Teme vezane uz regionalnu ligu
Korisnikov avatar
By Zex88
Kuzmić je apsolutno višak,on je već godinama bivši igrač.. Igrali smo sa Davidovcem na 5 koliko nije mogao ništa na obe strane terena..

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Pa ne znam šta hoćete? Šta vam se sad tu ne sviđa... Drugi trener, druga filozofija, vrlo zanimljiv tim i u poređenju sa prošlogodišnjim tu negde...

Jeste onaj bio jači za Kalinu, ali opet nije ni Nedović igrač EK kalibra, u neku ruku se mogu gledati kao adekvatne paralele u košarkaškom smislu i po učinku i po kvalitetu, samo je pitanje da li Nemanja može biti lider ovog tima u šta je projektovan. Da li može biti ono što je Nikola bio?

Kalinić zamanjen Bentilom-> MINUS
Volters zamenjen Adamsom -> оpet egal, mada opet MINUS
Davidovac zamenjen Holandom -> EGAL
Holins zamenjen Nedovićem - > EGAL
Martin doveden dodatno na centru -> PLUS
Ilić zamenio Simonovića -> PLUS
Cirbres zamenjen Petruševim -> PLUS

Sve u svemu tu su negde promene, mnogo će zavisiti od toga kako će leći ovaj tim, ne očekujem neko pojačanje više, verujem da je to to.

Doveli ste MVP-a NBL lige, dečko je živa vatra, e sada kako će se uklopiti u ovaj tim to je pitanje... Po mom mišljnju, plej će biti ultra komplementaran sa Nedovićem, jer su obojica odlični za run and gun košarku, ali će dosta zavisiti upravo od trenera kakav stil želi da gaji te me ne bi čudilo da će možda zato biti kombinacija raznih na bekovskim tipa Pefi+Neda, Adams+Džoni. Ja bih tandem Nedović-Adams koristio samo u određenim postavkama, više bi ih kombinovao sa ostalom dvojicom...

Što se tiče rostera, tu vam je Dobrić koji može 2-3 da igra i koji će konačno dobiti mnogo slobode u igri ove godine i biti prva violina na poziciji 3, a mislim da će mu Adams i Nedović, kao saigrači dosta odgovarati i da će biti dosta tranzicije.

S druge strane Holand je, kao što već rekoh, zamena za Davidovca, čovek može da igra od 2 do 4, vrlo zahvalan igrač i svestan svojih mogućnosti.

Bentil, Vajt i Ilić na 4, vrlo širko dijapazon igrača, različitih mogućnosti, ali spospobnih za brzu košakru. Tri ozbiljna igrača na poziciji 4, od kojih bi Vajt u nekoj postavci mogao i 3 da igra...

Na centru ste od Kuzmić-Mitrovic-Cirbres došli do Martin-Petrušev-Mitrović-Kuzmić, jači za 300% realno na toj poziciji.

Sve u svemu zanimljiv tim, dosta potencijala, jedino što mi se ne sviđa je dovođenje Bentila...

Vrlo zanimljivo je da su Nedović, Bentil i Vajt igrali zajedno sezonu u Panati 2020/2021.
Korisnikov avatar
By MileBL
Kako god okrenes ogromna je rupa na poziciji Kaline i Davidovca(3/4). Tu jedino mozda moze uskociti Ilic, ne sa organizacijom igre kao pomenuti dvojac vec da zatvori defanzivno a ofanzivno bude faktor iznenadjenaja
@Lepus
Sta mislis koliko moze nas zemljak?
Korisnikov avatar
By Lepus
Nikako da stignem prokomentarisati prelazni rok.

Malo mi je bezveze porediti igrače glavu za glavu jer tako košarka ne funkcioniše. Ako već mora poređenje, onda bih radije išao po pozicijama, mada, zbog različitosti trenera i to je veoma upitno.

1. Adams/Marković/Ivanović - Wolters/Marković/Ivanović
Adamsa nisam gledao, ali po mišljenu onih koji jesu, mogao bi biti odličan ubod. Smatram da će Marković ući bar malo spremniji u sezonu, a vjerujem da će i Ivanović biti bolji, prije svega zbog aklimatizacije koju je prošao. Prednost dajem 2022.

2. Nedović/Dobrić - Holins/Dobrić
Iako je Dobrić više trojka nego dvojka, uzećemo ga ovdje. Napadački mnogo bolji ovde godine, defanzivno prošle. Po meni egal.

3. Holland/Lazarević/Lazić - Kalinić/Lazarević/Lazić
Ne treba ništa objašnjavati, Kalinića rijetko ko može zamjeniti, a skoro niko ko je nama dostupan. Očekujem manju ulogu Lazića, a veću Lazarevića. Prednost 2021.

4. Bentil/Ilić/White - Davidovac/White/Simonović
Davidovac je imao specifičnu ulogu, koja se uvijek malo preuveliča nakon finala ABA gdje on po pravilu igra veoma dobro. White je ove godine višak, vjerujem da se traži izlaz za njega.
Mile me pitao za Ilića. Iskren da budem, prošla sezona je sezona u kojoj sam ga najmanje gledao, a pratim ga od kadeta. Statistika mu je bila odlična, ali vidjećemo kako će to na EL nivou izgledati (šut prije svega). Odbrambeno je već zvjer, samo to treba kanalisati. Svakako sam više nego zadovoljan njegovim angažovanjem. Prednost 2022.

5. Martin/Petrušev/Mitrović/Kuzmić - Kuzmić/Mitrović/Zirbes.
Bespotrebno komentarisati, prednost 2022. Ne vjerujem da ćemo zadržati i Kuzmića i Mitrovića.

Kada sve ovo matematički preračunaš, ispadne da je ovogodišnji tim mnogo bolji, a u realnom životu, uvijek bih se kladio na prošlogodišnji. Razlozi su jasni: Kalinić i Radonjić.
Iako nisam prevelik fan Radonjića, imao je sistem, podjeljene uloge, a na kraju krajeva i ono najbitnije, rezultate.

Dalo bi se ovdje još štošta napisati, ali biće vremena kroz sezonu.
Korisnikov avatar
By djokonda
Zvezda je izgubila fleksibilnost u rotacijama koje su im omogućavali pre svega Kalinić, a i Davidovac. S druge strane sa Adamsom, Nedovićem i centraskom linijom sada su napadački potentniji. Po talentu mislim je rostar možda i bolji od prošlogodišnjeg, ali je ključno kako će se Jovanović snaći i sve to sklopiti.
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
@Lepus tačno tako, nezahvalno je porediti glavu za glavu, ali isto mu dođe na kraju isti zaključak se izvodi, ja bih tu rekao samo da je Nedović zamena za Kalinića u svakom smislu i da je projektovan da bude ono što je Nikola bio lani. To da li će moći ili neće moći da iznese pitanje je za njega, a da ima kapaciteta i kvaliteta, svakako ima.

Svi se slažemo da bismo pre u timu imali Kalinića nego Neodovića,ali priča je gotova, karte su podeljene.
djokonda napisao: Uto Avg 02, 2022 6:01 pm Zvezda je izgubila fleksibilnost u rotacijama koje su im omogućavali pre svega Kalinić, a i Davidovac. S druge strane sa Adamsom, Nedovićem i centraskom linijom sada su napadački potentniji. Po talentu mislim je rostar možda i bolji od prošlogodišnjeg, ali je ključno kako će se Jovanović snaći i sve to sklopiti.
Apsolutno se slažem sa tvojim postom od reči do reči :D

Mislim da je roster zatvoren i da će eventualno doći jedan igrač 2-3 šuter (ko je rekao Prepelič? :mrgreen: ), mada mi je više verovatno da će dolazaka biti u doselekciji tokom godine.

Ja sam iskreno imao veoma visoko mišljenje o Vladi Jovanoviću kao treneru dok je bio u FMP-u, čudan mi je bio njegov prelazak u Cibonu, ali ni tamo nije imao neki preterani neuspeh, fin tim je posložio igrali su lepo i dobro dok su bili zdravi. Povrede su mu iskasapile tim Prkačin skoro pola sezone van parketa, Rivers takođe par utakmica propustio, Vildoza 6 utakmica propustio. A uz to tim je bio u borbi za PO, 11-15 skor, za mladi tim u kojem su afirmisani Gnjidić i Branković tokom sezone i u kojem je procvat imao Gegić... Svakako dokazan je trener za ove prostore i za rad bez preterano pritiska i za afirmaciju mladih igrača, što potvđuju i uspesi sa mladom reprezentacijom. Svestan je on gde je došao i šta se od njega očekuje i ko je Nebojša, ali iskreno nema bolje prilike za mladog trenera da se dokaže, nego da skoči na viši stepenik. O tome je pričao i Alimpijević u podkastu Uručenje, prosto ti to moraš da prihvatiš, jer da li će ti se ikad u životu opet stvoriti prilika da radiš u timu koji igra EL...

Biće jebeno ovo sve posložiti, pogotovo što će dosta igrača imati reprezentativne obaveze u septembru, kada bi trebalo da se tim uigrava na pripremama...
Korisnikov avatar
By Zex88
Vajt više nije član kluba.. Tako da jedno ime manje..

Korisnikov avatar
By Zex88
Krenulo se..Slika

• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16