Teme vezane uz regionalnu ligu
Korisnikov avatar
By Pavac
Valderama napisao: Pet Sep 17, 2021 10:30 am Jbte više sa detetom ne možeš otići ni na košarkašku utakmicu.
*одавно не можеш...
Korisnikov avatar
By BogdanB
Aj ne pričajte bzvz, pa necete decu da vodite u kop.

Djokonda, igra se u areni, bice i kratkog preseljenja u pionir

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka

By Gsk133
Ovo je baš bruka izgubiti od ovakvog Panatanaikosa. Srdjan kaže izvrstan protivnik, a ovo je najgori Pao u istoriji. Sve "krševi i lomovi" od igrača sem Papapetrua.
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Vezite se polecemo!

Danas i zvanicno pocinje sezona, od 18h nasi ljubimci igraju prvi mec ABA lige u ovoj sezoni na gostovanju kod sampiona Hrvatske - Zadra. Pred put u Hrvatsku, gde nas cekaju dva vezana gostovanja, danas u Zadru i u cetvrtak u Splitu, odrzan je takozvani "media day" odnosno fotografisanje igraca i strucnog staba, kao i ozvanicena saradnja sa mladim slovenackim bekom Gejlorom Glasom. Glas je prosao kompletne pripreme sa ekipom, zadovoljio strucni kadar svojim izdanjima, te potpisao ugovor na 3 godine i zaduzio dres sa brojem 24. Na ova dva gostovanja idemo bez Kuruca, koji je pozitivan na koronu, kao i bez prvog centra, koji jos uvek nije doveden, kao i bez Mozlija, za kojeg se jos uvek ne zna da li ce moci da nastavi kosarkasku karijeru. Na oficijalnom sajtu kluba u rosteru stoji Mozli, nakon jucerasnjeg azuriranja, takodje, Mozli se nalazi na listi igraca na sajtu EK, medjutim nema ga medju igracima na sajtu ABA lige.

Sastav koji putuje trenutno izgleda ovako:
1. Madar, Mur
1/2 Avramovic
2. Panter, Glas, Jovanovic
3. Kuruc, Trifunovic, Dangubic, Zagorac
4. Lidej, Smajlagic, Stepanovic
5. Koprivica, Miletic

Dakle 15 igraca ce imati na raspolaganju Zoc, uz centra koji ce neminovno stici u nekom trenutku.

Pripremne utakmice su pokazale dosta toga, ali u istim smo igrali sa ekipama razlicitog kvaliteta i u razlicitim sastavima, tako da se moglo dosta razlicitih situacija videti. Sve u svemu, konacno sam miran jer je Zoc na klupi i sa njim, svaki tim je za barem dva ranga vise automatski, jer njegova energija i majndset donose mnogo.

Tim mi se svidja, jer ima par nosioca, par radnika i dosta talenta i tempiranih bombi koje mogu da puknu u svakom trenutku, te ocekujem da ce svako malo neki novi igrac imati zapazenu partiju.

Zadar je tim koji je najmanje menjao tim u odnosnu na proslu sezonu u celoj ligi, cak 8 igraca su zadrzali, prakticno ceo tim, sve bitne igrace i nosioce igre i uz to su doveli Urosa Lukovica na centru, Daria Dreznjaka na krilu i Kevona Herisa na beku. Promenili su ponovo trenera, sto je odlika ovog tima, u domacem prvenstvu su za vikend izgubili od Skrljeva, primivsi 90 poena. Tim svakako za ovo takmicenje nije los, medjutim, smatram da nam nece praviti previse problema.

Jedva cekam da dodjem s posla i sednem da gledam utakmicu :dance:

Pali masinu!
Korisnikov avatar
By Salvatore Guliano
Prva utakmica i bitna pobeda, pre svega za samopouzdanje ekipe. Kao sto najavih, nije Zadar uopste za potcenjivanje, ozbiljan otpor su nam pruzili, mada smo i mi u drugom poluvremenu poceli polako da padamo, svesno ili ne, nisam siguran...

Dosta pozitivnih stvari je utakmica pokazala, prvenstveno obrisi Zocove filozofije, napadanje svakog mis meca, puno trcanja kada god se stekne mogucnost, odlican spejsing, ekstra pas, nesebicnost... Najjaci prijatan utisak je Trifunovic, koji izrasta u ozbiljnog igraca, fizikalije na kojima je prosle sezone radio, zbog kojih je delovao "drveno" sada dolaze do izrazaja, uz to njegova tehnika, sut i talenat daju prednost u odnosu na protivnicke igrace.

Mur je konacno pokazao sta moze, onima koji ga nisu do sada gledali i onima koji su ga gledali na yt klipovima, Lidej je pokazao da je kicma tima, da bez njega mi ne mozemo da uhvatimo skok, Panter je u par situacija na kvalitet odigrao i doneo ono sto se od njega ocekuje. Taj trio je svakako okosnica tima i od njih se zna sta se moze ocekivati u kontinuitetu.

Razocaranja su mi glavna Balsa, Alen i Jam, nijedan od njih nije nista specijalno pokazao juce, a mogu svi puno. Da li im nije legao protivnik ili prosto nije bio dan, ali ovaj trio je imao indeks koristnosti zbirno 7 za oko 38 minuta igre koliko su proveli na terenu. Interesantno mi je bilo da nismo koristili Miletica, a Lukovic i Vukovic nas mucili...

Avramovic, Zagorac, Danga su odigrali svoje standardne utakmice. Konacno vidi koliko dvojici starosedelaca prija konkretna uloga koju sada imaju u timu, te ne moraju da rade ono sto ne umeju, kao prosle godine. Aleksa je imao lose sutersko vece 4/13 i pored toga dao 11 poena, u par situacija je izdivljao i vise nego sto je potrebno, promasio cist zicer, no i od njega se otprilike zna sta moze das se ocekuje.

Sve u svemu, bitna pobeda za razbijanje malera i treme kod odredjenih igraca, sledeca utakmica ce biti mnogo laksa zbog kvaliteta rivala, te ocekujem da cemo imati sigurnu pobedu.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 20
Fudbal

Lose ti ide sarkazam..Ja samo pitam sta kaze bas t[…]

Sve isto.. Ne mozemo bez pojacanja..Kalinic je vec[…]

Radio Košarka, 6,75MHz

Evo jos jedne grupe na koju sam naleteo ovih dana,[…]