mi je previše licemerno da on kao bivši političar i simbol revolucije i borbe protiv Slobe, piše knjige, uglavnom domumemtatnog tipa...
Korisnikov avatar
By Valderama
Mora se odvojiti nečiji sjajni književni opus od njegove šizofrene političke karijere.

"Nož" je ( uz "Knjigu o Milutinu" Danka Popovića) najprodavanija knjiga svih vremena na ovim prostorima. Viđam nova izdanja tog romana u svim većim knjižarama a prodavci mi kažu da se taj roman i dalje odlično prodaje.

Salvatore pročitaj "Aleksandra od Jugoslavije", ovaj roman "I gorb i rob" je faktički drugi deo tog romana.
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Valderama, hvala za preporuku, videcu o cemu se radi stavicu na listu ako mi se svidi

Kao sto sam rekao par puta politiku ne volim da komentarisem, jer "politika je kurva i uvek bice takva" u nju se ulazi zbog sopstvenog interesa i svuda po svetu, a ne kod nas jadnih i bednih, gde sa 100e mozes da kupis coveka, gde radis za 300e, gde na politickoj sceni konkretno nista ne zavisi od tebe vec od nekog iznad i ti tu samo figuriras, tako da ne bih o politici.

Kod mene je prosto, pokusavam da povucem crtu izmedju privatnog zivota i profesionalnog kod poznatih ljudi. Ono sto ostaje za covekom je meni mnogo vaznije u odnosu na to sta je on rekao ili uradio u nekom trenutku, pogotovo kada pricamo o pevacima, piscima, sportistima, naucnicima... Da li su Vukove knjige dobro napisane? Jesu! Da li Balasevic/Merlin imaju dobre pesme? Imaju! Da li je Djokovic najveci teniser ikada? Jeste! Barem ja tako gledam na to pitanje...
Korisnikov avatar
By Pavac
jel pratio neko vjesti ovih dana? Sta su rekli za polazak u skole u vezi korone? Koliko sam ja shvatio, deca od 1-4 razreda ce ici svaki dan, nastava po 30 min i imace samo par casova, od 5-8 valjda isto tako? Srednje jednu nedelju online a jednu u skoli ( redovno skroz ili neka skracena varijanta ? ) , a za fakultete ce biti tek doneta odluka ali se ocekuje nesto slicno kao za srednju skolu?
Korisnikov avatar
By BogdanB
Obrazovanje tokom korone je presmesno. Imao bih prosek ocena a da budem skroman, 9.9 :D

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
BogdanB napisao: Uto Avg 11, 2020 10:45 pm Obrazovanje tokom korone je presmesno. Imao bih prosek ocena a da budem skroman, 9.9 :D

Sto je najgore, cuo sam da je neko da li premijerka rekla imali smo veoma dobar uspeh sa ovim sistemom i dobro se pokazao tokom marta i aprila. :?

Pa naravno da je bolji uspeh, kad su deci redili roditelji, braca, prepisivali jedni od drugih, koristili literaturu i goolge, bukvalno se slao kontrolni na viber i imas 45 minuta da ga uradis... I onda se neko time hvali, tuga :violin:
Korisnikov avatar
By Pavac
BogdanB napisao: Uto Avg 11, 2020 10:45 pm Obrazovanje tokom korone je presmesno. Imao bih prosek ocena a da budem skroman, 9.9 :D

Budimo realni, lakrdija je sve ovo. Saljes decu u skolu na ,,skracenu'' varijantu a i tad mogu svi lako da se zaraze. Ili idemo svi full ili ne idemo uopste. Kad sam ja bio prvi srednje, negde 2013-2014 godine skoro celu skolsku godinu su nam casovi bili 30 min, valjda je bio neki strajk, ne znam ni ja. 7 casova u prvoj smeni je bilo od 7 ujutru do 11, a druga smena od 13 do 17 ako se dobro secam...
Mi iskreno nista nismo znali u vezi faksa, Vucic nas poslao kuci u martu, tek u maju smo imali konkretne informacije da ce biti organizovano par dana u junu da se prijave ispiti, ispitni rok oko 2 nedelje krajem juna i to je to.
Korisnikov avatar
By BogdanB
Bas da vidim ko ce da zabrani deci da na odmoru drze odstojanje jedni od drugih. To mogu samo na casu, na odmoru nikako.
Tako da to odstojanje na casu je skroz nepotrebno

Korisnikov avatar
By Pavac
Danas keva slusala nekog astrologa, predvidjanja za jesen i zimu 2020. Kaze najjaci talas korone u oktobru, opet lock down, gadna ekonomska kriza, cak u oktobru mozda nestane interneta u celom svetu neko vreme Bez utakmica i svih manifestacija... nisam bas neki vernik astrolozima.. mada ova predvidjanja ocekuju svi...

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

• 1
  • 3529
  • 3530
  • 3531
  • 3532
  • 3533
  • 3549

Nikako ne mogu naci ko prenosi francusku LNB ligu,[…]

Svaštara

Poslanici DF-a, predvođeni Kneževićem, ušli[…]

ABA fantasy