Teme vezane uz Evroligu, Evrokup, evropske lige... sve vezano uz evropsku košarku
Covek je uspeo da prokocka 1-0 i da ovakav tim, sa sve Belinelijem od 5 milki ne odvede u Evroligu... Bilo kako bilo, nije mi nesto preterano zao, drago mi je zbog Uniksa, mada cu navijati za Mitrovica i Monako. Oni su stvarno odlicnu pricu napravili i zasluzeno su tu gde jesu.

Imamo i parove plej ofa u Evroligi:
Barsa-Zenit
CSKA-Fener
Efes-Real
Armani-Bajern

Ima da puca na sve strane, iskreno ne vidim nikog kao favorita sem Barse da prodje dalje. Bice ovo prava poslastica,kao onomad kada se igrala "prava Evroliga" xD
Lako uocljivo je da je kvalitet timova od prvog do 10 mesta, mnogo veci nego ostalih 8 timova. Jeste ovaj sistem bezveze i bilo je poraza i plej of ekipa od ovih iz donjeg doma, ali ova godina je po tome dosta specificna. Zalgiris je neka granica na 11. poziciji sa neutralnim skorom 17-17, ali sve ispod su stvarno bile kante za naduvavanje i svi imaju negativan skor. Najprijatnije iznenadjenje je po meni Bajern, a i Armani je konacno dosao do nekog znacajnijeg uspeha. Paskval je odradio ogroman posao time sto je doveo Zenit u plej of, ipak oni nisu imali tim koji ima nekih superstarova, ali kao i uvek Paskval to lepo ukomponuje. Najlepsu kosarku je igrao Zalgiris u to nemam sumnje, Siler je napravio odlican posao, steta sto je Garino bio povredjen prakticno celu sezonu, verujem da ce dogodine biti jos bolji. Najvece razocaranje mi je Valensija, koja je sastavila vrlo jak tim sa Kalinicem, Vilijamsom,Dubljevicem, Vivesom, itd. a onda su ostali bez plej ofa. Dusko Ivanovic je takodje odradio odlican posao u svojoj Baskoniji, koja je nakon odlaska glavnog igraca Sengelije, kao i Sildsa, Erika, Dzeninga i Grejndzera, uspela da konsoliduje redove i napravi prakticno jos kompaktniju ekipu ove godine, koja je igrala i iznad svojih mogucnosti. Himki je svakako ostvario rekord po broju pobeda u Evroligi, 4 pobede u 34 utakmice je sramota za ligu, ali i sramota za tim. Verujem da ce ih sankcionisati. Real Madrid i Laso su nakon dve godine ne dovodjenja prakticno igraca u tim uspeli da se plasiraju u plej of, a u sred sezone im je otisao najbolji igrac i glava ekipe-Kampaco, sto pokazuje velicinu Lasa i kvalitet njegovog rada. Suma sumarum, jedna vrlo teska sezona za sve...

Napomenuo bih i da ce ekipa Zorana Lukica, koja je obezbedila ucesce na fajnl ejtu, biti domacin zavrsnog turnira u FIBA Ligi sampiona. Zoran je jedan od glavnih kandidata za trenera godine u ovom takmicenju, a tim cine MVP druge faze takmicenja fenomenalni bek Seferd, a od siroj javnosti poznatih igraca tu su i Baburin i Voroncevic. Zreb za zavrsni turnir bice odrizan sutra u 14h.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 24
TOKIO 2020

Najvece pozitivno iznenadjenje bokserka Nina Radov[…]

Vodeni sportovi

Rama, piši na temi Tokio 2020.. Ja sam ti […]

Fudbal