Takmicenja mladjih kategorija

Teme o mladim igračima i reprezentacijama
belgrade@europe.com
Igrač gradske lige
Igrač gradske lige
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 9:25 pm
    Macintosh Firefox
Status: OffLine

Re: Takmicenja mladjih kategorija

Postod belgrade@europe.com » Pon Sep 10, 2018 7:37 pm

forfang napisao:
belgrade@europe.com napisao:
forfang napisao:Mihailo Borisavljevic i Marko Zecevic presli u Partizan- 2003 godiste obojica. Vidim da je Stefan Dabovic presao u Primorsku(SLO).

Dabovic je presao u Dinamik !

Izgleda su pogresni klub naveli na listi transfera. Inace Partizan U16 osvojio turnir Novi Grad. Lazar Stefanovic MVP.

Laza KAMIKAZA ove godine prijatno iznenadjenje ! Sto se Dabovica tice i "liste transfera" ON je bio mesec dana u KK Primorska na probi i sad je u BG. A dje je ZAPELO i STA JE ZAPELO ? Ko to moze znati. A nedje je BAS BAS zapelo jer malo je decaka tog godista sa 208cm. Pa mi i nije bas jasno sto se nisu dogovorili. Ne znam ko je pregovarao a ne znam da li mali ima menadzera ili su roditelji dogovarali.

hadrijan
Igrač gradske lige
Igrač gradske lige
Pridružio se: Sub Maj 27, 2017 3:04 pm
    Windows 8.1 Firefox

Postod hadrijan » Uto Sep 11, 2018 12:59 am

Pozdrav forumasima!

Evo i mene sa malo vesti iz Vojvodine!

Glavna zvezda pokrajine i najveci potencijal generacije 2004 u celoj Srbiji, Vuk Bogunovic, po svoj prilici jos jednu sezonu (bar) ostaje u SPW.
Moje misljenje je da je to dobar potez za njega.
U Novom Sadu nista specijalno nema novo, osim par prelazaka za koje cemo videti da li su bili opravdani.

Bio sam sasvim slucajno u Zrenjaninu i pogledao prijateljski mec izmedju KK Petrovgrad (2004) i reprezentacije Rumunije (2003).
Rumunija je dobila ovaj mec sa 10-tak razlike, sa tim da su klinci iz Petrovgrada uspesno parirali pune tri cetvrtine.

Od nasih klinaca istakao bih odlicnog Radakovica, jedan plej koji bas zna da misli, veoma lucidan. A i zna da vodi ekipu, iako ima samo 14 godina.
Pored njega odlicni su bili Cubranovic i Likar, sa naglaskom da je mali Cubranovic izrastao na oko 200 cm.
Ostali su igrali prosecno, sa tim da je klupa vrlo slaba.

Novi trener Panic je vrlo ozbiljan i ovu generaciju, koliko vidim, moze da povede u sam vrh srpske kosarke.
Mislim da je ova generacija klinaca iz Zrenjanina u TOP 3 ekipe u Srbiji u godistu.
No, videcemo.

Za sada toliko.

Gira PFC
Limitirani skakač s klupe
Pridružio se: Pet Dec 07, 2012 1:24 pm
    Windows 10 Chrome

Postod Gira PFC » Uto Sep 11, 2018 9:26 am

Pozdrav forumašima i sa ovog dela foruma. :)
Ja do sada nisam pisao na "Mlađim kategorijama", ali ajde bar neko zapažanje da ostavim, s obzirom da pratim sina i njegove vršnjake već godinama unazad.
Bio sam na Dado turniru u Zemunu, gde je učestvovalo 6 ekipa, podeljenih u 2 grupe. U jednoj Partizan, Sparsi i OKK, a u drugoj domaćin Zemun, Zvezda i reprezentacija Rumunije. Osim Rumuna, koji su poslali selekciju 2003. godišta, ostali su bili sa selekcijama 2004. godište i mlađi.
Pre turnira je Partizan slovio za favorita, valjda zbog malog Milijaševića, ali turnir je sasvim opravdano uzela Zvezda, pobedivši u finalu Sparse, a pre toga u grupi i neugodne Rumune.
Vidim da su Rumuni igrali i u Zrenjaninu prijateljsku i znajući kako igraju i izgledaju njihovi klinci, mogu samo da pohvalim našu decu iz Zrenjanina. Videlo se i na turniru u Zemunu da su fizički dominantniji, bar par njih, u odnosu na naše klince - imaju jednog "teškog" centra, crnog pleja, jednog monka na spoljnim pozicijama, sa već sada izvajanim mišićima... Međutim, i tako fizički dominatni, Zvezda ih je u grupi dobila timskom igrom, držeći konstatno razliku između 4-10 poena.
Sparsi su po meni neočekivano dobili Partizan, najviše zahvaljujući prednosti na centarskim pozicijama.
Partizan sam možda i ponajviše "ispratio" i nekako sam više očekivao. Milijašević je bio OK, ali imao sam utisak da nije previše zapinjao, što za ovo doba sezone je valjda i normalno. Dopao mi se broj 8, momak koji je stigao iz Subotice, mislim da se zove Luka Divjak. Sjajno trči, skok i odraz su mu fantastični. Mali Tojagić je čini mi se pogrešno korišćen. Previše ga stavljaju na centarske pozicije (iako on jeste visok i ima oko 195cm, ali nije tip za centra, niti mu je to stil igre - još u OKK je bio projektovan za lidera ekipe i igrao je uvek spolja, pa čak i pleja). Treba mu sigurno malo one sportske drskosti, ali dete je vredno pažnje.
Zemun je solidan, mislim da će standardno igrati Kvalitetnu ligu pionira, ali da su nivo za sredinu tabele, ne više od toga. Imaju visokog centra, čini mi se da rekoše da ima 205cm (žao mi je što većini dece ne znam ime), solidnog pleja, drskog.
Što se tiče OKK, nekadašnji šampion se polako uzdiže i kreće da sa novom halom, novim ljudima, da pokuša da učini pomak u mlađim kategorijama u odnosu na prethodne sezone. Meč protiv Partizana je izgubljen zbog manjka kvaliteta u odnosu na protivnika, a Sparsi su ih dobili na konstantan presing. Međutim, protiv Zemuna su pokazali da mogu da igraju egal sa protivnicima sličnog kvaliteta. Taj meč su izgubili zahvaljujući odluci uprave da se forsira dete koje nije po kvalitetu ni među 20 u klubu, ali tata radi svoje. :( Tuga. Čitav meč su igrali praktično sa igračem manje i na kraju je razlika otišla na 30 poena. E, to je tuga današnjeg sporta. Para vrti gde burgija neće! Ima toga naravno svuda, u raznim sportovima, ali nekad neke takve stvari mogu i da se zamaskiraju, da ne upadnu tako u oči...
To su one stvari kojih je sport, pa naravno i košarka, pun, a predstavljaju neki nus proizvod, prljavštinu... Eh, kako to zna da iznervira čoveka (u nedelju sam to "lepo" osetio). :(

Korisnikov avatar
skeske
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pon Jun 29, 2015 4:37 pm
    Windows 8.1 Chrome

Postod skeske » Uto Sep 11, 2018 12:54 pm

Zvezdu si izostavio slucajno? Analiza klinaca?

ikaluka
Pridružio se: Pet Mar 03, 2017 11:18 am
    Windows 8.1 Chrome

Postod ikaluka » Uto Sep 11, 2018 5:02 pm

I ja sam bio na turniru i mogu reci da je ovo jedna od retkih Zvezdinih generacija koja uopste nije igrala kolektivno kako je gore receno vec je na iznenadjenje svih koji prate ne navijacki mladje kategorije individualno vrlo jaka sto se ocekivalo da ce biti neki drugi timovi narocito Partizan.
Na turniru se pojavilo nekoliko po potencijalu jako interesantnih i perspektivnih novih "momaka" koji do sada nisu bili na radaru i mogli bi da predstavljaju lepu buducnost Srpske kosarke.Gotovo u svakom klubu ima po neki takav klinac.Naravno bilo je i onih do sada previse hajpovanih koji su peilicno zakazali.

Gira PFC
Pridružio se: Pet Dec 07, 2012 1:24 pm
    Windows 10 Chrome

Postod Gira PFC » Sre Sep 12, 2018 8:39 am

@skeske @ikaluka
Nisam "pravio" veću analizu Zvezdinih klinaca, iz razloga što sam ih pratio samo jedno poluvreme (drugo poluvreme protiv Rumuna). Oni su bili meč pre meča OKK klinaca, pa se tako potrefilo. Veruj mi, svojski sam navijao za njih i želeo sam da uspeju da održe razliku i na kraju su se svi radovali protiv Rumuna potpuno zasluženo. Možda je to i uticalo da sam više obraćao pažnju na rezultat, a ne na same igrače, ali delovali su mi čvrsto kao ekipa.
Pola meča, bar meni, koji nisam iz sveta košarke, po svemu sudeći nije dovoljno da ocenim kompletnu ekipu i njene igrače.

Bojdo
Evroligaški igrač
Evroligaški igrač
Pridružio se: Pon Feb 09, 2015 10:40 am
    Windows 7 Chrome

Postod Bojdo » Pet Sep 14, 2018 12:37 am

Aleksej igrao za seniore Olimpijakosa, dobio sansu nekoliko minuta u zadnjoj četvrtini.

Imao je sjajan ulaz kad je probio krilo Unicaje

https://www.youtube.com/watch?v=FFddBao ... outu.be&a=
Luki je drugosrbijansko govno !

hadrijan
Igrač gradske lige
Igrač gradske lige
Pridružio se: Sub Maj 27, 2017 3:04 pm
    Windows 8.1 Firefox

Postod hadrijan » Sub Sep 22, 2018 7:40 am

Pozdrav forumasima!

Moze li jedno pitanje oko kojeg se ovde, medju nama, ljubiteljima kosarke za mladje uzraste lome koplja?
Imamo ovde, u NS, jednog odlicnog klinca, namerno ga ne bih imenovao, da ne pravimo buku oko njega. Bar za sada.
Dete znam licno, 2005 godiste je, marta je rodjen.

E, taj mali je sada visok 185. Mrsav je, tanak, srednje dugackih ekstremiteta.
Ali, taj decak od 13,5 godina ima vec sada (za razliku od svojih vrsnjaka) izuzetno dlakave potkolenice, delimicno i butine.
Brcici mu se tek naziru.
Sedmi razred je.

Bio je na proceni rasta kod privatnog lekara (pregled je placen 12000), gde je roditeljima rceno da sigurno ide preko 200cm.
Nas nekoliko ovde raspravljamo o tome.
Jedni tvrde da je on sigurno zavrsio sa rastom, vodeci se onom narodnom da kada dete odlakavi jako, pubertet je pri kraju, rast je gotov.
Dok drugi kazu da moze jos da raste.
Otac mu je visok 195, dok mu je majka 182.
Nema brace i sestara zbog eventualnog poredjenja.

Jedan drugar non stop ponavlja isto: Da je Bogdan Bogdanovi bio izuzetno dlakavo dete po nogama vec u osnovnoj skoli, ali da je tada bio natek 183, 184 i da se posle izvukao. U prvom i drugom srednje. Gde je on to uopste cuo ne znam i da li je uopste istina...

Voleo bih da cujem misaljenja vas forumasa.

Korisnikov avatar
Lucky
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 4:23 pm
    Macintosh Chrome
Zodiac: Leo

Postod Lucky » Sub Sep 22, 2018 9:51 am

Ja mogu reci iz licnog primjera da sam brcice i sve sto ide uz to imao oko 8. razreda, a u periodu 2. i 3. razreda srednje sam izrastao preko 15 cm.
Bez obzira na to sta razliciti ljudi misle o tome, ljekar iz te oblasti moze da da prilicno dobru procjenu o tome koja je ocekivana visina djeteta.

Korisnikov avatar
Poska
NBA All-Star
NBA All-Star
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 6:19 pm
    Windows 10 Chrome
Zodiac: Taurus

Postod Poska » Sub Sep 22, 2018 5:58 pm

Да не увредим некога, али наш народ једно 50% није писмен. Не чуди ме што овај има преко 50%.

Пази ти то веровање, порасле му длаке, нема више да расте. Ја за ово нисам чуо до сада и можда је боље што је тако, јер да јесам тако бих тог познаваоца спустио да више не би помислио да прича неке глупости. Вероватно те да питаш рекли би ти за неког ко је низак да треба да иде на кошарку јер ће да порасте. Цццццц

Доста је скуп тај преглед, ако си упућен, волео бих да ми пустиш на пм шта су тачно мерили, мислим на методе.

Наравно да неће престати са растом, доктори сигурно више знају од домаћих изрека, мада само код нас је супротно.

Дете чак не мора да повуче директно од родитеља и то да знаш. ;)
Све ове године,
С тобом увек било где,
Ми смо црно бела деца,
Која броје успехе.
И још добро памтим све,
Памтим и све поразе,
Успомена кад се сетим,
Још кроз тело пролазе!

Povratak na “Mlađe kategorije”