Mesto za sve nekošarkaške diskusije
Korisnikov avatar
By djokonda
Valderama napisao: Uto Avg 02, 2022 9:29 am Pa kao i uvek: oko vrata nam je toliko zatengnut geopolitički konopac, vrat se lomi uz neizdrživ bol, strangulaciona brazda se formira, poluživo telo srpske države se očajnički njiše na javnim vešalima na vetrometini zapadnih interesa.

Treba zauzeti sever Kosova, i pokazati krvoločne čeljusti prema bošnjačkoj unitarističkoj strategiji u BiH.
Zauzimanje severa kosova i sukob sa KFOR-om bi u bio samo poslednji u nizu poraza srpske države i verovatno bi doveo do svođenja granica države na beogradski pašaluk. Srpski narod je opstao 500 godina bez Kosova, moderna srpska država je bez Kosova duže nego sa Kosovom pod svojom kontrolom tako da ne vidim na koji način je kontrola nad Kosovom vredna žrtvovanja cele srpske države. Verovatno će u nekom trenutku doći situacija da se status Kosova mora rešiti na ovaj ili onaj način i mi ćemo morati tu da gledamo da izvučemo što je više moguće iz date situacije. Ja ne vidim na koji način se kockice mogu poklopiti da mi povratimo kontrolu nad celim Kosovo (Albanci bi morali ozbiljno da se zajebu) osim ako ne dođe do nekog globalnog sukoba gde bi mi bili na pobedničkoj strani, ali u eri ovakvo razornog oružja ja se tome ne bih radovao jer bi mnogi od nas kao i ljudi koje poznajemo oplakali svoju decu za to, ako bi uopšte i sami preživeli.
Korisnikov avatar
By Valderama
Daleko od toga da sam imao na umu sukob sa KFOR-om, svestan sam da u tom slučaju nemamo mnogo šansi. Mišljenja sam da do tog smrtonosnog sudara ne bi ni došlo ukoliko bi se mi zaustavili u Kosovskoj Mitrovici.

Zar tebi nije simptomatična ovolika militarizacija društva i države? Stalno se gomila novo naoružanje, vojni budžet će ići na 2 milijarde evra, sa TV-a grme spotovi koji pozivaju na dobrovoljno služenje vojnog roka...
Korisnikov avatar
By Pavac
ђоконда :clap: :bow-blue: :bow-blue: :bow-blue: :bow-blue:
Korisnikov avatar
By djokonda
Valderama napisao: Uto Avg 02, 2022 5:56 pm Daleko od toga da sam imao na umu sukob sa KFOR-om, svestan sam da u tom slučaju nemamo mnogo šansi. Mišljenja sam da do tog smrtonosnog sudara ne bi ni došlo ukoliko bi se mi zaustavili u Kosovskoj Mitrovici.

Zar tebi nije simptomatična ovolika militarizacija društva i države? Stalno se gomila novo naoružanje, vojni budžet će ići na 2 milijarde evra, sa TV-a grme spotovi koji pozivaju na dobrovoljno služenje vojnog roka...
To ti je deo priče o izazivanju straha i militarizacija društva radi lakšeg vladanja...izmišljaju se spoljni neprijatelji koji ne postoje, bar ne u meri u kojoj se predstavljaju. Dok god postoje ''spoljni neprijatelji'' ljudi će manje na obraćaju pažnju na to šta se događa u zemlji, a trenutno ti u zemlji sve poskupljuje više od 50%, bez obzira da li na to utiče situacija sa Ukrajinom ili ne. Samo pogledaj koliko se sporije snižava cena benzina kod nas u odnosu na sve u okruženju. S druge strane, nabavka oružja je savršen način za ugrađivanje i naplaćivanje provizija od strane privatnih lica bliskih režimu, a sve na teret poreskih obveznika. Nabavka oružja je i spoljnopolitičko sredstvo gde kupovanjem od određene države kupuješ političke poene kod njih, isto kao što su npr. koncesije, gde smo davanjem aerodroma i deponije Vinča, a u perspektivi i Bg metroa, kupili prijateljstvo Francuske. S druge strane zapitaj se od koga misliš da se odbraniš sa eskadronom Mig 29-ki i to starijih varijanti, kada su svi oko tebe u NATO-u...mi da na bilo koga u regionu pošaljemo vojsku nas u vazduhu rešava baza Aviano i nosač aviona u Sredozemlju.
Korisnikov avatar
By rudonja
Slazem se sa Djokondom u vecini stvari sem u pogledu apokalipticne teze o Avianu i okruzujucih vojski iz razloga sto su ta vremena prosla. Nato ni u Libiji nije celovito delovao, a kamoli u Siriji. Kroz godinu dana cemo imati znacajno izmenjenu Evropu i rekao bih za Srbe bolju poziciju.

Ne bih rekao da je srpsko drustvo u procesu militarizacije, ono je uvek bilo militarizovano - nekad u pozitivnom, a nekad u negativnom smislu.

Balkanci su istroseni i ispucani bar za narednih 10 godina. Mi smo stari narodi - nismo mi Pastuni pa da nam je prosecan borac skoro pa tinejdzer.

Sto se KiM tice, svaki iole pragmaticni Albanac dole zna da je ovo njihov maksimum i da nikada nece biti vise od neke vrste Palestinskih teritorija u Evropi i to je to (osim u slucaju ujedinjenja sa Albanijom).
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Pustite vi to ljudi, jel ste čuli negde da na jesen nećemo imati struje a na zimu grejanja? Odosmo u sunovrat gore nego ikad od onog kiksa u Kolubari. Jedino što se radi je - troše se rezerve hidroakumulacija i uvozi se struja po suludim cenama.

Ima li kod vas bojazni zbog toga?
Korisnikov avatar
By MileBL
Meni bas cudno kako Srbija ima lose rjeseno elektro snadbjevanje
Ipak prvo bi trebalo bez struje ostaviti one koji se protive MHE, jer hidro elektrane su najekonomicnije za proizvodnju el energije
Kod nas u RS ima viska el energije ali se lose upravlja sa rudom uglja, namesto da se sve usmjeri u vlastitu proizvodnju el energije oni prodaju u federaciju, izvoze u Srbiju i Sloveniju
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
MileBL napisao: Čet Avg 11, 2022 7:19 am Meni bas cudno kako Srbija ima lose rjeseno elektro snadbjevanje
Ipak prvo bi trebalo bez struje ostaviti one koji se protive MHE, jer hidro elektrane su najekonomicnije za proizvodnju el energije
Kod nas u RS ima viska el energije ali se lose upravlja sa rudom uglja, namesto da se sve usmjeri u vlastitu proizvodnju el energije oni prodaju u federaciju, izvoze u Srbiju i Sloveniju
Pa kada vlasniku pečenjare i sličnima daš jedan EPS u ruke nije čudno što nastanu razna sranja... Bilo kako bilo nije toliko loše naše rešenje, već je problem nastao nakon smene Grčića kada je bilo ono sranje na novoj mašini od par miliona evra, pa se pogodilo da je letnja sezona došla i da se ulazi u remont. Tako da smo ostali samo na hidroenergiji i tu su se ozbiljne rezerve potrošile tokom leta, sada od septembra kada ponovo krene sve u punom jeku, a pojačaju i kiše stabilizovaće se to malo. Mi trenutno uvozimo struju po užasno velikim cenama i to nećemo moći doveka, to je ono što plaši.

Pominjali ste na prethodnim stranama rat, za isti je neophodno da država bude energetski stabilna, kao i da joj poljoprivreda funkcioniše na zavidnom niovu, uz sve ostale preduslove strategijski gledano. Kod nas sam 100% siguran da neće doći do sukoba jer smo postali kolonija i Kine i Nemačke i Rusije i raznih drugih Emirata kod nas se razni prljavi (ekonomski i ekološki) poslovi rade za njihove potrebe. Mi smo tu treći svet u sred Evrope, jeftina radna snaga, država ne članica EU u kojoj može da se ne poštuje zakon EU i da se koriste i prljave i zastarele tehnologije. Tako imamo slučaj da mašine koje se koriste u fabrikama kod nas a čiji su vlasnici neki Nemci, su u Nemačkoj bile otpisane kao otpad pre 5 godina, a kod nas će da rade još 20 godina. Ista priča kao i za automobile.Zašto su se svi otimali oko Železare Smederevo, zašto su Kinezi došli u Bor, zašto je RioTinto došao na Jadar... Ne da bi nam pomogli, već da bi nas iskoristili ko prostitutku u bordelu, platiš odradiš, dobiješ šta si hteo i odeš dalje.

Ali da ne mračim, imam još danas i sutra na poslu i palim na odmor, malo glava da se ohladi i da se, nadam se, isključim od svega i odmorim konačno.
Korisnikov avatar
By BogdanB
Svako ko kaze da se odmorio na odmoru, laze

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

• 1
  • 3738
  • 3739
  • 3740
  • 3741
  • 3742
  • 3747
Kk Partizan 2022/2023