Takmicenja mladjih kategorija

Teme o mladim igračima i reprezentacijama
malinaro
Limitirani skakač s klupe
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 9:40 am
    Windows 7 Chrome
Status: OffLine

Re: Takmicenja mladjih kategorija

Postod malinaro » Sub Avg 11, 2018 12:01 pm

Klinci se bas uplašili. Puno publike, rodbina i prijtelji svih igrača,a kao za inat debi sa Šanijom,nije moglo ni drugačije,posebno jer Vukojičić ne ume da motiviše,a posebno da deluje smireno. Nije ovo prava slika,vazniji su sledeća dva meča. Samo da ne padnu u daun.
Ali ionako sve to postaje besmisleno, kad pogledamo kako Zvezda lageruje islužene strane igrače po svim pozicijama,a Parizan se čak usudi da dovodi mlade nedefinisane Bošnjake,nisi mu dovoljno dobri naši.
Dokle ide njihova hipokrizija, i to sve državnim parama. Da sve to plaćaju svojim parama,pa da samo procedimo kroz zube. Ovako, treba da je sramota ove legije stranaca i države koja to finansira. Valjda će jednom doći pameti i ova država ,pa suloviti novce igranjem domaćih igrača.

allstar
Igrač gradske lige
Igrač gradske lige
Pridružio se: Pon Maj 12, 2014 5:50 pm
    Linux Firefox

Postod allstar » Sub Avg 11, 2018 12:57 pm

Ne dopada se ni meni šta se radi, ali realno evo npr. koga je Zvezda mogla da stavi da bude plej od mlađih domaćih igrača? U zadnjih 6-7 godina probalo se sa Cvetkovićem, Micićem, Rebićem i Radičevićem, koji su svi u mlađim kategorijama slovili kao izuzetno perspektivni, da ne kažem dominantni, i svi su se (osim možda Micića) pokazali kao totalni promašaj. Nisu Zvezda i Partizan jedini odn. najveći krivci što nam je košarka u mlađim kategorijama u bunaru, što se sa decom radi potpuno pogrešno, što se umesto masovnosti forsira neki elitizam (da je bitno ko će da osvoji titulu u mlađim pionirima) itsl.

Inače, zaista jeste najgori mogući scenario za početak prvenstva bio da se igra pred domaćom publikom, protiv izuzetno nadmoćnog protivnika kakva je Španija, mogu zamisliti koliko ih je to ukanalilo... Sad je zaista ključ da ih se podigne za Letonce, nadam se da će Vukoičiću to nekako da pođe za rukom, jer ovo večeras se mora dobiti.

allstar
Igrač gradske lige
Igrač gradske lige
    Linux Firefox

Postod allstar » Sub Avg 11, 2018 10:32 pm

Bitna pobeda, posebno na psihičkom planu. Dobro da je Vukoičić shvatio (ako je?) da Paunović treba da igra pleja. Sve ostalo u vezi vođenja ekipe jako loše, raspodela minutaže katastrofa, pogotovu ovo iživljavanje nad Svetozarevićem ne mogu da razumem. Kad prođe eliminaciona faza: Paunović da igra pleja celo vreme, Tarlać i Svetozarević zajedno u igri što duže, Mušikić isto da igra koliko god može da se sačuva od ličnih, po 30+ minuta svaki od njih, i možda da probamo nešto da uradimo na atleticizam ove postave, i jaku odbranu. Sa četvoricom pomenutih bojim se da se završava spisak onih koji imaju perspektivu od povedenih, kako sam već pomenuo moraće za U18 ozbiljno da se remontuje ova ekipa.

Od ekipa iz regiona, Hrvatska pobedila Nemce, sviđa mi se njihova ekipa, posebno Perasov mali. Crna Gora takođe pobedila, za mene neočekivano, izgleda da su odabrali da ovu generaciju žrtvuju na račun forsiranja ovog malog Žugića, juče je bio kriminalan, danas odličan, sledeće godine u svojoj generaciji će sigurno dominirati, ipak nisam ubeđen u njegov krajnji domet...

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 10:40 am
    Windows 7 Chrome

Postod Bojdo » Pon Avg 13, 2018 5:51 pm

Mike Schmitz posjetio jednog od najtalentovanijih igrača u Evropi u svom godistu Nikolu Radovanovica( 2003).

Luki je drugosrbijansko govno !

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
    Windows 7 Chrome

Postod Bojdo » Pon Avg 13, 2018 9:01 pm

malinaro
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 9:40 am
    Windows 7 Chrome

Postod malinaro » Uto Avg 14, 2018 1:40 pm

Danas na kadetskom sa Slovenijom,koja je jako loše krenula,ali se neočkivano popravila ubedljivom pobeom nad CG. Sa kojom Sloveijom će naši danas igrati videćemo,ali šanse nam rastu ako zaustavimo njihovu jurnjavu po ternu i redukujuemo jihove trojke, koje bez pardona ispaljuju. Za nas je ključ odbrana,plus igra spoljne linije.Očekujem dalji iskorak Ivkovića,koji se polako oslobađa stega jer igra pred svojom publikom,posebno jer zna slovenčke igrače sa kojim igra u Sloveniji.

allstar
Igrač gradske lige
Igrač gradske lige
    Linux Firefox

Postod allstar » Uto Avg 14, 2018 8:10 pm

Ovo danas sa Slovenijom bi moralo lagano da se dobije, jedino što može da nas uvede u problem su eventualno neke Vukoičićeve egzibicije. Onda bi trebalo sutra da se ide na Francuze, i to će ustvari biti pravi test za ovu ekipu. Francuzi za sada dominantni, mada im je grupa delovala kao vrlo laka, a za Nemce ne znam šta da kažem - kako kažu, desetkovani povredama, ali i pored toga za mene najveće razočaranje prvenstva. Kad se samo setim kako je ovu našu U18 šampionsku generaciju Van Slooten pre dve godine poslao u borbu za opstanak u diviziji, kao dve godine mlađi, očekivao sam da će svojoj generaciji da pravi haos, a ono - ništa. Tako da je teško oceniti gde su Francuzi u odnosu na nas, ja bih rekao da su favoriti, ali da nismo sasvim bez šansi, opet najviše me brine trener.

Korisnikov avatar
Poska
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 6:19 pm
    Windows 10 Chrome
Zodiac: Taurus

Postod Poska » Uto Avg 14, 2018 11:33 pm

Илија Милијашевић и Раде Слијепчевић у Партизану, ваљда обојица 2004, зна ли неко нешто o њима?
Poslednja izmena od Poska u Sre Avg 15, 2018 12:15 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Све ове године,
С тобом увек било где,
Ми смо црно бела деца,
Која броје успехе.
И још добро памтим све,
Памтим и све поразе,
Успомена кад се сетим,
Још кроз тело пролазе!

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
    Windows 7 Chrome

Postod Bojdo » Uto Avg 14, 2018 11:53 pm

Ilija je tenutno najdominatniji igrač u svom godistu, odlican sut, savrsena kontrola lopte, visok IQ, vic u igri. Za sada djeluje savrseno. Vidjecemo sta nosi buducnost i koliko ce jos rasti, trenutno je na oko 187cm u patikama. Za Slijepcevica sam čuo, ali ga nisam gledao. Dolazi iz Gradiske, bio je dio reprezentacije RS na Turniru regiona.

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
    Windows 7 Chrome

Postod Bojdo » Uto Avg 14, 2018 11:55 pm

Inače, Partizan je doveo trenera Rašu Vučurovica u mladje kategorije.

Povratak na “Mlađe kategorije”